Bancuri

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 28 Oct 2004, 10:10

Ivan pescuia pe Volga.
Prinde un pestisor, il arunca in galeata peste ceilalti. Deodata aude o voce:
- Ivan, te rog, elibereaza-ma!
Cine sa fie? Se uita in jur, nimeni. Privirea ii cade asupra galetii si aude din nou:
- Ivan, sunt eu, pestisorul de aur, daca ma eliberezi iti indeplinesc trei dorinte.
Ia Ivan pestisorul, il cintareste din ochi, nu e mare paguba sa-l arunce din nou in Voga si, in plus nu ar strica sa isi incerce norocul. Il elibereaza si vede ca pestisorul iese la suprafata si ii spune:
- Ivane, care ti-e prima dorinta?
- Ei bine pestisorule, vezi tu canita asta, umple-o cu vodca!
Cana se umple, bea Ivan, buna vodca ...
- Hai Ivane, a doua dorinta!
- Bine mai pestisorule, fa ca Volga sa curga toata numai vodca!
Ia Ivan canita si realmente se adapa cu vodca ce-i curgea prin fata in albia fluviului.
- Hai Ivane spune si a treia dorinta, inainte ca vodca sa omoare tot pestele din Volga!
Iar Ivan, printre sughituri, spune intinzind canita:
- Bai pestisorule ... , mai dai si tu o vodca?

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 28 Oct 2004, 10:11

Idem pentru micutu... hotmail nu suporta fisiere peste 2M. Alta adresa?

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 28 Oct 2004, 10:17

Mutandu-se in alt oras, un tanar s-a dus sa isi caute un loc de de munca la un mare supermagazin.
- Ai oarecare experienta in vanzari?, l-a intrebat directorul.
- Da, i-a raspunse tanarul. Acasa am fost comis voiajor. Dupa ce l-a masurat lunga din priviri, directorul s-a hotarat sa ii dea o sansa.
Sfarsitul interviului a fost:
- Ei bine... incepi lucrul de maine. Voi veni la inchidere sa vad cum te-ai descurcat.
Prima zi de munca a fost grea, dar tanarul nostru a depasit-o. La ora inchiderii, directorul a coborat si...
- Cate vanzari ai facut astazi?
- Una singura.
- Doar una?!!! Azi ai avut un singur client!!! Media echipei noastre de vanzari este de 20 sau 30 pe zi. Cat de mare a fost vanzarea?
- 101.265 $.
- 101.265 $! Dar ce i-ai vandut?
- Prima data i-am vandut un carlig de pescuit de marime mica. A doua oara unul mediu. Apoi unul mare. Dupa aceea o undita echipata cu mulineta. L-am intrebat unde se duce la pescuit si mi-a raspuns: "La mare". I-am spus ca pentru
asta are nevoie de o barca, asa ca ne-am dus la departamentul de barci si i-am vandut una cu motor dublu Cris Craft... Apoi mi-a zis ca nu crede ca masina lui, o
Honda Civic, va avea forta sa o traga. Asa ca l-am dus la departamentul auto si i-am vandut un Pajero 4X4.
Directorul era inmarmurit:
- Vrei sa-mi spui ca unui tip care a venit aici sa cumpere un carlig de pescuit i-ai vandut o barca si o masina?!
Tanarul:
- Nu, nu.. el venise sa cumpere o cutie de absorbante pentru sotia lui. Si atunci i-am spus: "Ei bine, din moment ce weekend-ul tau e stricat, n-ar fi mai intelept sa te duci la pescuit?".

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 28 Oct 2004, 10:19

Se duce un tip la pescuit;scule ultimul ragnet momeli de ultima ora echipament super,toate pregatite sta ce sta vreo 3 ore si nu prinde nimic;la un moment dat vine si un taran din localitate cu un bat stramb vai mama lui o pluta de cocean niste canepa in loc de nylon pune ceva in carlig arunca si scoate un peste,mai pune ceva ,iar scoate un peste si tot asa pret de cateva ore; pina la urma tipul cu super scule vine la el si il intreaba :
-cu ce dai dom-le
-cu rame
-pai si eu tot cu rame dar nu am prins nimic
-da dar cu de astea(scoate taranul niste rame de 30-40 de cm)de unde dom-le rame de astea?
-te duci in varful dealului si bagi in pamant doua fire de curent, le ti putin si scoti rame.
se duce tipul in varful dealului si vine dupa o ora ca vai de el; batut vanat capul spart si asa mai departe
taranul il intreaba:
-n-ai scos dom-le rame?
-n-am scos si nici nu mai imi trebuie
-pai de ce
-pai am luat doua fire de curent de 220 le-am bagat in pamant si nimic,apoi am luat doua fire de 380 si le-am bagat si pe astea tot in pamant
-si
-si nimic;pana la urma am luat firul de la linia electrificata de tren
-si
-si-au iesit minerii!

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 28 Oct 2004, 10:20

La puscarie detinutii se laudau care a primit mai mult si pentru ce... unul pentru viol 2 ani unul pentru crima 5 ani ... unul care statea mai retras este intrebat de ceilalti :
- Ma da tu pentru ce esti aici?
-Pentru braconaj.
-Si cat ai luat?
-15 ani!
-Du-te mai de aici cu minciunile tale
- Nu sunt minciuni! Mam dus la pescuit cu niste dinamita si am prins 13 gabori si patru carasei!

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 28 Oct 2004, 10:29

@Paul (si ceilalti)

vedeti ca s-ar putea sa-mi cer drepturile pt. fisierul respectiv :lol: :wink:
Ultima oară modificat 28 Oct 2004, 10:34 de către Adi_, modificat 1 dată în total.
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 28 Oct 2004, 10:33

Corect! Sa stiti ca fisierul nu e de la mine, e de la Adi.... Asa ca, daca il mai vad (din greseala) si doamnele voastre, sa nu sughit eu din cauza asta :)

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 28 Oct 2004, 10:39

Un curios se opreste in spatele unui pescar.
- Ei, cum merge? Musca sau nu? Ati prins vreunul?
- Da, adineaori am prins pe unul care ma batea la cap si l-am aruncat in rau ...

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 28 Oct 2004, 11:00

Doi pescari pe malul apei. Unul nu prindea niminc, celalalt ... trasatura dupa trasatura, pesti la fel de multi.
Cel care nu prindea il intreaba:
- La ce dai?
- La rimoi.
- Cum? Si eu dau la rima si nimic!
- Pai vezi, aici e problema, tu dai la rima, eu la rimoi!
- Si cum alegi masculul de rima?
- Il bagi in gura si il tragi printre dinti!
- Tot n-am priceput ...
- Ideea este ca la mascul iti ramin bilutele intre dinti.

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de pescarel » 29 Oct 2004, 11:10

Va rog si la dumitriu1@yahoo.com !

Scrie răspuns