LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1719
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de albert.C » 25 Apr 2017, 21:56

hellou,amice vrei sa faci posturi probabil,ce agresaj ai vazut la sonarul ala,eu l-am folosit de 4 ori maxim,ventuza vine prinsa pe sonta si ti-am trimis-o ti-am explicat si la telefon,bateria ai zis sa nu o mai pun pt ca ai deja si cantareste mult la curier,ti-am oferit transport gratis deoarece ai depus banii in cont...ce mai doresti ? un s8,7s..sau vre-o masina scumpa ...
sa nu mai zic ca vroiai si suport de sonda fix..oricum rusinea e de partea ta pt ca ma puteai sa ma suni daca aveai ceva nedumeriri..

gramadanut
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 27
Membru din: 16 Noi 2014, 08:22

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de gramadanut » 02 Mai 2017, 19:34

Sonarul tău folosit de 4ori este mai "agresat " decât accesoriile mele de pescuit după 2 ani, ori nu-ți prețuiești sculele de pescuit ori câștigi banii prea usor. Și am specificat gri și nu neagra.Aici mă opresc cu comentariile. Numai bine.

Ned
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 08 Apr 2012, 09:04

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Ned » 22 Mai 2017, 11:53

Cel mai bine este sa optezi pentru verificare colet si cu ramburs ; daca nu i-ti place marfa nu platesti nimic .Acest mod de transport elimina riscul de a primi ceva ce nu corespunde cu descrierea .

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 18 Iul 2017, 08:53

Feriți-va de măgăruș... Cu ceva timp in urma mă sună Teodor Andrei din Dej pentru o rola de fir. Ok ,am zis, fiind coleg de forum, îți trimit rola de fir și îmi pui banii când poți, după ce primești rola de fir ,ca sa il verifici. Mi-a pus banii după o săptămână sau două. După ceva timp mă sună iar Teodor Andrei din Dej că mai vrea fir, că îi place, că e bun și că mai vrea trei role și dacă pot să il ajut cu niște oscilante din compozitie. I-am trimis firul și oscilantele în aceleași condiții, să îmi pună banii după ce le primește . A trecut o săptămână, două, nimic.... Il sun pe "domn" și mă ia că îi plac oscilantele și că mai vrea, dacă pot să îi fac de 200, hai 250 de lei pentru el și prietenii lui... Ok, iți fac oscilantele și ți le trimit ,dar de data aceasta cu ramburs, cu tot cu diferența de la fir. Nu pot sa zic că a fost surpriza, pt că m-am așteptat, " omul" nu își ridica coletul, și nici nu mai răspunde la telefon. Zice că nu e nesimțit și că se achita de datorie, dar a rămas cu zisul. Bravo lui, a câștigat ceva...
Așa că dau și eu o bila neagra "colegului" Teodor Andrei din Dej ,str. Somcutului nr 321, mi-a spus numele de utilizator dar nu il mai retin .
Îmi cer scuze daca v-am plictisit cu atâtea cuvinte dar asta a fost.

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de grizzly » 20 Iul 2017, 22:15

nu-l lasa, ca nu ai de ce. fa-i plangere penala pentru inselaciune. daca ai nevoie de un sfat juridic te ajut cu placere.

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 20 Iul 2017, 23:04

Nu stiu ,mi-a lehamite... Am primit acum ceva vreme de la un vânzător de pe ... in loc de un modul foto pt un telefon, o moneda de 10 bani, pt că am ales să îmi trimită cu posta. A câștigat 40 de lei. M-am dus la poliție și i-am făcut plângere penală , l-au găsit imediat, avea și un nume rar,un băiat de 19 ani din Drobeta. A trimis coletul cu mana lui și si-a pus și numele pe colet. Si-a facut treaba inspectorul dar it dai seama cum am fost văzut eu... Pentru 40 de lei să îi faci plângere penală, că alții pierd o groaza de bani și ei trebuie să își piardă timpul cu nimicuri. Mi-a ținut o groaza de teorie, parca eu nu știam. L-a făcut pe copil să îmi dea banii inapoi și am renunțat la plangere. As putea sa ii fac și lui plângere penală dar...sa se bucure totuși liniștit de cadoul pe care și l-a facut. Și ar mai fi vrut , că nu e prost.

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de George1985 » 21 Iul 2017, 10:58

E vorba de gest, nu de suma.
Acum fura un leu... Sa nu-i mai lasam ca asa se invata.

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 21 Iul 2017, 12:18

Clar că e vorba de gest , că pentru asta m-am dus la politie, nu pentru 40 de lei. Dar se pierdea prea mult timp și poate i-a venit mintea la cap băiatului. Să ai dosar penal pt 40 de lei e mult. Și pt 185 de lei e mult... Dar poate ii vine mintea și "colegului"

adi c.
senior
senior
Mesaje: 331
Membru din: 08 Feb 2011, 13:30
Localitate: Hunedoara

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de adi c. » 05 Aug 2017, 08:15

Am aflat cine este măgarul: Andrei ...
Domnu' Andrei ... , nu ai de gând să îmi plătești firul și oscilantele?

Avatar utilizator
MANU_82
veteran
veteran
Mesaje: 653
Membru din: 25 Iun 2008, 13:31

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de MANU_82 » 15 Aug 2017, 14:39

Si eu am patit cu acest todor andrei,i-am trimis un colet si nu l-a ridicat.l-am sunat dupa o luna si mi-a zis ca nu a primit nimic de la posta(ceea ce nu-i adevarat).foarte mirat si dezamagit cumva imi zice "tot am vrut sa te sun ca nu mi-au ajuns voblerele" si cand il intreb daca vrea sa i le pun cu vreun curier,pauza,nu mi-a mai raspuns nimic...pe langa asta mai stiu inca un baiat din Arad care tot asa s-a plans de el ca-i rau platnic
Deci feriti-va de magarus...pacat ca am vb de cateva ori cu el si imi parea baiat fain :(
By the way. Todor Andrey pe Facebook

Scrie răspuns