Arena, singurul topic de polemici.

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Noi 2021, 06:00

....mno, nu va luati la harta ca se poate si mai rau..Ilustrul Claudiu a sters un anunt cu un sonar secondhand, doar pentru ca vanzatorul a specificat ca sonarul fusese cumparat de la Zoran...ha,ha,ha......))))))
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de tito » 24 Noi 2021, 11:15

Eu zic ca nu e mai rau, pe undeva e normal, pentru ca si aici e interzisa postarea de link-uri catre magazinele concurente . Si atata timp cat Claudiu e proprietarul acelui magazin si al forumului respectiv, e normal sa hotarasca ce e permis si ce nu.
Mai rau e cand esti obligat sa faci un lucru impotriva vointei tale, cand ai de ales inca e bine. Si hai sa nu punem egal sau sa spunem "se poate si mai rau", intre un anunt sters si delirul si jignirile scrise de "personajul" care a umplut aproape 3 pagini in dorinta de a obtine privilegii fata de restul...doar pentru ca se crede "Napoleon"

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Noi 2021, 05:35

nu o fost vorba de nici un link spre magazin concurent...doar despre cuvintele '' sonarul a fost cumparat de la Zoran""...si pa bune eu daca as avea un magazin on line sau, si on line, m-ar durea fix in paispe ca se pun link-uri spre magazinele concurente...si asta pentru ca eu cred ca un potential cumparator care utilizeaza un p.c. stie atata lucru ca e suficient un search pe un anumit produs pentru a vedea toate offeretele momentului de la toti vanzatorii...si atunci ce rost are regula asta tampita??..Grotesc sa setrgi un anunt doar pentru ca se indica sursa provenientei unui produs secondhand..da in fine, fiecare face ce reguli doreste la el in ograda..cui nu-i convine itra in alta ograda si aia e..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de tito » 25 Noi 2021, 21:59

Da, sa ne bucuram ca inca putem alege...ca la cum se misca lucrurile in plan global, se pare ca mai e doar un mic pas spre dictatura.

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de tito » 26 Feb 2022, 21:13

Salut Vali, de ce te miri ca au fost sterse cele 2 postari de la rubrica anunturi, atata timp cat postarile respective nu respectau regulamentul ?!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de vali stratonov » 26 Feb 2022, 22:40

Dle coleg, ma mir pt ca cineva ...poate chiar tu le-ai sters in mai putin de 1 ora de la postare.Ca nu asi fi pus poze instant e adevarat, dar din cite stou eu ak mai fost cazuri si nu putine in care oameni au reusit dupa un timp sa ridice pozele pe sit.
Daca vreti sa va aratati muschii pe aici ca Putin ...do it....dar nu cred ca asta e calea.(((
In rest moderare usoara sa ai.((
PS.Oare ce paragraf al regulamentului l-am incalcat??
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de tito » 26 Feb 2022, 23:55

Ar fi culmea sa stau permanent pe forum si sa sterg instant anunturile care incalca regulamentul, intru cand imi permite timpul si fac curatenie. Daca in anunt se specifica faptul ca vor fi postate si poze, se ofera un ragaz de cateva ore pentru postarea pozelor, altfel anuntul va fi sters. Ori "anunturile" tale (cele 2 la care ai facut referire) nu aveau atasate poze si nici mentiunea ca vor fi atasate.
Si ca sa n-o mai lungesc, citeste integral regulamentul, poate astfel vei constata ca ai incalcat mai multe reguli.
In primul rand, te-as intreba daca aveai intentia sa vinzi ca persoana fizica unul sau mai multi acumulatori, sau doar faceai un 'nevinovat lobby" unei persoane/magazin care comercioalizeaza acumulatorii respectivi ?
Cat despre aluzia la Putin...cand nu se respecta regulile, incepe anarhia si nu cred ca e de dorit acest lucru.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de vali stratonov » 27 Feb 2022, 10:57

Colegu .nu are rost sa intru in polemica cu tine ...imi pierd vremea degeaba.
1.Am postat o informatie pe care o consider utila multor pescari de rapitori...nu vindeam nimic asa cum am afirmat in postul de mai sus.
2.Am postat si nici intr-o 1 ora postul a disparut fara a avea timp sa rog pe cineva sa puna eventuale poze...fara macar sa ai bun simt sa astepti sau sa ma atentionezi asa cum au facut de multe ori alti moderatori.
Da na cum unii vor sa se afirme indiferent prin ce metode, vezi Putin ...tu ai circumstante atenunante.)))
Spor la sters , dar ca sfat citeste si tu regulamentul si aplica-l ca atare...nu mai fa pe cerberul.)))
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2805
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de tito » 27 Feb 2022, 12:12

Te faci ca nu pricepi ?
1. Aria "vanzare/cumparare" e destinata vanzarii sau cumpararii de echipamente de pescuit si atata timp cat nu vindeai acumulatorii respectivi, "informatia" nu isi avea locul acolo.
2. Informatia "nevinovata" referitoare la acei acumulatori poate fi interpretata drept reclama , iar acest lucru e interzis de regulamentul pe care te-am indemnat sa-l citesti.Pentru ca in cadrul postari ai dat un numar de telefon al celui care comercializeaza acei acumulatori.
3. Cat despre bunul meu simt...am tot scris pe aici ca nu am nici timp si nici chef sa anunt pe fiecare in parte de ce i-au fost sterse, sau modificate anumite postari. Ti-am scris mai sus in ce conditii se fac concesii in ceea ce priveste anunturile care nu sunt insotite de poze si pret, daca nu stii sa atasezi fotografii in anunt si vrei sa apelezi la ajutorul colegilor, specifici ca vor fi atasate si poze, altfel anuntul va fi sters in cel mai scurt timp, fara atentionari fara preaviz.

Sa ma afirm in ce sens ? Vad ca ai facut o fixatie cu Putin, probabil esti marcat de evenimentele in desfasurare, daca vrei sa dezbati esti liber sa deschizi un subiect pe aceasta tema, dar ai grija sa nu-l deschizi tot in rubrica de "vanzare/cumparare".
Fac curatenie pe aici benevol, pentru ca am constatat ca cel mai vechi forum de pescuit la rapitori ajunsese o anexa a site-urilor de vanzari. Pentru ca unii scriau ce vand in titlul anuntului dupa care puneau un link spre siteul ala de vanzari, ca era mai comod asa...da-l draku de regulament, daca merge si asa, cam asta e lipsa de bun simt in opinia mea. Daca vrei privilegii eu nu sunt dispus sa ti le ofer.
Eu zic ca ar fi mai bine sa te opresti aici, ar fi pacat sa incepi sa-ti demolezi piedestalul pe care ti l-ai construit cu ajutorul celor 4417 postari.
Multumesc pentru intelegere, sau ma rog, traiesc cu speranta ca ai inteles exact despre ce e vorba.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Acumulatori (baterii) LiFePO4 (LFP)

Mesaj de vali stratonov » 27 Feb 2022, 12:46

Colegu TU nu esti in masura sa oferi nici privilegii dar nici sa faci pe Putin pe aici.
In rest mai usor cu "poate fi interpretata"....cei de buna credinta nu interpreteaza ci constata...asta daca intelegi nuanta.)))
In rest daca nu ai chef sa faci pe "moderatorul" impartial ...poti sa te lasi de "meserie" daca tot zici ca e benevola.)))
Nu cred ca te-a rugat Radulescu sa faci pe justitiarul ...sigur te-ai bagat in seama poate, poate afla lumea ca existi.))
Haidi pa si spor ...
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns