Cine l-a votat pe Iohannis?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de kingofbeasts » 04 Dec 2014, 17:36

Domnu' moderator, ideea (in remarca mea de mai sus) era ca dumneavoastra ati sarit putin calul cu afirmatia de mai sus trecand de la o disputa de idei si opinii, pe care oricine o intelege si respecta, la o jignire gratuita adresata direct si pe fata tuturor celor care au votat . Personal asteptam sa va stergeti propriul post si daca n-ati catadicsit s-o faceti, macar sa va cereti scuze penteru remarca deplasata la adresa celor ce au votat si nu sa continuati cu zeflemeaua si impertinenta. Acum eu inteleg ca, dat fiind faptul ca violenta (fie ea si verbala) e ultimul refugiu al inteligentei reduse unii mai apeleaza la ea cand neuronii le intra in pana de sinapse insa , am pretentia ca intr-un mediu care se pretinde colegial si educativ , actele de violenta sa fie cenzurate nu promovate chiar de catre cei ce ar trebui sa cenzureze. :evil:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Zamfi » 04 Dec 2014, 20:24

King , poate unii chiar asa au votat si acum si-au adus aminte! :lol: Personal,stimati colegi , dati-mi voie sa ma indoiesc ca cei care l-au votat pe sibian au facut-o cu falusul :lol: De ce ? Pai ma numar printre ei si nu-mi amintesc sa fi umblat la ...
In rest se dovedeste ca e greu cu politica asta ,iar cu infrangerile ...mai greu :twisted: Cum se spune? Aaaa ...asa :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de rine » 04 Dec 2014, 20:38

mai bine votezi cu falusul ,decat cu pizda..


a....si sa nu uit... :respekt: ..pentru cine a mers la vot.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Adelin » 04 Dec 2014, 22:19

O sa facem mai incolo o analiza ampla despre cum e mai bine sa votezi...acum e tardiv si prematur, inca nu s-a uscat tușul pe ștampila pusa gesit. Vorbim dupa ce coiotii batrani o sa "isi ia tara inapoi" , exact ca in sloganul electoral cu care au prostit tinerii.
...si mult nu mai e pana tara va fi doar a lor! :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de kingofbeasts » 04 Dec 2014, 22:39

Colegu', cand vorbim despre vot, nu discutam despre cum e bine sa votam ci despre ceea ce ne dicteaza mintea (as adauga proprie) si interesul (as adauga personal). Optiunea politica trebuie sa fie una libera si nu una dictata de unii sau altii care ne invata cum e bine si cum nu. Treaba fundamentala e ca, indiferent de optiunea electorala si/sau politica a fiecaruia , trebuie sa invatam sa ne respectam intre noi si trebuie sa invatam sa ne exprimam simpatiile ori antipatiile prin vot.
Si pentru ca vorbeam de respect ,inca pretind retractarea jignirii care m-a facut sa intervin , indiferent de ratiunile mai mult sau mai putin ipotetice, care-i stau la baza .

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Tavi » 04 Dec 2014, 22:41

Intr-adevar, stampila trebuia pusa corect pe Macovei. :P
Dar e bine si asa, altfel ajungea tara pe mana coiotilor tineri.
Adelin, analiza ampla o faci tu sau o luam direct de la sinteza zilei cu domnu gadea? Ca sunt cam aceleasi ”idei”...
Tre sa fi un pic atent de unde iti vei lua analizele astea, mi se pare ca au cam schimbat macazul in ultima vreme, e tot mai complicat cu finantarea, nu au livrat rezultate. :lol:
Si inca una: e totusi o realizare sa prostesti tinerii, astia cu scoala...studiaza un pic analizele post electorale si vezi cum stau cu studiile cei care au votat gresit dupa cum zici tu. :lol:
E mult mai simplu sa nu fie nevoie sa prostesti, e deja rezolvat:
http://www.gandul.info/mandrii-romani-a ... 09104.html
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de kingofbeasts » 04 Dec 2014, 22:49

Zamfi scrie:King , poate unii chiar asa au votat si acum si-au adus aminte! :lol: Personal,stimati colegi , dati-mi voie sa ma indoiesc ca cei care l-au votat pe sibian au facut-o cu falusul :lol: De ce ? ....
tot in spirit de gluma pot sa spun ca si eu am dubii c-ar putea vota cineva cu falusul pentru simplu fapt ca n-am vazut falus cu degete si fara ele , respectivul organ n-ar putea tine stampila :lol:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de MuskMd » 05 Dec 2014, 07:41

kingofbeasts scrie:
Zamfi scrie:King , poate unii chiar asa au votat si acum si-au adus aminte! :lol: Personal,stimati colegi , dati-mi voie sa ma indoiesc ca cei care l-au votat pe sibian au facut-o cu falusul :lol: De ce ? ....
tot in spirit de gluma pot sa spun ca si eu am dubii c-ar putea vota cineva cu falusul pentru simplu fapt ca n-am vazut falus cu degete si fara ele , respectivul organ n-ar putea tine stampila :lol:
nici trompa n-are degete King , si totusi ...manipuleaza .. :twisted: :lol: :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Sorin » 05 Dec 2014, 10:20

Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de nucus » 05 Dec 2014, 12:59

In '90 ,am intrebt-o pe mama mea de ce l-a votat pe Iliescu si mi-a spus ca asa a simtit ea ca e spre mai bine . Mi-am cerut iertare si i-am spus ca e o proasta pentru ca datorita votului ei -si ai altora de virsta ei ,si nu numai - voi suferii eu si copii mei ! Din pacate am avut dreptate ! Acum ,cind copilul meu cel mai mic a votat cu Iohanis i-am spus acelasi lucru. Si-mi doresc din tot sufletul ca de data asta sa nu am dreptete ! Dar e foarte putin probabil : in spatele lui este base cu toata gasca lui de " oameni politici". Udrea ,Blaga ,Videanu ,Boc ,Berceanu,Boureanu etc etc etc Votul meu nu a fost pentru Ponta ci impotriva lui basescu . In conditii normale as fi votat cu Iohanis ! Sa dea bunul Dumnezeu sa fie bine !
PS Cu surprindere si absolut dezamagit am fost de postarile lui Cristi Ene . Am o lanseta foarte draga mie facuta de el !

Scrie răspuns