Boxerul . Un caine cu suflet urias .

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de modigliani » 05 Dec 2013, 18:44

Nu stiai cu ce sa-mi spulberi dramul de echilibru psihic pe care-l mai am ?

Luci , este peste masura , peste limita maxima a unui iubitor de caini ce-ai postat ......
Cel mai sfasietor din tot clipul este faptul ca sarmanul catel ..... iubeste viata si este efectiv vesel ducandu-si-o asa cum ii este data . Nu intelege , nu ajunge la handicapul pe care-l are ........

.........................................................................

PLM , m-a terminat clipul asta ........

pescar94
senior
senior
Mesaje: 446
Membru din: 16 Mai 2012, 20:07

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de pescar94 » 05 Dec 2013, 21:13

orice caine..de rasa sau maidanez..isi iubeste stapanul neconditionat..dar stapanul la randul lui trebuie sa se ingrijasca de el..nu sa il maltrateze/bage la lupte..

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de luci_t » 05 Dec 2013, 22:55

modigliani scrie:Nu stiai cu ce sa-mi spulberi dramul de echilibru psihic pe care-l mai am ?
Iarta-ma, dar am ramas impresionat de clip si ma gandeam sa-l impartasesc iubitorilor de caini si nu numai. Inca nu pot sa ma uit la el a doua oara. Catelul ala isi duce viata asa cum e si handicapul nu este la el, ci la noi oamenii "normali" care de multe ori nu putem trece peste sabloanele pe care tot noi le-am creat.
PS inca visez la un boxer...


Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de MuskMd » 06 Dec 2013, 06:07

urmarind clipul asta am vazut ca acelasi caine mai are o filmare in care e @suparat@ ca bebelusul e in apa , si totusi evita sa sara in balta :) si acu vin cu intrebarea la Modigliani : si ai tai evita apa ?
pe vremuri , cand stateam la casa am avut printre multe alte rase doar 2 caini cu par scurt si amandoi erau reticenti la inotat si balacit : un boxer si un dog german , asta in conditiile in care concomitent ceilalti erau de mult in apa ( ciobanesc german , ciobanesc mioritic, seter ) . Ati mai vazut si altii chestia asta? tine de rasa sau de educatia primita ?

intreb pentru ca pe termen mediu si lung ma gandesc sa iau un companion canin copiilor si motanului meu :twisted: si boxerul e una din rasele vizate .....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de Hell » 07 Dec 2013, 23:00

Caine si un motan cu atitudinea aia din poza?
Iu ar duuuuumd :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de Jedi » 08 Dec 2013, 02:01

Sint rase reticente fata de apa, am citit pe undeva si am vazut chiar cazuri de caini terifiati cind venea vorba de o baie ...Dar...daca primele experiente cu apa sint deosebit de placute, orice patruped poate fi convins ca apa nu-I chiar iadu pe pamint...
Primele bai in apa la temperatura placuta si nivel nu mai mult de burtica, prosop sau altceva nealunecos pe fundul vanii, jucarii din belsug in apa si cel mai important.... :lol: , un membru sau mai multi din familie sa fie deja inauntru si sa inceapa sa initializeze joaca si voia buna acolo. Succesul e garantat.. :D
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de MuskMd » 08 Dec 2013, 18:13

ma, io lupul si ciobanescul ii spalam la furtun ...maxim fun :D

dar perspectiva de caine in apartament ma duce catre rasele cu par scurt ... momentan dezbaterea e bull terrier vs bulldog francez si ma gandesc ca boxerul ar fi un compromis ok ....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Re: Boxerul . Un caine cu suflet urias .

Mesaj de luci_t » 08 Dec 2013, 18:42

MuskMd scrie:ma, io lupul si ciobanescul ii spalam la furtun ...maxim fun :D

dar perspectiva de caine in apartament ma duce catre rasele cu par scurt ... momentan dezbaterea e bull terrier vs bulldog francez si ma gandesc ca boxerul ar fi un compromis ok ....
Husky (aproape) care e in curtea parintilor se spala singur de cate ori il lasa tata sa iasa din curte. In special vara, da o fuga la paraul din spatele gradinii si se intoarce plin de toate alea in jumatate de ora. Vara mai e spalat cu apa incalzita la soare in butoi. Are oroare de furtunul cu apa de la retea, dar nu rateaza nici o balta cand e scos la plimbare :lol:
Boxerul un compromis? E varianta ideala de caine. Nu am vazut boxer dezechilibrat, iar daca ai copii... e cainele perfect Cred ca se stiu comporta frumos cu ei din instinct, fara a fi fost educati in acest sens

Scrie răspuns