LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de sorinB » 27 Iun 2023, 17:16

S-o fi schimbat omul, nu stiu, dar acum ceva mai mult timp am avut cateva tranzactii cu el si a fost super ok, si are doar marfa de calitate...
Eu am parere buna despre el, pana la proba contrarie :)

panait nour
senior
senior
Mesaje: 405
Membru din: 02 Iun 2010, 11:47

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de panait nour » 27 Iun 2023, 18:21

Bună ziua !!
Încep cu Dan Șerban.!!
Ai rostit fraza... te rog sa o rezervi ?
Eu te-am sunat și ti-am.spus ca miercuri vin în București.
Și asfel te poți convinge ca lanseta e nouă!!
Te-ai arat interesat ? Afla ca nu !
Ce trebuia sa fac ? Sa te rog ?
Ba eu zic ...ca chiar am fost în stare sa mai las la bani numai sa am.certirudine.
Nu ...nu am avut certitudine .ca tu cumperi lanseta.
Tot ce ai facut, a fost sa mărești o poza dr 50 de ori ai sa îmi arăți un fir fe praf...
Și sa îl interpretezi ca zgârieturi pe inelul de vârf, doar pentru a scădea prețul
Atat timp cât tu nu ai cerut sa o rezer, 6 zile nu ai sunat.!
Eu am vândut lanseta
Si eu sunt bucuros,ca nu ti-am vândut lanseta..
Te rog, sa nu cumperi nimic, niciodată de la mine !!

panait nour
senior
senior
Mesaje: 405
Membru din: 02 Iun 2010, 11:47

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de panait nour » 27 Iun 2023, 18:48

Un om care vrea sa cumpere ceva, suna, rezerva și se arata interesat, nu doar negociaza

panait nour
senior
senior
Mesaje: 405
Membru din: 02 Iun 2010, 11:47

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de panait nour » 27 Iun 2023, 19:25

Pentru Mihai AF: Nici după toate minciunile spuse, nu este în stare sa îmi înapoieze mulineta! Încă din primele 40 de min i-am spus ca mulineta pare a fi una ieftina cu jocuri.
In descrierea lui morethanul avea jocuri mai mari ca ea. Acesta a cautat milioane de motive timp de aproximativ o zi sa nu îmi trimită banii și mulineta înapoi. A făcut poze din conversația noastră doar la ceea ce a vrut el. Cu toate ca i-am spus sa mergem la curier în același timp, sa facem poze, sa cumparam o cutie de carton fan, sa asiguram transportul și valoarea pentru a ne primi bunurile amandoi o odată. Acesta refuza și invoca o neînțelegere de a mea de acum 3 ani cu un alt coleg de pe forum, care și el la radul lui ma sfătuiește sa facem aceasta tranzacție la curier. Acest coleg nu are intenția de a-mi inpoia bunurile. Intr-un mom al discuției am căzut de acord sa trimitem amandoi pachetele unui necunoscut de pe forum. Eu am fost înjurat la tel eu și toți "moldovenii". Am renunțat la orice contact cu el, pt ca nu cauta decât sa ma insele. I-am spus ca plătesc eu totul doar pt a-mi trimite înapoi lucrurile și a înceta orice legătură cu el. Eu nu o sa ii trimit niciodată mulineta înainte, ca apoi sa primesc mulineta mea, pt ca am descoperit ce om este. Eu 3 zile am cauta soluții el a cautat motive sa îmi arate ca nu se poate terorizandu-ma cu fel de fel de injuraturi si cuvinte umilitoare, asa ca nu vreau sa am nici un fel de contact cu acest om. VA ROG SA IL TRECETI SI PE EL PE LISTA NEAGRA!

Dan_Serban
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2020, 22:17

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Dan_Serban » 27 Iun 2023, 19:33

panait nour scrie:
27 Iun 2023, 18:21
Bună ziua !!
Încep cu Dan Șerban.!!
Ai rostit fraza... te rog sa o rezervi ?
Eu te-am sunat și ti-am.spus ca miercuri vin în București.
Și asfel te poți convinge ca lanseta e nouă!!
Te-ai arat interesat ? Afla ca nu !
Ce trebuia sa fac ? Sa te rog ?
Ba eu zic ...ca chiar am fost în stare sa mai las la bani numai sa am.certirudine.
Nu ...nu am avut certitudine .ca tu cumperi lanseta.
Tot ce ai facut, a fost sa mărești o poza dr 50 de ori ai sa îmi arăți un fir fe praf...
Și sa îl interpretezi ca zgârieturi pe inelul de vârf, doar pentru a scădea prețul
Atat timp cât tu nu ai cerut sa o rezer, 6 zile nu ai sunat.!
Eu am vândut lanseta
Si eu sunt bucuros,ca nu ti-am vândut lanseta..
Te rog, sa nu cumperi nimic, niciodată de la mine !!
Domnule, marți seara mi-ai spus ca vii miercuri in Bucuresti si răspunsul meu a fost destul de simplu, la ora la care tu ajungeai eu eram deja plecat din Ro.
Te-am întrebat daca esti ok sa trimiți lanseta luni și tot luni iti fac transferul, ai spus ca da este in regula, apoi ai revenit cu telefon sa iti confirm ca o iau sigur-sigur ca vrei sa iei nu știu ce mulineta. Si din nou, ti-am confirmat ca luni poti trimite lanseta.
Daca asta nu inseamna ca sunt interesat, scuza-ma pe mine, inseamna ca nu stiu sa cumpar.
Orisicum, sa fii sănătos si la vară cald.

panait nour
senior
senior
Mesaje: 405
Membru din: 02 Iun 2010, 11:47

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de panait nour » 27 Iun 2023, 19:44

Corect, nu te-ai arătat interesat de lanseta, doar de negociere!

MihaiAF
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 222
Membru din: 02 Oct 2017, 09:00

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de MihaiAF » 27 Iun 2023, 22:13

panait nour scrie:
27 Iun 2023, 19:25
Pentru Mihai AF: Nici după toate minciunile spuse, nu este în stare sa îmi înapoieze mulineta! Încă din primele 40 de min i-am spus ca mulineta pare a fi una ieftina cu jocuri.
Fals. Cand a ajuns la tine mi-ai spus ca este ok, apoi dupa 1 ora mi-ai spus ca nu mai este ok si ca ai mai vrea 200 lei. 200 lei faceau mulineta mai ok ?
panait nour scrie:
27 Iun 2023, 19:25
In descrierea lui morethanul avea jocuri mai mari ca ea. Acesta a cautat milioane de motive timp de aproximativ o zi sa nu îmi trimită banii și mulineta înapoi.
Morethanul meu avea jocuri mai mari decat ea, inca sustin acest lucru, mulineta aia nu avea nici un joc. N-am cautat motive, doar ti-am spus ca nu mi se pare corect sa-ti mai dau 200 lei.
panait nour scrie:
27 Iun 2023, 19:25
A făcut poze din conversația noastră doar la ceea ce a vrut el. Cu toate ca i-am spus sa mergem la curier în același timp, sa facem poze, sa cumparam o cutie de carton fan, sa asiguram transportul și valoarea pentru a ne primi bunurile amandoi o odată.
Fals. Am poze cu toata conversatia daca este nevoie. In momentul in care am decis sa-ti ofer returul, dupa toata interactiunea cu tine, credibilitatea ta pentru mine ajunsese sa fie nula, tocmai de aceea singura modalitate de retur pe care eram dispus sa o fac, era sa-mi trimiti tu primul mulineta inapoi, urmand sa-ti inapoiez si eu mulineta.
panait nour scrie:
27 Iun 2023, 19:25
Acest coleg nu are intenția de a-mi inpoia bunurile. Intr-un mom al discuției am căzut de acord sa trimitem amandoi pachetele unui necunoscut de pe forum.
Fals. 3 zile am insistat sa facem schimbul inapoi, in termenii mei bineinteles (sa platesti tu transporturile si sa trimiti primul), tot timpul acesta tu ai refuzat pe motiv ca eu as fi un hot.
Vis-a-vis de trimiterea coletelor unui coleg de forum, ideea a fost a mea, atata timp cat persoana cui trimitem este una cunoscuta de amandoi. Ai spus ca ai gasit pe nu stiu cine la bucuresti, sa-i trimitem lui, dar sa platesc eu transportul. Solutie care a picat, 1 - nu cunosteam persoana, 2 - nu eram dispus sa platesc transportul.
panait nour scrie:
27 Iun 2023, 19:25
Eu am fost înjurat la tel eu și toți "moldovenii".
Nu-mi amintesc sa fi facut acest lucru, dar daca l-as fi facut, sigur ar fi fost in momentul in care m-ai facut un om de nimic, o mizerie, un jeg si ce ai mai zis tu pe acolo.
panait nour scrie:
27 Iun 2023, 19:25
Am renunțat la orice contact cu el, pt ca nu cauta decât sa ma insele. I-am spus ca plătesc eu totul doar pt a-mi trimite înapoi lucrurile și a înceta orice legătură cu el. Eu nu o sa ii trimit niciodată mulineta înainte, ca apoi sa primesc mulineta mea, pt ca am descoperit ce om este.
Fals. Nu te-am inselat cu nimic. Doar presupui ca te-as fi inselat. Ca-n povestea cu drobu de sare.
panait nour scrie:
27 Iun 2023, 19:25
Eu 3 zile am cauta soluții el a cautat motive sa îmi arate ca nu se poate terorizandu-ma cu fel de fel de injuraturi si cuvinte umilitoare, asa ca nu vreau sa am nici un fel de contact cu acest om. VA ROG SA IL TRECETI SI PE EL PE LISTA NEAGRA!
FALS! Timp de 3 zile te-am tolerat, m-ai facut mincinos si hot de cel putin 30 de ori. NU te-am jignit nici o SINGURA data. Am screenshoturi facute cu toata conversatia noastra, daca tu poti sa pui o poza aici in care eu te-am facut in vreun fel, imi sterg contul de pe rapitori.

Singura mea vina este ca nu te-am blocat in momentul in care mi-ai cerut 200 lei. Sunt un dobitoc, imi asum.
Tot ce am scris mai sus se poate proba cu poze.

Acesta este ultimul meu raspuns legat de subiectul asta. Din momentul asta am incheiat orice contact cu tine.

panait nour
senior
senior
Mesaje: 405
Membru din: 02 Iun 2010, 11:47

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de panait nour » 27 Iun 2023, 22:55

Eu am toată conversația noastră!!
Cuvânt cu cuvânt!! Am și înregistrarea telefonica în care jignești.
Și am sa rog alți colegi sa o citească.
Și sa îmi spună dacă eubsau tu a greșit!!
Eu te-am blocat pe telefon ...la sfatul polițiștilor de la secție!!
Dacă ai fi vrut sa înapoieze mulineta ....soluții ar fi fost!!
Tu nu vrei, asta e clar !!
Sa fii sănătos!! E ultimul meu cuvânt!!

o|o
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 31 Ian 2012, 18:38

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de o|o » 30 Iun 2023, 17:44

@all Am multe tranzactii/vanzari & cumparari facute cu Nour.Nici una nu a fost cu probleme.....

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de grey-wolf » 05 Iul 2023, 15:11

Confirm si eu : Nici o problema cu dl. Panait Nour in multi ani de zile . Totul corect , intocmai si la timp !
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

Scrie răspuns