LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
csoke daniel
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 17 Oct 2017, 10:58

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de csoke daniel » 08 Iun 2023, 11:55

Bilă neagră pentru Ilea Marin , am cumpărat o pereche o pereche de waders, înțepați la ambele tălpi cu toate că anunțul specifica ca find că și noi . Sunat ulterior mi- a recomandat sa- i lipesc cu pernandez sau sa- i vând mai departe . Specific că am dat pe ei 600 ron

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Zamfi » 09 Iun 2023, 16:31

Ilea Marin sau Marian? Ca sa intelegem corect...
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Marian1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 02 Mai 2019, 01:30

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Marian1 » 20 Iun 2023, 21:46

Csoke Daniel esti un om foarte ciudat si nu recomand nimanui sa faca afaceri cu tine sau sa iti vanda ceva.. Ma suni dupa jumate de an si imi spui ca wadersi sunt gauriti la ambele picioare in talpa.. Ei fiind folositi de 2 ori si la mine nu au avut probleme 😁 am vorbit la telefon etc si. Miai cerut gume sa iti dau in schimb etc Eu am fost dragut cu tine si tiam zis ca ii poti repara. Nu am zis niciodată sa ii repari si sa ii vinzi mai departe. Si ai vorbit si urat la telefon.. Nu Recomand sa faceti afaceri cu el e un om foarte ciudat si mincinos 🤥

csoke daniel
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 17 Oct 2017, 10:58

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de csoke daniel » 21 Iun 2023, 08:48

Eu pot jura că zic adevărul, oare tu poți ? Am dat 600 ron și nu am putut folosi produsul nici măcar 5 minute . Rar am avut de aface cu așa un țepar. Sunt convins că și alți vor păți la fel

Marian1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 02 Mai 2019, 01:30

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Marian1 » 21 Iun 2023, 17:26

Sper sa nu mai faci afaceri cu nimeni si sa iti cumperi doar produse cu garanție 😉multa sănătate si toate cele bune 🍺

csoke daniel
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 17 Oct 2017, 10:58

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de csoke daniel » 22 Iun 2023, 08:41

Așa voi face deoarece mi- am pierdut încrederea , totuși sunt convins că există mulți oameni de calitate care nu ar fi făcut așa ceva și s- ar fi bucurat de răul altuia

Marian1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 02 Mai 2019, 01:30

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Marian1 » 22 Iun 2023, 16:50

Sincer sa fiu cu tine chia nu iti vreau raul sau sa ma bucur de necazul tău... Dar cum tiam mai spus si iti mai spun wadersi au fost folosiți de 2 ori si la mine nu au fost sparti... Tu ai spus ca iai lasat prin garaj jumatate de an 😟Acum eu ce concluzie pot sa iau😌 Am vb frumos politicos dar tu tot strigai in telefon alaturi de un prieten de al tau. Ți-am spus ca poti sai repari foarte usor ca e neopren, ai zis ca ii arunci 😁dupa miai cerut gume 😌 Ți-am zis si la telefon ca daca erau sparti mentionam... Eu iti doresc multa sanatate si fire intinse 🍷

MihaiAF
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 222
Membru din: 02 Oct 2017, 09:00

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de MihaiAF » 25 Iun 2023, 21:05

Salutare tuturor. Ma scuzati daca va incarc negativ, dar va plictisesc cu o problema la care nu-i gasesc solutie. Acum 4 zile am facut un schimb cu domnul Panait Nour, i-am dat un multiplicator 13 fishing z2 nou in cutie pe un tica talisman+200lei si 3 voblere. A ajuns coletul meu la el, initial mi-a spus ca totul este ok, ii place, apoi dupa 1 ora, mi-a spus ca ar mai vrea 200 lei pentru ca multiplicatorul meu are jocuri (era nou in cutie, nici vorba de asa ceva), daca nu, sa-i fac retur. Pe moment am refuzat pentru ca mi-a dat senzatia ca doar vrea sa mai traga ceva de pe mine.

Dupa multe alte discutii si amenintari din partea lui, am acceptat returul, dar in termenii mei, adica el trimite primul, apoi trimit si eu (mi-am permis sa pun asemenea conditie, pentru ca intamplator aflasem ca domnul nu a facut o plata de vreo 1000 lei unui prieten de-al meu + ca comportamentul lui sucit nu mai inspira nici o incredere) , evident ca a refuzat, pe motiv ca vreau eu sa-i fur lui talismanul, niste acuzatii fara absolut nici o fundatie.
Tin sa mentionez ca tot ce am relatat se poate proba cu poze din conversatile cu el.

Va intreb si eu, cum sa procedez ? In momentul de fata ma simt hartuit.
Discutile din pozele de mai jos sunt doar 5% din cat rahat am inghitit de la el, sute de mesaje, zeci de apeluri. M-a terminat psihic.

Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

MihaiAF
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 222
Membru din: 02 Oct 2017, 09:00

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de MihaiAF » 26 Iun 2023, 18:19

Între timp am fost și la poliție, mi-am găsit răspunsurile la problema de mai sus.

Dan_Serban
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 19 Noi 2020, 22:17

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Dan_Serban » 27 Iun 2023, 16:19

Confirm si eu ca userul Panait Nour nu este de incredere si este usor dubios.
Saptamana trecuta, mai exact marti, dupa cateva discutii v-a-v de lanseta pe care o avea de vanzare, MB 724, am convenit asupra pretului si a ramas sa o trimita luni - 26.06, pentru ca am fost plecat din tara miercuri-vineri si as fi vrut ca eu sa receptionez coletul. Surprinzator, ieri nu a dat nici un semn si l-am contactat eu, am primit foarte nonsalant ca a vandut lanseta.
Astazi ma bucur ca nu am incheiat tranzactia cu el.

Scrie răspuns