catre johnnybravo

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: catre johnnybravo

Mesaj de Tavi » 17 Ian 2016, 23:06

Pro :P
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: catre johnnybravo

Mesaj de MuskMd » 18 Ian 2016, 06:37

+1 .
Desi nu imi place sa fac asta , ii dau dreptate si eu lui Sorin :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: catre johnnybravo

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Ian 2016, 08:37

Consider ca ''rine'' este un om lipsit total de caracter .Ca sa fii modrator trbuie sa fii si cat de cat obiectiv si sa respecti parerea altuia chiar daca este gresita..Ori episodul de mai jos denota extrem de clar carcaterul ''domnului'' rine
Mesajde rine » Mar Noi 11, 2014 9:15 pm

semlecangheorghe scrie:
Eu prind foarte bine cu lansete fast ori extrafast de carbon.


ce inseamna'foarte bine'?...

tinanad cont de restul postarii ,nu pot dacat sa trag concluzia ca esti un om prost.
ai talent la boblere, iti respect talentul si munca ,nu contest ca si mie imi plac cum arata, nu contest ca sunt prinzatoare...nu contest ca esti un pescar bun!
dar, ca OM....
dupa ce-i cinci ani de "cunoastere "forumistica...dupa cele peste 10000 de postari ale tale( le includ si pe cele sterse din "greseala')......


pot sa spun cu mana pe inima( cu toate ca nu-mi sta in caracter...esti premiera si aici...) ca esti un prost!
de fapt ,esti cel mai prost om de pe forum-ul asta!

:wink:
http://www.rapitori.ro/forum/discutii-v ... -2390.html

Dap, daca mi-am exprimat o parere,buna sau rea...''sunt un prost''...

Evident cerintele forumului sunt destul de clare..
3. Trebuie pastrat un limbaj civilizat, si mai mult decat atat, o atitudine amicala si prietenoasa fata de ceilalti participanti la forum.

5. Daca un user considera ca a fost jignit, ironizat, sau ca a fost tratat necorespunzator de catre un alt user, acest lucru va fi adus la cunostiinta moderatorilor sau Site admin-ului si nu vor fi starnite polemici, discutii contradictorii, certuri, etc

Dan R. citeste te rog doua trei pagini in urma contextul acelei discutii.Subiectul este woblere handmade,topicunde am pus imagini cu woblere de ale mele si capturi cu acestea.Nu sunt singurul care face acest lucru..

In ciuda faptului ,am fost ridiculizat de catre aceasta haita, si acuzat ca am indesat naluca in gura pestelui..Cand am postat imaginile, nu am comentat despre niciunul dintre acesti useri,de fapt in orice postare al acelui topic am incercat sa fiu cat mai la obiect....daca as fi putut..

Dar poti...???
Mesajde rine » Mar Noi 11, 2014 2:07 pm

Foca scrie:
Multi frustrati pe forumu asta, da multi rau .... va rog eu frumos nu mai infectati forumu asta cu tampeniile voastre .... la orice scrie omul asta voi gasiti nod in papura .... macar la dumnealui vorbesc pozele ... nu il cunosc, dar sincer eu ii citesc cu placere si curiozitate postarile

V-au rugat mai multi sa incetati ca nu aveti haz,


altu-l care-i habarnist pe forumul asta!
tipu', de-i citesti cu placere si curiozitate postarile ,s-a luat de-a lungul timpului ,rand pe rand de fiecare pe care acum ,Ii numeste "haita".
uita-te in urma la postarile lui..
cat 'misto" a facut de fiecare care a sustinut "inhalarea"nalucilor de catre pesti. cat misto a facut de ce-i care au sustinut ca trebuie o anume caracteristica a firului sau lansetei tocmai pentru acest comportament.
acum , nalucile lui sunt "inhalate' corect .
din asta se-ntelege ca si el a invatat de pe aici :)
pacatul lui ,este ca vinde castraveti cu-i nu-i trebuie :)
mai sunte-ti? :lol1:

Deci daca userul ''Foca''-pe care nu-l cunosc si nu stiu cine este, a sesizat ca '''nu mai infectati forumu asta cu tampeniile voastre '''.....userul'' rine'' il numeste
altu-l care-i habarnist pe forumul asta!
..Deci aduce in discutie o polemica mai veche ,ignorand in mod clar cele doua puncte citate ma sus din regulament..

Si pentru ca haosul sa fie complet ,trebuie ca in discutii sa se amestece si ''bradypus''
de bradypus » Mar Noi 11, 2014 7:43 am

mishto plantat Sugiluru...,
il are in gura
:D

si brusc ancora nu... :D

aia ca in triunghiu bermudelor ..... n-a subto... :D :D :D :D

culmea nici pe nas n-a traso :D :D :D :D

ci dupa citeva zile... ma combatat fix pe mine ... :D :D :D :D

probabil stiuca in cauza citeste forumul si subictul DISCUTII VOBLERE HOME MADE !! :D :D :D :D

restul urmeaza... poze... dovezi ... alea alea :D :D :D :D

adica nah... pesti maninca boblere nu si ancore... alea´is neimportante... ca si la JAPCARI pot fi pe dinafara :D :D :D :D
Nah ca sa vezi..acuma e clar sunt si ''mincinos'' si ''japcar''...Calificat de catre cine??Pai de catre ''bradypus'' da' cine este ''bradypyus''??Cumva asta..??
Mesajde bradypus » Mie Ian 13, 2016 11:01 pm

toate moderarile lui sint incorecte.

se pare ca il protejeaza pe Jiji
...era vorba de J.B.

Deci sunt facut in public mincinos si jepcar si tot el se plinge ca moderarile lui JB sunt incorecte si ma''protejeaza''...

Ca si ultim aspect pe acre doresc sa il mentionez aici,este faptul ca ''bradypus'' este clona lui ''kuintauti'' alias Dumitru Stanga, banat aici pentru
jigniri si injurii aduse in public,aici, impotriva userului ''chef''-Cristi Serb..Banat, insa apoi tolerat in mod misterios in continuare..Ori dupa cum zice si Tavi,''campeonul''echidistantei..
de Tavi » Sâm Ian 16, 2016 10:32 am

johnnybravo scrie:
... adica devieri de la regulamentul scris, iar sunt agreate in mare in functie de vechimea celui ce posteaza...

Aici e problema.
Un regulament trebuie aplicat pentru toata lumea, nu cu devieri in functie de vechimea userului sau de alte criterii.
...chiar asupra membrilor din propriul club,musca 13,nu-i asa Tavi draga..

Concluzionand , dupa meciurile interminabile cu ''haita'' am ales sa ''ingrop securea'', ia ghiciti la sfaturile cui??..ale lui J.B.asta de il blamati voi,haita..m-am tinut de cuvant..si o perioada am postat strict la subiectele care ma intereseaza pe mine-haita nu a fost capabila sa faca acest lucru-dovada topicurile mai sus mentionate..

Din aceasta haita ,''rine'' face cu onor parte...pe el vreti sa il pune-ti moderator??Pe unul care jigneste in fata??Si ca sa stie toti care citesc aici care este motivul aversunii lui...intr-o polemica(mai stie naiba care) am avut o exprimare nefericita in urma careia omul s-a simtit lezat..Nu am facut-o intentionat..acum nici nu mai imi amintesc exact ce am zis..dar imi amintesc ca mi-am cerut scuze si in public si pe privat..mai mult nu puteam sa fac..sepuuku nu face parte din cultura in care am crescut..in ciuda faptului,nu ezista nici o secunda sa nu mute ,adinc..Deh,omul are ''caracter'' si este ''obiectiv''...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: catre johnnybravo

Mesaj de MuskMd » 18 Ian 2016, 08:56

q.e.d. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


usor gigel sa nu-ti crape un vas Doamne Feri :D :lol: :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: catre johnnybravo

Mesaj de Sorin » 18 Ian 2016, 09:33

MuskMd scrie:+1 .
Desi nu imi place sa fac asta , ii dau dreptate si eu lui Sorin :twisted:

Stiam eu ca mai exista o mica farama luminoasa a Fortei in tine :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

chiscaru'
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 04 Ian 2015, 20:34

Re: catre johnnybravo

Mesaj de chiscaru' » 18 Ian 2016, 11:42

Incet, incet, ...incep sa-l regret pe Gerula ! :lol: :lol: :lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: catre johnnybravo

Mesaj de danr » 18 Ian 2016, 11:50

orice user si-a sarit din tatani pe aici, sau a fost subiectiv vreodata
pe principiul asta nu va putea fi nimeni moderator niciodata
nu tre sa fii sfanta maria ca sa ai cat de cat grija de o sectiune, sa nu se bata campii prea mult sau sa se injure lumea pe acolo.....

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: catre johnnybravo

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Ian 2016, 15:23

Pe J.B. nu l-am vazut niciodata sa se injure cu unii si altii care i-au sarit in cap...

Atata ca o incercat sa impace ambele tabere.. :respekt:

''Haita''sa considerat...vezi doamne ''nedreptatita''... :mrgreen:

Acuma isi ''propulseaza '' propriul ..''moderator''.. :lol1:

Sincer, desi personal consider ca nu este persoana potrivita, deabia astept sa ii raportez fi-e-care mesaj cu injurii,oftopic,atac la persoana..da fiecare mesaj...

Si intrebarea referitoare la clona ''bradypus'' ramane...ii este permis unei clone se se ia incontinuu de oricine i se pune lui pata??

Ca pina acuma si-a facut de cap fara nici o retinere,ba mai mult acuzand vezi doamne ca este ''prea moderat'' de catre J.B.

Daca asa se merge si de acum incolo e clar..''haita si-a luat forumul inapoi''...si si-a cocotzat un ''ciolos'' moderator.. :lol: :lol:

Haita a dat dovada ca nu poate sta linistita nici cand nu este provocata, cand o sa aiba propriul ''tehnocrat'',distractia o sa fie maxima.. :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: catre johnnybravo

Mesaj de danr » 18 Ian 2016, 15:31

vrei si tu sa fii moderator pe o sectiune ?
poti sa incerci sa aplici impartial regulile forumului ?

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: catre johnnybravo

Mesaj de bradypus » 18 Ian 2016, 16:00

danr scrie:vrei si tu sa fii moderator pe o sectiune ?
poti sa incerci sa aplici impartial regulile forumului ?
nu poate !

prea multe ambitii nefondate, frustrari si alte visuri desarte

dupa parerea mea omul nu e normal.

ideal ar fi ca un moderator sa aibe ceva integritate si printre altele sa priceapa si pescuit... adica nah... daca tot taie si spinzura macar sa stie CE !

asta n-are nici una nici alta..., dar culmea ... se baga peste tot.

Închis