catre johnnybravo

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: catre johnnybravo

Mesaj de Sorin » 15 Ian 2016, 21:15

danr scrie: te referi la mine cumva ?
ca i-as fi spus eu sa favorizeze pe cineva ?
ca sa fie clar, eu nu favorizez pe nimeni, si nici nu cunosc pe nimeni de la rubrica aia
si de fapt, nu am mai intrat acolo de multa vreme.

apropos, ai vrea sa fi moderator ?
chiar si doar pe o categorie, una tehnica de exemplu..

...
La tine ca UBO al site-ului sau la cei care il administreaza/modereaza. Nu stiu care e organizarea si cine se ocupa de ea si din ce a scris johnny mai jos ....exista niste intlegeri
Ma bucur ca spui ca nu e asa...dar asta inseamna ca face de capul lui lucruri incorecte

Experienta cu johhny bravo e de mai multa vreme , consta intr-o serie de mesaje pe privat , civilizat ,in care a taiat doar unele postari de ale mele de pe site si cand i-am aratat ca sunt rasounsurile unor jigniri scrise la nvelul unui copil mic, s-a facut ca nu vede si nu conteaza si le-a pastrat publicate
Nu e un capat de tara , fiind un forum privat care se conduce cum doreste adminul, dar ce m-a deranjat era.... vai de mine.... dorinta de bne si de a fi impartial ceea ce evident nu era cazul
Nu e un caz singular, am mai vb si cu altii care au patit la fel
Asta e , nu am mai postat decat f rar

Despre moderare ....asta e un subiect sensibil , multi au fost moderatori , si au renuntat
Din pacate site-ul e ,, prizonierul'' unor personaje care isi exprma pareri axiomatice despre absolut tot nepricepandu-se la nimic , si din pacate sunt atat de agresivi s productivi incat au inlaturat pe multi dintre cei care aveau ceva de spus
(Andrei Plesu spunea ca nu cunoaste nimic mai exasperant decat harnicia unu prost.....Subscru)
Ei domnesc peste orice topic....au f mult timp la dispozitie , se plictsesc si posteaza fecund
Uite unul ...SF ....pe o intrebare a ta catre mine , directa, se baga nepoftit cu abordari da catzel care se gudura la sefu ... facand mistouri de 2 lei
Daca iei ulrimele ...20 de postari ale lui ....sunt complet goale....value added =0...pe orice subiect
Exact despre astfe de abordari e vorba , aici trebuie facuta curatenie , in opinia mea
Daca ,,politica'' forumului va fi vreodata in sensul asta (consider ca acum nu e) , spre a se indrepta catre un site de comunicare civilizat (gen tackletour unde oameni de pe continente diferite sunt capabili sa comunce normal chiar daca au opinii diferite) , desi timpul imi este f limitat , pot incerca sa ajut.
Altfel ,probabil ca moderatorii de acum se descurca onorabil
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: catre johnnybravo

Mesaj de johnnybravo » 16 Ian 2016, 01:56

Sorin scrie:
danr scrie: te referi la mine cumva ?
ca i-as fi spus eu sa favorizeze pe cineva ?
ca sa fie clar, eu nu favorizez pe nimeni, si nici nu cunosc pe nimeni de la rubrica aia
si de fapt, nu am mai intrat acolo de multa vreme.

apropos, ai vrea sa fi moderator ?
chiar si doar pe o categorie, una tehnica de exemplu..

...
La tine ca UBO al site-ului sau la cei care il administreaza/modereaza. Nu stiu care e organizarea si cine se ocupa de ea si din ce a scris johnny mai jos ....exista niste intlegeri
Ma bucur ca spui ca nu e asa...dar asta inseamna ca face de capul lui lucruri incorecte
stiu sa primesc feedback, pot fi acuzat de orice, numai de minciuna nu accept ;)
ca sa fie treaba concreta, la topicul cu federatia pacii, am incercat sa tin discutia la un nivel macar de liceu pe timpul in care apsalba inca era membru cu drept de acces pe site, nu am reusit, am vrut sa fac curat cu eliminari dar nu s-a dorit acest lucru asa ca nu mai am treaba cu subiectul ala mai ales ca nu mai exista sansa de replica deci nu se poate dentatura prea mult discutia. Invitatii pe alte site-uri/link-uri catre alte site-uri, adica devieri de la regulamentul scris, iar sunt agreate in mare in functie de vechimea celui ce posteaza...
Experienta cu johhny bravo e de mai multa vreme , consta intr-o serie de mesaje pe privat , civilizat ,in care a taiat doar unele postari de ale mele de pe site si cand i-am aratat ca sunt rasounsurile unor jigniri scrise la nvelul unui copil mic, s-a facut ca nu vede si nu conteaza si le-a pastrat publicate
problema Sorin a constat in faptul ca nu ai stiut cand sa te opresti, da, ati ajuns la un conflict si schimb de ironii si atacuri mai mult sau mai putin subtile si am cerut ingroparea securii razboiului lucru ce nu ai dorit sa o faci in ciuda rugamintilor repetate. E clar ca nu functionam la fel dar ma asteptam sa abordezi mai permisiv situatia daca tot incercam sa fim mai altfel decat ceilalti ;)

Oare si peste 10 ani o sa-mi scoti ochii cu postarile alea moderate gresit din punctul tau de vedere? :)
Sper sa accepti oferta lui danr de a fi moderator (dar unul activ ca la capitolul numar suntem destui) si o sa imi iau un pic "concediu" :)

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: catre johnnybravo

Mesaj de bradypus » 16 Ian 2016, 07:36

io chiar ma gindeam... , nu mai obosesti si tu ?

ia-ti concediu ! daa mai lung asa... prelugit ! din partea mea po sa iesi si la pensie ! :D

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: catre johnnybravo

Mesaj de Tavi » 16 Ian 2016, 10:32

johnnybravo scrie: ... adica devieri de la regulamentul scris, iar sunt agreate in mare in functie de vechimea celui ce posteaza...
Aici e problema.
Un regulament trebuie aplicat pentru toata lumea, nu cu devieri in functie de vechimea userului sau de alte criterii.
Oricum apare subiectivismul moderatorului, nimeni nu-i perfect, dar daca daca nu suntem toti egali in fata regulamentului...rezultatul il vedeti. :?
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: catre johnnybravo

Mesaj de pikeman » 16 Ian 2016, 22:56

ma fac io moderator si ati pus-o :lol1: saitu s-a cam dus pe .... personal mai urmaresc vanzarile ca pe apele noastre nu mai e marfa :P cu sau fara moderatori tot aia e, mai bine fara dpmdv ... ah sh.it am urmarit si topicul asta, mai intru la cafenea pentru ala de gatit, ca e fain, nu pot rata si ce se mai scrie mai sus daca ala nu e activ
normal ca dupa atata timp te stii cu unu altul, deci cum poti modera la subiect ?

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: catre johnnybravo

Mesaj de rine » 17 Ian 2016, 13:27

Mare grije pikeman-ne! Poți fi judecat(catalogat) in funcție de numarul postarilor de la cafenea :wink:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: catre johnnybravo

Mesaj de danr » 17 Ian 2016, 16:40

cine doreste, poate sa ajute
va spun de acum, deschis, ca nu exista partinire sau favorizati
pe mine ma intereseaza, dpdv al moderarii discutiilor intre useri, ca discutiile sa fie cat de cat la obiect, si fara limbaj nepotrivit, atat

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: catre johnnybravo

Mesaj de geppetto » 17 Ian 2016, 19:02

Ăsta e un lucru foarte greu. Spre imposibil aş presupune.

chiscaru'
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 04 Ian 2015, 20:34

Re: catre johnnybravo

Mesaj de chiscaru' » 17 Ian 2016, 22:14

Sorin scrie:Din pacate site-ul e ,, prizonierul'' unor personaje care isi exprma pareri axiomatice despre absolut tot nepricepandu-se la nimic , si din pacate sunt atat de agresivi s productivi incat au inlaturat pe multi dintre cei care aveau ceva de spus
(Andrei Plesu spunea ca nu cunoaste nimic mai exasperant decat harnicia unu prost.....Subscriu)
Ei domnesc peste orice topic....au f mult timp la dispozitie , se plictsesc si posteaza fecund
Nota 10 pentru acest tablou perfect real !
:respekt:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: catre johnnybravo

Mesaj de rine » 17 Ian 2016, 23:02

Ok! Ma bag eu! Stiu ca treaba-i benevol.Dar chit ca este un site privat , o fac numai in urma unui sondaj de opinie pentru userii mai vechi de 3 ani! Se poate deschide un topic de 10 zile, unde sa-și expună băieții parerile ,pro sau contra mea. Fara resentimente. 'Daca iese majoritatea pro, o sa fie mai greu să -mi fie contestată modererarea :wink: -'

Închis