Arena, singurul topic de polemici.

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de tito » 27 Feb 2022, 13:48

Se pare ca am avut asteptari prea mari in privinta ta, credeam ca vei intelege, constat insa ca nu te intelegi nici macar pe tine. Pai vad ca aveai pretentia sa fii anuntat, sa nu ti se stearga anuntul...astea sunt privilegii. "Informatia" aia "duhnea a reclama mascata, nu isi avea locul in rubrica de vanzare/cumparare.

Aici nu e dupa cum interpreteaza unul sau altul, e dupa regulament si am incercat sa-ti explic ca postarea ta incalca regulamentul in mai multe privinte.

Eu ma las, te bagi sa moderezi tu in locul meu ? Ca asa o sa afle lumea ca existi si tu. Daca majoritatea postarilor tale sunt in aceeasi nota, ai sanse mari si "calitatile" necesare sa te vedem prin parlament. Vad ca esti fascinat de Putin, daca tot iti plac oamenii politici, "baga-te" in gasca lui Iliescu, ca acolo sunt doar "oameni de buna credinta, saraci si cinstiti, etc". Iti dai seama ce salt urias vei face, de la acumulatori de 12/24V poti ajunge sa ai "acces" la contracte cu Hidroelectrica, centrala de la Cernavoda, sute,mii de megawati. :)))))
Sa ai bafta, iti tin chiar pumnii sa reusesti. Sper sa te sune cat mai multi colegi interesati de acumulatorii aia, astfel iti vei gasi o ocupatie productiva si benefica...polemica cu mine e doar pierdere de vreme si e neproductiva. Plus ca realizeaza si colegii, de buna sau rea credinta ca nu intelegi esentialul .

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de vali stratonov » 27 Feb 2022, 15:08

Bunica mea avea o vorba :
"Nu te pune cu prostul ca te bate cu experienta".)))
Asa incit ura si la gara , " moderatorul " lui peste ...)))
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de tito » 27 Feb 2022, 15:45

Din pacate pentru tine nu ai fost in stare sa intelegi mare lucru din povata bunicii, esti incapabil sa acumulezi pana si experienta, concluzia trage-o singur. Sincer credeam ca te poti ridica mai sus de" genunchiul broastei", ultima ta interventie demonstreaza ce nivel ai...speram ca poti mai mult...m-ai dezamagit.
Si pentru a-ti da satisfactie....Ştiu că sunt prost, dar când văd că sunt alţii mai proşti decât mine parcă simt că-mi creşte inima.
Asa ca te las sa traiesti cu impresia ca eu sunt prostul si tu ala inteligent, poate asa iti gasesti linistea.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de vali stratonov » 27 Feb 2022, 15:56

Ai dreptate....din pacate pt tine nu e numai impresie.)))
"Prostul moare de grija altuia, iar ciinele de drumul lung"...moderatorule.)))
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de tito » 27 Feb 2022, 19:59

Adevarul e ca din tot ce ai scris si din ce ai priceput, desi ti-am explicat foarte clar de ce ti-am sters cele 2 postari, reiese ca ai o capacitate intelectuala foarte ridicata...noroc ca ti-a lasat bunica mostenire cartea cu proverbe si zicatori.
Acum daca mai ai sa ne spui ceva despre acumulatorii aia ar fi perfect, altfel nu mai am chef de alte postari pe langa subiect.
Nu te opreste nimeni sa pui aici poze cu acumulatorul ala si sa dai detalii tehnice.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de vali stratonov » 27 Feb 2022, 20:50

De cheful tau nu cred ca e interesat nimeni de pe situl asta...nu suntem la cheremul niciunui moderator facut la apelul de seara si pe care nu-l recomanda nimic ..
Despre acumulatori am sa dau cu mare placere orice informatie oricarui coleg interesat....in plus colegul jonnybravo a dat un link cu bateriile unde se pot vedea detaliile de interes....deci se poate consulta lista cu ele.
Spor la moderat.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de tito » 01 Mar 2022, 13:41

"johnnybravo" a incercat sa te invete cum trebuie sa procedezi pe viitor, de fapt puteai sa realizezi asta daca citeai si reuseai sa pricepi ce scrie in regulament...dar na, pentru tine calea mai usoara a fost aceea de a te certa cu mine.
Tu nici macar acum nu ai realizat ceea ce ti-am tot spus, asa ca dialogul cu tine nu mai are niciun rost. Desi ti-am explicat unde ai gresit si am incercat sa port un dialog cu tine, ai raspuns prin jigniri si ai luat aerul ala de infatuat...comportamentul asta e tipic unor anumite persoane.
Ce crezi tu nu are legatura cu realitatea, cei care au citit ce am scris au priceput exact cum stau lucrurile.
Esti la cheremul regulamentului, e simplu, nu-l respecti suporti consecintele.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de vali stratonov » 02 Mar 2022, 22:16

Sincer nu ma cert cu prostul ca ma bate cu experienta cum e si in cazul tau.)))
Vrei neaparat sa faci pe demagogul si justitiarul ..do it "moderatorule", dar nu cu mine.
Haidi pa ...cinta la alta masa.)))
Spor.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de tito » 02 Mar 2022, 22:40

E clar, nu mai am nimic de adaugat, ti-ai aratat "valoarea" , de asta spuneam, speram ca poti mai mult...

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de vali stratonov » 03 Mar 2022, 13:11

Decit sa evaluezi tu pe altii mai bine vezi-ti de parul din ochii tai , decit de aschia din ochii altora.)))
Spor "moderatorule".)))
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns