Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de anem » 18 Iul 2014, 09:59

Zamfi scrie:
Pur si simplu s-a stricat tot , insa ii ceva absolut normal fiintei umane se pare , vezi festivalurile pe la mare cum erau inainte , si in general tot ce se naste natural si frumos ajunge in scurt timp(asta datorita netului si mobilului )ceva urat si comercial .
Am vreo 30 de ani de pescuit in spate , stiu de unde am plecat , si mi-as da toate nalucile , lansetele si mulinetele , firele si nodurile , ca sa pot simti acel fior care-l simteam cand fugit de la ore observam tremurul plutei de cocean pe vreun canal de irigatii , in asteptarea vreunui lin , caras sau crapcean .
Pescuit in ziua de azi inseamna altceva .
Cred ca mai bine ramaneam prosti si needucati , la cocolos , rama sau peste viu , decat sa stim atata cat stim acuma .
:respekt:
Da, cruntul adevar … in ziua de azi pestii nici nu mai conteaza, este mai important ce scula ai in mana iar povestile pescaresti se rezuma la “ am dat cu lanseta X (care apropo, e cea mai buna si mega-senzitiva) pe care aveam mulineta Y (e cea mai SF dintre toate) imbobinata cu firul Z de X libsi ( :lol: ) si cu naluca H, care apropo merge si recuperata asa dar si pe dincolo. Dar nimeni nu baga de seama ca cei care vorbesc sunt asemeni pilotilor de F1 (misto comparatie geppetto) si in mana tin niste pestisori pe care altii ii dezgata direct in apa.

A disparut complet acel fior de care povestesti si totul se rezuma doar la consumism si tehnologie … pacat. Inca mai ramane un forum care apreciaza si latura asta ….
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de modigliani » 18 Iul 2014, 16:56

nasolu scrie:Salutare,nu mai apar informatii pe site,poate si datorita unora ca tine,mai jos te citez:
costin_s scrie:Apropos.. Cunosti si terasele de pe malul Budesei



Prietene , este foarte posibil sa cunosc Budeasa mai bine ca tine . Am dat la peste-n Budeasa de mi-a venit rau ( si culmea , am si dat cate ceva pe mal . Bucati , nene , nu .... asa , si un bucat mai rasarit ) . In gropanul ala mare , ala de 11 m dintre debarcader si stufi , daca te scufunzi , daca ai cum , vei gasi un Yamaha de 4 cp . L-am scapat acu' fro 4 ani ( faceam drifturi cu barca ) . Dau io o bere la treaba asta ( la terasele alea de-ma-ntrebi daca stiu de ele ) . Cu sonaru' am dat de el , da' n-am avut cum sa-l ajung . Probabil l-o fi luat dracii de cand sta-n apa . Si-or fi facut bucatii lu' Ally cuib in el ( cu doi de ,, L " si cu ,, igrec " , ca .... deh , doar cunoastem toate literele , naibii ! )

Citeste acum,poate esti mai intelept si o sa-i ceri scuze lui costin_s pentru ofensa adusa atunci,oricum,am fost mai multi carora nu ne-a picat bine ceea ce ai scris atunci,dar,deh,te-am lasat in pace si ne-a fost noua rusine de rusinea ta!
:D :D :D :D :D :D

Daca tu ai un extrem de nasol simt al umorului ..... io ce sa-ti fac ?
Daca din balivernele ale tie sau altora - citez - nu v-a venit bine , amice , ai nitel de slefuit la tine !

Mai mult , daca tu ai luat postarea mea de buna ..... chiar ai probleme serioase , fratioare ! Cat ti-ai facut ITP-ul ultima oara ?

Iar eu lu' agariciu' ala incultoid de Cosmin n-am sa-i cer vreodata scuze-n viata mea ! El sa-mi ceara scuze pentru halul imbecilod si agramat cu care-si permite sa ne **** noua nervii ..... "scriind" pe forum ! Si sa-i mai ceara scuze acelei sarmane profesoare de limba romana , aia de s-a muncit cu el ca idioata iar el a ramas in acelasi staul .........

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de modigliani » 19 Iul 2014, 17:25

Si , mai baieti , puteti sa faceti voi ca toti dracii si sa-mi aduceti niscaiva milioane de argumente !!! Am dat iar click pe "vezi mesaje noi" si m-am izbit infailibil de ..... Rapitori Talcioc ! Patru pagini de ..... "vand si cumpar" !

Cu doua exceptii : AdiWolf explica cum lipeste o pneumatica , si alte alea la "MasterChef" ....... :D :D :D

See yaa !

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de pikeman » 20 Iul 2014, 00:37

poi pana mea, mai sunt 2 rapitori in Romania si vrei sa mai scrie lumea cum ii prinde? :lol: :lol: :lol: cred ca sunt mai multe naluci pe piata decat rapitori in balti , ce rahat sa mai scriu... daca arat un peste mai serios prins si eliberat ori ma injura lumea ori e buluc unde l-am prins...asa doar citesc in penumbra si cele mai tari partide le dau in doua concedii pe an in afara...ca aci... :evil:

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de modigliani » 20 Iul 2014, 20:35

Adi G scrie:@agabi: cand te-au rapit extraterestrii, au facut cumva si experimente sexuale cu tine? adica ti-au introdus sonde sau alte aparaturi pe undeva, cumva? :lol: :lol: :lol:
Bai , asta-i din Independence Day ! :D :D :D :D :D

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de nasolu » 16 Sep 2014, 23:12

modigliani scrie:
nasolu scrie:Salutare,nu mai apar informatii pe site,poate si datorita unora ca tine,mai jos te citez:
costin_s scrie:Apropos.. Cunosti si terasele de pe malul Budesei



Prietene , este foarte posibil sa cunosc Budeasa mai bine ca tine . Am dat la peste-n Budeasa de mi-a venit rau ( si culmea , am si dat cate ceva pe mal . Bucati , nene , nu .... asa , si un bucat mai rasarit ) . In gropanul ala mare , ala de 11 m dintre debarcader si stufi , daca te scufunzi , daca ai cum , vei gasi un Yamaha de 4 cp . L-am scapat acu' fro 4 ani ( faceam drifturi cu barca ) . Dau io o bere la treaba asta ( la terasele alea de-ma-ntrebi daca stiu de ele ) . Cu sonaru' am dat de el , da' n-am avut cum sa-l ajung . Probabil l-o fi luat dracii de cand sta-n apa . Si-or fi facut bucatii lu' Ally cuib in el ( cu doi de ,, L " si cu ,, igrec " , ca .... deh , doar cunoastem toate literele , naibii ! )

Citeste acum,poate esti mai intelept si o sa-i ceri scuze lui costin_s pentru ofensa adusa atunci,oricum,am fost mai multi carora nu ne-a picat bine ceea ce ai scris atunci,dar,deh,te-am lasat in pace si ne-a fost noua rusine de rusinea ta!
:D :D :D :D :D :D

Daca tu ai un extrem de nasol simt al umorului ..... io ce sa-ti fac ?
Daca din balivernele ale tie sau altora - citez - nu v-a venit bine , amice , ai nitel de slefuit la tine !

Mai mult , daca tu ai luat postarea mea de buna ..... chiar ai probleme serioase , fratioare ! Cat ti-ai facut ITP-ul ultima oara ?

Iar eu lu' agariciu' ala incultoid de Cosmin n-am sa-i cer vreodata scuze-n viata mea ! El sa-mi ceara scuze pentru halul imbecilod si agramat cu care-si permite sa ne **** noua nervii ..... "scriind" pe forum ! Si sa-i mai ceara scuze acelei sarmane profesoare de limba romana , aia de s-a muncit cu el ca idioata iar el a ramas in acelasi staul .........
PAPAGAL!

Scrie răspuns