Arena, singurul topic de polemici.

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 05 Sep 2011, 08:30

Da, recunosc ca eu l-am platit pe Tudor sa stearga Arena....imi pare rau.

...ma intreb cum s-o fi dat seama caponul din cotetz?! :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 05 Sep 2011, 08:48

Popescu Stefan scrie:În perioada 22-25 septembrie 2011 are loc prima ediție a Târgului de articole de pescuit sportiv si echipamente de competiții organizat de FRPS. Firmele de profil sunt invitate să-și exprime disponibilitatea privind participarea la acest eveniment.

Spațiile expoziționale sunt amplasate în incinta Complexului Alba MALL. Participarea expozanților este gratuită.

Programul și prezentarea spațiilor expoziționale vor fi postate în curând.

Pentru relații suplimentare sunați la o258810670 sau 0765840537.

____________________________________________________
Nu ne-am propus decât să introducem în circuitul expozitional Ardealul. Confirmari avem de la firme serioase, mai ales ca federația intentionează să-si stabilească principalii furnizori de echipamente si materiale sportive pe care vrea sa le achizitioneze pentru dotarea loturilor nationale. Din calculele noastre se vor achizitiona materiale si echipamente de peste 22 miliarde de lei.
Vrem de asemenea ca actiunea sa fie interactivă, organizând si ceva competitii sportive (casting, legat muste, etc)
____________________________________________________

Intradevăr, sunt bani multi, dar atât a rezultat din necesarul intocmit de Comisia de materiale echipamente si baze sportive că sunt necesari pentru a dota toate loturile nationale de la copii pana la veterani. Din necesarul dat de Vlădut Mateianu pentru loturile de crap - seniori, numai la această probă sportivă achizitiile minime se ridica la 2,2 miliarde lei. Si este o suma orientativă. Vlăduț poate confirma si posta necesarul trimis către federație.
Federația va dovedi că este capabilă să atragă sumele necesare pentru a-și acoperi cheltuielile. Asta va fi diferența dintre amatorismul de până acum și ce își propune federația. Cine dorește să participe, este bine venit. Convingerea mea este că nu se va sta la coadă.
Cert este ca federația solicita oferte. Dl. Duțescu de la MiM TEAM o poate confirma. Scopul expozititiei este si de a lega relatii de colaborare cu principalii furnizori de echipamente si materiale sportive din România.
Cateva din piesele propuse pt expozitie:

Imagine

Imagine
Imagine

....si pt cunoscatori:
Imagine
Imagine
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 05 Sep 2011, 09:23

Totusi, despre ce bani e vorba?
22 mld lei vechi? Adica 2.2 mil RON? Adica un maruntis de juma de milion de EURO? :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Sep 2011, 09:41

...Adicatelea ultimele scule,sint pentru ...cunoscatori?? :lol: :lol: Ca si alde Gerula ,nu??Tridentul este pentru zargani???Trei suliti intr-una singura??...Unde am mai vazut eu formula asta”3in 1”???Iti dai seama ce eficienta e??


Poi da ,la crapari nu te duci sume din astea ”modeste”de 100000 de euro...Acolo sint pariuri,nade care costa cit o masina secondhand,etc...acolo ,”nada”trebuie sa fie ”consistenta”si de ”calitate”,adicatelea cu multa ”proteina”,nu merege asa....



Io atita sint curios cum o sa rezolve problema vizibilitatii ”firului de par”aparuta dupa ultimele fiasco-uri rasunatoare purtind stampila federala..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Sep 2011, 09:49

Ha,ha,ha ,Gerula, palida replica la misto-ul lui Adelin...

Ni vrei mai ..un trident de ala??Iti dai seama ce poza ”traznet”ai face ,tu cu un trident in mina si un clean infipt in el???Ca tu oricum nueliberezi cleanul ,ca-i mare foamea...Terminator cufurindu-se si sprijinindu-se-n ...trident :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mai lipseste o ”bombita” de aia impanata cu triple...stii tu..de aia ca si in Grecia sau pe unde ai mai umblat....I-ai putea sugera lu dom capitan sa introduca pescuitul cu ”bombita”printre probele C.N.2012 :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 05 Sep 2011, 10:19

Adelin scrie:Pai daca dispare arena dispare si www.cotetz.info .... se prapadeste cocoselu'! :lol: :lol: :lol: :lol:
cred ca nu se doreste asta ... :oops:

din cei 5 sau 6 , mai scadeti unul .

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 05 Sep 2011, 10:36

Pt cei ce organizeaza expozitia cu scule de competitie poate ajutati un user vechi care are oarece dileme:
Gerula scrie:Am nevoie rapida de un sfat de la cei priceputi in pescuitul pe fund stil bomba.

Sa va descriu situatia: nori de pesti mici (5-10cm), carduri foarte mari de palmasi (zeci de bucati) si exemplare mari plus foarte mari.

daca pui ace/triple mari in cocolos, in 30 de secunde il curata puietul. Am pus triple de 12, am fericit toti copiii de pe o raza de un kilometru cu cate un palmas de eliberat, dar, in schimb, am avut doua rateuri cu ancore indreptate. (la modul ca in cocolos erau 4 triple, si 3 dintre ele au avut cel putin un brat indreptat, asta in conditiile in care frana nu era stransa tare)

Ce pot face ca sa am o sansa sa stea pe fund cocolosul pana se apropie aia mari, dar, in acelasi timp, sa am si o sansa sa-i scot?

Nu va fie rusine sa recunoasteti ca mai pescuiti si asa

E clar, cei care stiu se jeneaza sa recunoasca

Un sfat pentru cei care pleaca in vacanta in Grecia/Turcia: luati arcuri de-alea de bomba la voi, pe-acolo nu se prea gasesc. Din ce am vazut eu, grecii nu prea practica pescuitul la cocolos, desi la toate variantele de bream este extrem de eficient.
La branconier chiar nu-i vine sa creada ca e singurul care da la arici (bomba)... :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Sep 2011, 11:36

”...toti copii pe o RAZA de un kilometru..” :lol: :lol: :lol: El nu pescuieste cu„ bomba”,ci , chiar se crede o ”bomba„,daca ar fi sa ne luam dupa descrierea ”efectului”,pe care il are asupra mediului...efectul lui se manifetsa pe o raza,deci epicentrul este el,maretul gazetaras de Capitala.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Deci toate se invirt in jurul lui... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 05 Sep 2011, 12:04

Gerula , ti-am spus clar ca aici nu se consuma asemenea rebuturi , te-am invitat sa vii si sa vezi cu ochisorii proprii , insa tu preferi ruinile low cost :lol: :lol:

Jedi , lasa-l in treaba lui ca nu ai cu cine , oricum el stie mai bine :lol:


Aia cu inmanarea premiilor pe 24 decembrie ii tare de tot , in ajunu Craciunului cand vin colindatorii :lol: :lol: , si dupa aia foloseste fraze gen "orice om normal psihic" :lol: :lol:

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 05 Sep 2011, 12:38

gigi, daca analizezi poza pe care o ai in avatar, iti dai seama care e treaba cu copiii pe raza de 1km. doar ca la G, fericiti, inseamna morti cu burta-n sus :lol: :lol: :lol:
sau poate erau morti de atita ris :lol: :lol: :lol:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Scrie răspuns