Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de modigliani » 14 Iul 2014, 17:09

Mai baieti , azi am dat click pe "ultimele mesaje" sau pe "mesaje noi" . In fine , una din doua , nu asta este important ........

Va intreb - desi la randul meu am un anunt pe forum - ....... in afara de "vand stele verzi" sau cumpar "mulineta nucleara" , "vand adidasi cu reactie" sau cumpar "textil facut ghemotoc" ...... ce-a mai ramas din Rapitori ?

Nu-mi aduceti contraargumente cu niscaiva "soapte" anemice pe topicurile ce-au facut istorie pe-aici ....... Explicati-mi ce se intampla ......

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de geppetto » 14 Iul 2014, 19:19

E de bine: merge lumea la pescuit!

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de MuskMd » 14 Iul 2014, 19:21

poi si acu 4 ani de cand ai matale contul era altfel ? atunci era vand x sau y si bonus gerula crapa piatra-n patru ...
daca imi zici ca topciurile cu gerula faceau diferenta dintre rapitori 2014 si un forum de pescuit sadea , o sa imi permit un zambet. larg :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de Adi G » 14 Iul 2014, 19:36

da este normal ca anunturile vazare/cumparare sa fie cele mai frecventate.... vara oricum nu prea sta lumea calare pe calculatoare... pun pariu ca cel mai frecvent mesaj este "UP" sau "valabil".... :lol:

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de johnnybravo » 14 Iul 2014, 19:49

informatia utila/de baza, demna de luat in calcul (adica din 5 mesaje 4 erau la subiect cu un plus de informatie, nu ca acum cand doua din 3 mesaje sunt mistouri), s-a scris in perioada 2004-2006, reeditata de cateva ori in decursul anilor. Pe atunci se dadea din casa la greu, cei care stiu sa caute gasesc adevarate "comori" in paginile forumului, intre timp lumea ori s-a plictisit, ori nu apuca sa gaseasca un subiect interesant de mesajele de la bazar care reprezinta 90% din noutatile "ultimelor mesaje" :)
Am prieteni care au renuntat sa mai scrie pe net pt ca (si aici le dau oarecum dreptate), de cand acest internet a devenit popular, s-au imputinat atat pestii cat si dimensiunile acestora, lucru invers proportional cu aparitia de noi pescari de spinning.

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de modigliani » 14 Iul 2014, 20:06

MuskMd scrie:poi si acu 4 ani de cand ai matale contul era altfel ? atunci era vand x sau y si bonus gerula crapa piatra-n patru ...
daca imi zici ca topciurile cu gerula faceau diferenta dintre rapitori 2014 si un forum de pescuit sadea , o sa imi permit un zambet. larg :lol:
Prietene , lumea evolueaza . Cel putin eu am pretentia asta la mine . Lucru pe care - no offence - la tine nu-l constat in mod evident .
Ba dimpotriva , te gasesc la acelasi nivel obscur de la vremurile "Gerulistice" . la fel de fad , de lipsit de ''cantitate" si/ sau de profunzime , ..... samd .

"Gerula" a fost un episod pe cat de hazliu pe atat de patetic . In fine , la acea vreme Rapitorii au trecut ( si ) prin asta . Insa in paralel se discuta pe aici PREDILECT despre PESCUIT !!!

Necesitatea initierii acestui topic vine din senzatia tembela pe care o am la click "vezi mesaje noi" ...... cand , de cate ori o fac , simt ca m-am ratacit prin talcoicu' cu vechituri de la Valea Cascadelor .

Unde deja am senzatia ca iti este destul de dificil sa aprofundezi o asemenea provocare la o asemenea discutie ..... am sa te iau mai simplu si mai direct : in care topic , cand anume , cat de pertinent , cat de la obiect , cat de concentrat , cat de util , ...... s-a mai vorbit p-acilea despre PESCUIT ? In cel mai profund , rafinat , elevat , instructiv , sens ?

.....................................

Evident , vei aveai imperioasa nevoie - de altfel de antologie prin preajma in ceea ce te priveste - de-a "bazai MD " inca nitel peste ce spun eu aici .
Am obosit ( si repet , am avoluat intratat incat ... ) nu mai am chef sa ma "iau" cu orice abuzator de timp liber si de taste . Concret , inainte de-a ma obosi in continuare cu vreo ineptie de raspuns doar de dragul de-a interveni ...... spune-ti de niscaiva ori in gand : "Are Pictoru' dreptate ? Mai vorbim de pescuit ? sau ne vindem toate alea intre noi ca idiotii ??? "

Mult succes ! Te mai astept p-acilea cu "temele" facute . Intre timp . cand ai tu chef , mai adu ceva constructiv in topicurile tematice ale acestui forum . UIMESTE-MA !!! Fa-ma sa regret c-am deschis acest topic !!! Rupe-ma pe genunchi ! Umileste-ma !!!

No hard feelings !

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de modigliani » 14 Iul 2014, 20:09

johnnybravo scrie:informatia utila/de baza, s-a scris in perioada 2004-2006.......

....... Am prieteni care au renuntat sa mai scrie pe net pt ca (si aici le dau oarecum dreptate), de cand acest internet a devenit popular, s-au imputinat atat pestii cat si dimensiunile acestora, lucru invers proportional cu aparitia de noi pescari de spinning.
OK ! Barem stim cum stam ! Redenumiti acest forum "Rapitori Talcioc , Ace Brice si Carice ( fara de pescuit ) " .

............................................................

Odata ce-mi vii cu aceste argumente total nepotrivite - raportat la necesitatea de candva a deschiderii acestuia - de ce-as avea vre-un scrupul in a raspunde in acest fel ?

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de MuskMd » 14 Iul 2014, 21:39

:lol: de ce ai tu senzatia ca eu mi-as bate capul sa aduc pe calea cea dreapta forumul asta?
cum zicea bravo , informatia exista deja . cine are chef sa o caute , e la liber. eu personal mi-am extras informatiile pe care le consider necesare. mi-am ales relatiile pe care mi le consider constructive, si nu sunt putine cazurile de persoane unde relatia a evoluat de pe acest forum in viata de zi cu zi. cam astea ar fi chestiile benefice , pe langa destresarea care mai apare uneori din ceva caterinca :twisted: . restul e gunoi , ca in lumea reala. lume multa, oameni putini , vorba aia ;) .


acum ca sa revin la tonalitatea raspunsului tau ( mult agresiva fata de spiritul pur de gluma pe care zic eu , ti l-am adresat , dar na , parerile pot fi subiective :lol: ) nu inteleg o chestie ,si anume de ce tii sa ( ma) ataci ? :D . da , ai dreptate , 99% sunt povesti sterile , apeleaza la search cu incredere :D daca tot vrei sa evoluezi , sau te pomenesti ca tot ce e scris aci e deja fumat de ilustra-ti persoana ? in cazul ala , bravo , ce nevoie ai de forum ? ca sa socializezi ? in cazul asta te deplang, desi nu o cred. ca sa expui o tematica strict de pescuit ? ai cu cine desi nu prea te-am vazut sa o faci :lol: recte problema tale bag seama ca ai niste asteptari de la niste mii de utilizatori , care , din pacate nu iti sunt implinite...ghinion :lol:

daca vei reusi prin demersul asta sa aduci un plusforumului , altul decat anecdotele de o pagina , chapeau bas maestre .... pe bune.

altfel , continua sa ma ignori , nu am nici un interes sa iti demonstrez vre-o calitate de-a mea ( indiferent de o am sau nu :lol: ), mi se rupe de faptul ca matale nu sesizezi vre-o evolutie in ce ma priveste ( uau :lol: ) si continua sa crezi linistit ca esti mult superior si ca expunerile-ti sunt destinate doar acelor illuminati pe care bag seama ca nu ii prea mai gasesti pe aci :lol: .

spor si , dupa cum ziceam mai sus, m-as bucura sa reusesti in acest demers :D

PS daca chiar zici ca evoluezi , poate reusesti sa ma porcaiesti in urmatoru-ti post ( asa cum ma astept :lol: ) fara insulte , fie ele si voalate ;) , ce zici ? poti ? :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de johnnybravo » 14 Iul 2014, 21:59

modigliani scrie:
johnnybravo scrie:informatia utila/de baza, s-a scris in perioada 2004-2006.......

....... Am prieteni care au renuntat sa mai scrie pe net pt ca (si aici le dau oarecum dreptate), de cand acest internet a devenit popular, s-au imputinat atat pestii cat si dimensiunile acestora, lucru invers proportional cu aparitia de noi pescari de spinning.
OK ! Barem stim cum stam ! Redenumiti acest forum "Rapitori Talcioc , Ace Brice si Carice ( fara de pescuit ) " .

............................................................

Odata ce-mi vii cu aceste argumente total nepotrivite - raportat la necesitatea de candva a deschiderii acestuia - de ce-as avea vre-un scrupul in a raspunde in acest fel ?
fara suparare, mi se pare un pic ciudat ca ceri informatie sau ti-ai dori sa participi la o discutie pe tema pescuitului dar doar ai pretentia la asta fara sa faci nimic concret, de exmplu datele tale arata:
Cel mai activ în forumul:
Cafenea - orice in afara de pescuit
(730 mesaje / 62.88% din mesajele utilizatorului)
Cel mai activ in subiectul:
TOPUL CELOR MAI "NECENZURATE" FORUMURI

In ideea ca nu m-ai inteles corect, imi doresc acelasi lucru ca si tine: discutii despre pescuit!
Eu sunt dispus sa aflu lucruri noi in special de la cei care au un cuvant de spus in spinning, din pacate "greii" au ca interes primordial subiectul frps...asa ca nu-mi ramane de facut decat sa citesc, asa cum am zis, subiecte vechi care sunt pline de informatii extrem de interesante sau sa ajut pe cine pot cu cate-un sfat, etc :)
eu laud initiativa-indemnul tau si sper ca situatia curenta sa fie totusi un efect al faptului ca acum merege pestele de rupe :lol1:

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de kingofbeasts » 14 Iul 2014, 23:50

Vremea forumurilor a cam apus de ceva vreme si cele care mai merg mai merg doar din inertie. Cu ceva timp in urma (nu stiu daca a trecut juma de an') ma lamentam si eu pe aceeasi tema a vanzarilor acaparatoare de forum pana cand, am inteles ca odata cu scoaterea lor din joc , forumul ar muri de tot , traficul n-ar mai fi nici ala care este ( si care face ca printre aletele sa mai rasara pe ici colo cate un topic direct sau indirect legat de pescuit ) iar noptile de iarna ar deveni in final mai plictisitoare uneori.
Informatiile de valoare se dau pe privat intre amici , iar tendinta generala e de a descuraja pe oricine sa se mai apuce de sportu cu batu inelat pentru simplu motiv ca tot mai multi sunt vineti pe la coaste de la coatele primite involuntar si accidental de la vecinii de balta.
Lumea a realizat cu timpul ca si multi flamanzi mai acceseaza informatia utila si in prezent, dupa ce au inceput sa gaseasca apele din ce in ce mai nepopulate , prefera sa nu mai dea ponturi si idei decat rar , vag si foarte voalat.
Miza pescuitului a ajus din pacate sa impuna secretomania iar in contextul asta ce sa mai discuti pe forum? :roll:

Scrie răspuns