Cine l-a votat pe Iohannis?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de geppetto » 18 Noi 2014, 20:32

Am votat împotriva PSD, împotriva BOR, împotriva celor două posturi de televiziune care îndobitocesc credulii. Împotriva unei campanii electorale mizerabile. Împotriva unui candidat care și-a plagiat teza de doctorat și a românilor care cred că ăsta nu-i un lucru important.

Iohannis pare un om decent. Doar el și încă un candidat din primul tur s-ar fi potrivit să reprezinte un stat.

PNL e un grup infracțional mai puțin organizat și mai puțin omogen decât PSD. Ăsta e un lucru bun.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de crapmaniacul » 18 Noi 2014, 21:35

geppetto scrie:Am votat împotriva PSD, împotriva BOR, împotriva celor două posturi de televiziune care îndobitocesc credulii. Împotriva unei campanii electorale mizerabile. Împotriva unui candidat care și-a plagiat teza de doctorat și a românilor care cred că ăsta nu-i un lucru important.

Iohannis pare un om decent. Doar el și încă un candidat din primul tur s-ar fi potrivit să reprezinte un stat.

PNL e un grup infracțional mai puțin organizat și mai puțin omogen decât PSD. Ăsta e un lucru bun.
Bine punctat si complet de acord :!: :!:

As mai adauga un lucru: Iohanis a facut un prim pas castigand alegerile dar "razboiul" abea de acum incepe ptr el. Neamtul va avea o viata deloc usoara pentru ca trebuie sa demonstreze ca face lucruri si credibilitatea sa se va intari puternic numai si numai daca vor aparea la rampa si dosarele penale ale varfurilor din PNL si PDL. Abea atunci va da tarii asteia prima sansa reala de indreptare de dupa revolutie ... Mi-e teama si de faptul ca o eventuala dezamagire ne va cadea greu la stomac ... Oricum ar fi cred ca vor fi multe framantari de aici inainte si va iesi cu iures !

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de tito » 19 Noi 2014, 01:08

Sper sa nu aiba soarta lui Emil Constantinescu, sa sfarseasca rapus de grupurile de interese din PSD sau din propriul partid.
Drama ar fi ca Iohanis sa fie declarat incompatibil, caz in care (cred) ca nu va mai putea fi investit presedinte si alegerile vor fi repetate, caz in care nu prea mai avem pe cine alege. Ar fi Macovei, doar ca sacalii din PSD si-au invatat lectia si vor alege alte cai pentru a le suci mintea alegatorilor.

Avatar utilizator
Spring
veteran
veteran
Mesaje: 835
Membru din: 04 Aug 2011, 23:30

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Spring » 19 Noi 2014, 09:47

Daca va fi declarat ca a fost incompatibil nu se va intampla nimic. Functia de presedinte, conform constitutiei, nu poate fi atacata de o lege care prevede incompatibilitatea anterioara vizand functia de primar si cea de membru intr-un consiliu de administratie de interes local. Asta inseamna ca legea este cam neconstitutionala. Daca CCR declara alegerile valide nimic nu il paote opri sa ajunga la Cotroceni.

Legea incompatibilitatii spune societate de interes local. Compania de apa cu pricina este companie de interes regional deoarece activeaza in judetele Sibiu si Brasov. Din acest motiv a si castigat primul proces la Parchetul Alba.
there's more to fishing than catching a f.i.s.h.!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Adelin » 19 Noi 2014, 12:18

Concluzia nu poate fi decat una: DE ACUM INAINTE VA FI MUUULT MAI BINE!...adica la fel, pt ca de fapt nu s-a schimbat nimic si cand nu schimbi nimic nu are de ce sa nu fie ca inainte. :lol: Cine crede ca a votat un om nou se inseala. Mi-as dori sa fie Iohanis ceea ce si-au dorit oamenii care l-au votat, pt ca as mai avea pt ce ramane in tara...cred ca toti meritam acest vot. :cry:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

gyrgy
senior
senior
Mesaje: 481
Membru din: 13 Feb 2014, 09:05
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de gyrgy » 19 Noi 2014, 12:27

Deocamdata omul nu are nici un fel de prerogative...corect este sa-i acordam ceva timp si macar o minima incredere. Doamne-ajuta.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de tito » 19 Noi 2014, 12:54

Adelin scrie:Concluzia nu poate fi decat una: DE ACUM INAINTE VA FI MUUULT MAI BINE!...adica la fel, pt ca de fapt nu s-a schimbat nimic si cand nu schimbi nimic nu are de ce sa nu fie ca inainte. :lol: Cine crede ca a votat un om nou se inseala. Mi-as dori sa fie Iohanis ceea ce si-au dorit oamenii care l-au votat, pt ca as mai avea pt ce ramane in tara...cred ca toti meritam acest vot. :cry:
Macar avem speranta ca poate fi altfel. "Realizarile" Psd-ului le-am trait atatia zeci de ani.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de ticairlandezu » 19 Noi 2014, 23:26

Adelin scrie:Concluzia nu poate fi decat una: DE ACUM INAINTE VA FI MUUULT MAI BINE!...adica la fel, pt ca de fapt nu s-a schimbat nimic si cand nu schimbi nimic nu are de ce sa nu fie ca inainte. :lol: Cine crede ca a votat un om nou se inseala. Mi-as dori sa fie Iohanis ceea ce si-au dorit oamenii care l-au votat, pt ca as mai avea pt ce ramane in tara...cred ca toti meritam acest vot. :cry:

Am inteles :wink: ....sa ma apuc sa-ti caut un loc de munca :oops: :lol: ...cel putin eu as fii fericit :wink: ...as mai avea cu cine sa ies la o stiucareala :elkgrin:

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de cristian.ene » 20 Noi 2014, 07:46

Sa nu asteptam normalitatea de la politicieni, o societate mai mica ca cea de pe forum reproduce de multe ori aceleasi discursuri goale, atacuri fara argumente, mizerii de tipul Vranceanu Firea sau Mirel Palada.

,,Chipul,, politicienilor este un puzzle al trasaturilor locale care contin discursurile Antena3 si lipsa de reactie CNA. Circ ieftin exista si in mass media dar si oriunde pe net in ,,comunitati,, care nu taxeza excesele.

Ne mintim daca vedem clasa politica separata de cum se comporta fiecare in spatiul public, un exemplu bun este acest forum ,se poate extinde si la comportamentul rutier sau la alte manifestari care includ respectul pentru celalalt.

Daca ,,Romania, ar fi mai sanatoasa ca si corp social nu ar fi tolerat excesele clasei politice si aparitia unui Ponta saua unei clici ca PSD si in buna masura PDL sau ar fi rejectat total de mult un Iliescu sau Vadim .

Trezirea si activarea moralitatii nu se face o data la 5 ani, este suficent sa te uiti la hotararea si intensitatea protestelor din Turcia si Ucraina ca sa privesti altfel Romania.

Sa nu ne amagim :cry:

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de ULK » 20 Noi 2014, 09:42

cristian.ene scrie:Sa nu asteptam normalitatea de la politicieni, o societate mai mica ca cea de pe forum reproduce de multe ori aceleasi discursuri goale, atacuri fara argumente, mizerii de tipul Vranceanu Firea sau Mirel Palada.

,,Chipul,, politicienilor este un puzzle al trasaturilor locale care contin discursurile Antena3 si lipsa de reactie CNA. Circ ieftin exista si in mass media dar si oriunde pe net in ,,comunitati,, care nu taxeza excesele.

Ne mintim daca vedem clasa politica separata de cum se comporta fiecare in spatiul public, un exemplu bun este acest forum ,se poate extinde si la comportamentul rutier sau la alte manifestari care includ respectul pentru celalalt.



Sa nu ne amagim :cry:
Ca bine zici...tu intodeauna ai aratat respect semenilor tai :lol1: :wallbash: Ma faci sa ma indoiesc de votul meu pro-Iohannis..pe bune.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Scrie răspuns