LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adrian99 » 26 Iul 2021, 20:58

desi nu-mi place sa fac acest lucru trebuie sa acord o bila neagra userului michelle1980(alias vancea cristian).
i-am trimis un colet acum cateva saptamani,l-a ridicat totul k
apoi ma roaga sa desfac pachetul de criza 3 si sa-i trimit lotul 2.fac acest lucru iar el nu ridica coletul(astazi am fost la oficiul postal si mi-au confirmat-coletul se afla in oficiul postal de care apartine).contactat telefonic,sms,Mp nu a raspuns la nimic....
nu am inteles genul acesta de oameni.
nu este vb de suma ci de caracter,buna crestere
asa ca aveti grija cu acest user

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 22 Oct 2021, 11:13

O bila neagra și pentru Florea Ionel din Timisoara, mare vânzător de "scule" de pescuit pe facebook, Mircea pe ... și probabil are cont și pe răpitori. Am cumpărat un bat de feeder descris nou nefolosit. În pozele de pe Facebook si de pe ... asa arata, nou cu eticheta pe el și varfurile originale. Bineinteles ca am avut încredere ca este cum zice si trimis pe cineva care nu s-a priceput la el sa-l ia. Ieri mi-a adus bățul băiatul și bineînțeles ca am avut surpriza sa vad ca bățul este destul de tăvălit și are și vârfurile schimbate cu niște vârfuri de fibra de sticla. "Omul" nu mai răspunde la telefon ,ca nu e prost.. Mare atenție la ce cumpărați de la el și daca o faceți cerertii livrare cu verificare și fiți atenți bine la "sculele" pe care le vinde înainte sa-i dați banutii.

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1720
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de albert.C » 23 Oct 2021, 10:47

nu-l cunosc personal pe Florea Ionel,insa am cumparat de multe ori de la el si nu a avut probleme,poate mai insista sa iei legtura cu el,nu cred ca face asa ceva,nu are interes.

Avatar utilizator
lau_bau
veteran
veteran
Mesaje: 2021
Membru din: 23 Ian 2012, 19:13
Localitate: Timisoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de lau_bau » 24 Oct 2021, 08:32

adi c.
Florea Ionel este un vânzător foarte serios !
Îl cunosc și personal, nu are nici un interes sa dea nici o țeapă la nimeni dau să păcălească pe cineva !
Are de foarte multe ori scule de top, Stella, Megabass, dar niciodată cu probleme !!!
Poate a fost plecat pe undeva, sigur o sa îți rezolve "problema" și/sau undeva este o neînțelegere !!!
Fire întinse !!!

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 24 Oct 2021, 09:56

Eu va cred și pe voi dar nu cred ca v-ar place sa va vândă cineva un bat nou, nefolosit și sa va treziți ca e folosit și are alt vârf.
Am văzut bățul în poze și era cu eticheta prinsa de el și avea varfurile originale, se vedea ca este nou, de aceea nici nu am insistat sa mi-l trimita cu verificare, nici nu am cerut alte poze și am trimis un prieten sa-l ia de la el. Nu zic ca a vrut sa-mi dea teapa, pentru ca are multe scule la vânzare și un vânzător serios nu ar face asa ceva dacă vrea sa-și mai vândă marfa. Ce am primit eu de la el nu este ce a fost prezentat în poze și spus de cuvintele lui. Adică nou, nefolosit. În poze erau varfurile originale, eu am primit 3 vârfuri de aceeași putere și din fibra de sticla.
Din partea mea bila neagra rămâne și dacă îmi rezolva "problema" pentru ca aceasta problema nu exista dacă era asa cum a zis.

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 24 Oct 2021, 10:37

Am luat legătura cu domnul și o sa o rezolvam..

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Zamfi » 24 Oct 2021, 12:28

Chiar daca o rezolvati ar fi bine de stiut de ce a aparut situatia asta....
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 25 Oct 2021, 13:16

Nu stiu de ce a apărut situația asta. Cand l-am întrebat dacă bățul e zgâriat sau lovit mi-a spus ca e fara nici un semn și așa și era si in poze. Ma repet dar asta a fost. Dupa ce l-am primit și am reușit sa vorbesc cu domnul, mi-a spus ca a fost prezentat in magazin și asa l-a primit și dânsul. Serios? Asta trebuia sa știu de la început fără sa mai trebuiască sa trecem prin asta...
Îmi pare rău, dar nu vreau sa-l fac de rușine nici pe domnul Florea, nici pe mine. Nici nu am nimic de câștigat. Eu am spus doar ce experienta am avut.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adiwolf » 25 Oct 2021, 22:13

adi c. scrie:
25 Oct 2021, 13:16
.............. Dupa ce l-am primit și am reușit sa vorbesc cu domnul, mi-a spus ca a fost prezentat in magazin și asa l-a primit și dânsul. ...............

"domnul" asta, Florea, este magazin?!! :?
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 03 Apr 2023, 22:18

Nu știu dacă are magazin. Nu l-am întrebat pentru ca nu m-a interesat. Dacă era magazin intelegeam că se mai fac erori. Eu am văzut anunțul pe o si pe facebook. Era un singur bat prezentat.

Scrie răspuns