Ce muzica va place?:P

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 09 Ian 2008, 20:35

Rambo scrie:
dan bobei scrie:Ca nu vrei manele te inteleg, da cu metalu ce ai??? :fluch
Ma dane...daca tot m-ai intrebat iti zic ce am cu metalu'.Mi se pare ca metalu' ii o muzica de descreierati :) -scuzati termenul asta dur-si cred ca unii care canta stilul asta de muzica is de partea aluia cu coarne :lol: .Unii o sa zica ca vorbesc prostii,unii poate o sa ma sustina dar asta ii parerea mea.Multi metalisti se drogheaza si multe alte porcarii...n-are rost sa le luam in discutie pe toate. :roll:
asta-i o atitudine cel putin ignoranta :roll: ........mutu s-a drogat,hai sa-l dam dreku de fotbal :lol: :lol: ......io nu incerc sa conving pe nimeni de nimic........da chestia asta e ca si cum nu ai deschide o carte pentru ca nu-ti place poza de pe coperta!........si dupa ce ca nu ai deschis-o,ii mai faci si o recenzie! :lol: :lol: ..............faptul ca nu se potriveste cu modul tau de a privi lucrurile,sau pentru ca nu o intelegi,nu o face proasta sau lipsita de valoare.......asa si din aria de muzica si chiar dintre interpretii enumerati de tine pot sa gasesc exemple cate vrei de comportament si stil de viata decadent si superficial.... :wink: oricum e derptul tau sa asculti ce vrei :wink:
eu mi-s cu dream theater...........dar pe langa ascult multe alte trupe din aria rock-metal.....de la led zeppelin la dimmu borgir(faina alaturare,nu? :lol: :lol: )de fapt cam tot ce merita ascultat:D

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 09 Ian 2008, 20:53

80's,90's,classics,clubbin',some jazz.
in principiu orice ma gadila placut la urechi,in functie de dispozitie.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8225
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 09 Ian 2008, 22:26

Rambo - Ai dreptate, ti se pare. Treaba cu coarnele e relativa, nu stiu cat e imagine si cat e realitate, personal cred ca e "just for image". Este o muzica mai dura, nu e pentru toata lumea , asa cum nici Verdi nu e pentru toata lumea. Keep on dreaming!

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 09 Ian 2008, 22:33

eu ascult de la queen in sus, daca nu cumva e utopic... nu offtopic :lol: :lol:
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 10 Ian 2008, 09:49

Nightwish si Eagles....bestiali...Va recomand ultimul album al celor de la Nightwish, Dark passion play...foarte tare frate...a si nu in ultimul rand, va recomand ultimul album Parazitii, Slalom printre cretini.... pe onoarea mea, baietii astia chiar au talent... :wink:

Avatar utilizator
Paul Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 585
Membru din: 06 Apr 2005, 10:50
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Paul Adrian » 10 Ian 2008, 10:14

Sa traiasca gothicul, diablo swing orchestra, my dying bride, therion si hagard, in rest fire zbuciumate.A!!!...sa nu uit si clasica dar pian sa fie, treaba cu firele, ramane valabila :lol:

Teodor
veteran
veteran
Mesaje: 746
Membru din: 09 Dec 2004, 12:38
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Teodor » 10 Ian 2008, 10:19

costica_fishing scrie:Spre exemplu: "cadouri pentru soacra!".
Pe categorii de bugete: a)1-5 RON. b) 6-8 RON. c) nesimtit de scumpe... :D
E oftopic dar ma gindeam sa-i dau un sfat lui Costica ce ar putea sa-i cumpere soacrei: se incadreaza la categoria "nesimtit de scumpe... " :crazy1:
"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 10 Ian 2008, 10:45

Paul Adrian scrie:Sa traiasca gothicul, diablo swing orchestra, my dying bride, therion si hagard, in rest fire zbuciumate.A!!!...sa nu uit si clasica dar pian sa fie, treaba cu firele, ramane valabila :lol:
Satanistule :lol: :lol:

Avatar utilizator
Paul Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 585
Membru din: 06 Apr 2005, 10:50
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Paul Adrian » 10 Ian 2008, 11:15

saNtanist :?:
:lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 10 Ian 2008, 13:37

adriane, imi uploadezi si mie pe un ftp cate ceva

eu sunt din generatia veche, am cam ramas in urma, mai ascult megadeth, metallica, king diamond, guns'n roses, sepultura, slayer, dastea
mai nou godsmack
deci ceva pe genul asta, mai dur dar melodios, da sa nu fie miorlait... :lol:

Scrie răspuns