Ce muzica va place?:P

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paul Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 585
Membru din: 06 Apr 2005, 10:50
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Paul Adrian » 10 Ian 2008, 13:53

de acord dar nu prea ma pricep la chestii dintr-astea tehnice, da-mi soluitia pe mp si se rezolva. apropos, este si metalica, megadeth pe care de altfel am copilarit!!!
8)

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 10 Ian 2008, 14:27

In zile de post si rugaciune mai bag si eu cate-un: Danzig, Skyclad, Tiamat, My Dying Bride, Lake of Tears dar si Dead Can Dance, This Mortal Coil, Cocteau Twins, Siouxie and the Banshees. Si sa nu uit Rufus Wainwright si tot Nick Cave-ul!!!
-va urma-

Avatar utilizator
Paul Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 585
Membru din: 06 Apr 2005, 10:50
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Paul Adrian » 10 Ian 2008, 15:46

ia uite la ei, vor manele si-n sange le curge metalul :lol:

intr-adevar, lista ar fi lunga dar aici ne rezumam la varful aisbergului.dar sa mai ascultam si alte pareri,

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 10 Ian 2008, 16:27

Paul Adrian scrie:Sa traiasca gothicul, diablo swing orchestra, my dying bride, therion si hagard, in rest fire zbuciumate.A!!!...sa nu uit si clasica dar pian sa fie, treaba cu firele, ramane valabila :lol:
aia-i mah, gothicul e baza, dar merge si black si death oricand :D
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
Armand
veteran
veteran
Mesaje: 807
Membru din: 20 Apr 2005, 10:20
Contact:

Mesaj de Armand » 10 Ian 2008, 16:37

Eu ascult cu placere orice muzica atata vreme cat are un ritm coerent, un mesaj cat de cat si nu e facuta la duzina doar de dragul de a vinde 10 albume(gen Bamby, Candy, Blondy, Alina, Cristina, Roxana, Suzana si alte muzici facute cu tzatze si calculatoare).

Imi place orice de la Brahms pana la muzica tiganeasca autentica, de la Parazitii pana la Manowar, de la D12 pana la latino instrumental....

Oricum pentru mesaj social si deconectare prin limbaj vulgar ascult parazitii si tinereii de au aparut in jurul lor (Spike, Anonim....).
Spining....Prea bun ca sa fie light...

greere4
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 10 Ian 2008, 16:40

Mesaj de greere4 » 10 Ian 2008, 16:59

house house house si ceva house :lol: :lol: :wink: :wink:

Avatar utilizator
Rambo
senior
senior
Mesaje: 357
Membru din: 28 Iul 2006, 18:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Rambo » 10 Ian 2008, 17:40

greere4 scrie:house house house si ceva house :lol: :lol: :wink: :wink:
Si mie imi place house-ul :wink: Imi recomanzi ceva melodii?Frecaciuni,frecaciuni d-alea :lol: :lol: :lol: ...cum le zic io la clubbin si house :D

Avatar utilizator
Rambo
senior
senior
Mesaje: 357
Membru din: 28 Iul 2006, 18:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Rambo » 10 Ian 2008, 17:42

Tavi scrie:
Satanistule :lol: :lol:
Glumeti sibienii astia...ma tavi ia-le mai usor cu glumele ca unii s-ar putea sa se simta ofensati de chestii d-astea :) :wink:

Avatar utilizator
Rambo
senior
senior
Mesaje: 357
Membru din: 28 Iul 2006, 18:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Rambo » 10 Ian 2008, 17:50

Armand scrie:Eu ascult cu placere orice muzica atata vreme cat are un ritm coerent, un mesaj cat de cat si nu e facuta la duzina doar de dragul de a vinde 10 albume(gen Bamby, Candy, Blondy, Alina, Cristina, Roxana, Suzana si alte muzici facute cu tzatze si calculatoare).

Imi place orice de la Brahms pana la muzica tiganeasca autentica, de la Parazitii pana la Manowar, de la D12 pana la latino instrumental....

Oricum pentru mesaj social si deconectare prin limbaj vulgar ascult parazitii si tinereii de au aparut in jurul lor (Spike, Anonim....).
Ai dreptate...nici mie nu-mi place stilul ala de muzica.Parca imi provoaca greata cand le ascult :? :evil: .Parazitii imi plac si mie...eu zic ca e singura formatie care reflecta atat de bine situatia din Romania.Stilul lor nonconformist ne trezeste la realitate

stelian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 188
Membru din: 23 Noi 2005, 16:15

Mesaj de stelian » 10 Ian 2008, 17:52

ce de rochisti p-acilea, mah! da' manelile de ce nu va place?

ce vremuri, domne, derulam casete cu creionu si le sigilam suruburile cu ceara, sa nu-mi schimbe Carlogea banda :), Rock 91 de la Palatul Pionierilor, Arenele Romane, concertele de pe Berzei de la ISEBE (Intreprinderea de Salubrizare Bucuresti) - cand a rupt Irisu scena la propriu - alea din Tandarica si din Schiller, gasca de la 68, gasca din Romana, betiile din Gradinita - (actualmente Cafeneaua BCR din Romana), beraria din Turn, caftelile cu pancarii si depesarii, cheta pentru saniuta, Carpati de Tg Jiu :), visul studentiei mele deck Technics - colectionam pliantele cu grija, si le rasfoiam seara de seara :)

iar la peste mergeam cu mulinetele lu babacu Delta si Avat puse pe Germine, cu undite din bambus cu varf de piper, pe Hobaia

...si mancam eugenii si pufuleti din aia meseriasi, cum nu se mai fac...

...pe o pajiste inflorita, lupul si mielul pasteau impreuna paziti de un copil...

...iar manelele nici macar nu se inventasera, si cele mai manele chestii erau Lambada si Azur din Braila

...si nimic din ce-mi provoaca astazi scarba nu se prea inventase sau nu se prea descoperise pe la noi ...

Scrie răspuns