LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
cristobal
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 26 Ian 2011, 08:47
Localitate: cluj

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de cristobal » 14 Apr 2016, 18:10

am zis ca nu scriu mesajul asta, dar dupa inca un mesaj citit azi si ignorat, cred ca e mai bine sa stie si alti colegi de forum la ce sa se astepte...
o bila neagra pentru nemernic ...
am discutat cu colegul mai sus amintit in legatura cu un produs, o geaca, de pe cabelas. am fost foarte multumit, comunicare foarte buna, raspunsuri prompte. am depus in cont suma ceruta, asteptand sa vina comanda. e vorba despre cea din 14.03.
am primit acum 2 saptamani mesaj ca a sosit geaca, sa trimit adresa de livrare, zis si facut. dupa 3 zile inca nu sosise, i-am scris mesaj intreband daca a reusit sa o trimita. mesaj citit, nici un raspuns, dupa inca 2 zile zice ca a fost plecat, ca o trimite "azi". nici o problema, ca a venit caldura...:)
mai trec trei zile, nu suna curierul, scriu mesaj, la fel, citit, nici un raspuns. ziua urmatoare, mesaj ca trimite "azi", ca a fost iar ocupat...ok...asteptam...mai trec 4 zile, nimic. ii scriu din nou azi, daca mai trimite geaca, mesaj citit, nici un raspuns.
acuma inteleg ca e ocupat omul, dar cred ca oricine are 20 de secunde sa raspunda unui mesaj...mai ales ca anunturile are timp sa le actualizeze, mesajele are timp sa le citeasca. sau daca e chiar asa ocupat, incat nu poate sa trimita mai departe coletele, sa renunte la treaba asta cu cabelas. cand iei comision cred ca iti asumi si expedierea coletului mai departe, ar trebui...
bila neagra e pentru neseriozitate, sper ca nu e cazul sa incadrez situatia la teapa.
sper ca altii care au comandat prin colegul nemernic sa fi fost mai norocosi ca mine si sa fi primit cu bine si fara peripetii produsele...:)

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1721
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de albert.C » 15 Apr 2016, 17:08

e bine totusi ca nu ai luat bataie :))
sau nu e tarziu,omu are "mesaje de incurajare" pe tel.cred ca sunt salvate ca texte rapide de raspuns.

Avatar utilizator
Sami
veteran
veteran
Mesaje: 1578
Membru din: 08 Oct 2010, 18:59
Localitate: Dr Tr Severin

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Sami » 15 Apr 2016, 21:27

Speram sa nu ajung pe acest topic in nicio postura ,dar nu mai pot...nu e vorba de suma,dar e vorba de nesimtire...

Bila NEAGRA userului Cosmin 81

Am cumparat o jacheta de la el din anuntul :

http://www.rapitori.ro/forum/jacheta-te ... 34621.html

Nu am oprit-o pentru ca se desirau atele din ea si era patata,nici vorba de MAXIM 2-3ori.De asta a pus poza numai din spate
Din Ianuarie 20 2015 omul se chinuie sa imi restituie datoria,nu e vorba de suma,dar e lipsa de bun simt.
I-am propus sa imi trimita produse de pescuit in loc de bani,nici asa nu a fost bine, a cautat mereu motive,ba ca e plecat din tara,ba ca nu are bani,dar astazi intreaba pe forum un alt user care voia sa schimbe o mulineta daca nu o da si pe bani...pai bine Cosmine asa ne-a fost vorba?

Chiar nu iti e rusine?
Imi e mie rusine pentru ce scriu pe aici dar neseriozitatea ta nu are limite(ca sa vorbesc totusi frumos,folosesc un cuvant mai cald)

Te rog sa imi restitui banii,transportul l-am suportat eu .
O sa iti scriu in fiecare topic al tau pana o sa imi restitui banii.
Fir intins!

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de nasolu » 16 Apr 2016, 00:21

Asta-i sigur cel care a muscarit cleanu'pe 2015 si l-a instrainat :lol1: !

cristobal
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 26 Ian 2011, 08:47
Localitate: cluj

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de cristobal » 25 Apr 2016, 14:24

cristobal scrie:am zis ca nu scriu mesajul asta, dar dupa inca un mesaj citit azi si ignorat, cred ca e mai bine sa stie si alti colegi de forum la ce sa se astepte...
o bila neagra pentru nemernic ...
am discutat cu colegul mai sus amintit in legatura cu un produs, o geaca, de pe cabelas. am fost foarte multumit, comunicare foarte buna, raspunsuri prompte. am depus in cont suma ceruta, asteptand sa vina comanda. e vorba despre cea din 14.03.
am primit acum 2 saptamani mesaj ca a sosit geaca, sa trimit adresa de livrare, zis si facut. dupa 3 zile inca nu sosise, i-am scris mesaj intreband daca a reusit sa o trimita. mesaj citit, nici un raspuns, dupa inca 2 zile zice ca a fost plecat, ca o trimite "azi". nici o problema, ca a venit caldura...:)
mai trec trei zile, nu suna curierul, scriu mesaj, la fel, citit, nici un raspuns. ziua urmatoare, mesaj ca trimite "azi", ca a fost iar ocupat...ok...asteptam...mai trec 4 zile, nimic. ii scriu din nou azi, daca mai trimite geaca, mesaj citit, nici un raspuns.
acuma inteleg ca e ocupat omul, dar cred ca oricine are 20 de secunde sa raspunda unui mesaj...mai ales ca anunturile are timp sa le actualizeze, mesajele are timp sa le citeasca. sau daca e chiar asa ocupat, incat nu poate sa trimita mai departe coletele, sa renunte la treaba asta cu cabelas. cand iei comision cred ca iti asumi si expedierea coletului mai departe, ar trebui...
bila neagra e pentru neseriozitate, sper ca nu e cazul sa incadrez situatia la teapa.
sper ca altii care au comandat prin colegul nemernic sa fi fost mai norocosi ca mine si sa fi primit cu bine si fara peripetii produsele...:)
pana la urma, cu inca ceva mici peripetii, a ajuns geaca. a fost o colaborare cu care sper sa nu ma mai intalnesc niciodata.
ca si capac al pataniei, cum masurile americanilor sunt mai mari decat ale noastre si cum nu stiam asta, geaca imi e un pic mare. daca e cineva interesat de ea, o poate gasi aici:
http://www.rapitori.ro/forum/geaca-columbia-t40907.html

odoctee
veteran
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 10 Iul 2014, 13:51
Localitate: Tulcea

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de odoctee » 13 Mai 2016, 10:47

cristobal scrie:am zis ca nu scriu mesajul asta, dar dupa inca un mesaj citit azi si ignorat, cred ca e mai bine sa stie si alti colegi de forum la ce sa se astepte...
o bila neagra pentru nemernic ...
am discutat cu colegul mai sus amintit in legatura cu un produs, o geaca, de pe cabelas. am fost foarte multumit, comunicare foarte buna, raspunsuri prompte. am depus in cont suma ceruta, asteptand sa vina comanda. e vorba despre cea din 14.03.
am primit acum 2 saptamani mesaj ca a sosit geaca, sa trimit adresa de livrare, zis si facut. dupa 3 zile inca nu sosise, i-am scris mesaj intreband daca a reusit sa o trimita. mesaj citit, nici un raspuns, dupa inca 2 zile zice ca a fost plecat, ca o trimite "azi". nici o problema, ca a venit caldura...:)
mai trec trei zile, nu suna curierul, scriu mesaj, la fel, citit, nici un raspuns. ziua urmatoare, mesaj ca trimite "azi", ca a fost iar ocupat...ok...asteptam...mai trec 4 zile, nimic. ii scriu din nou azi, daca mai trimite geaca, mesaj citit, nici un raspuns.
acuma inteleg ca e ocupat omul, dar cred ca oricine are 20 de secunde sa raspunda unui mesaj...mai ales ca anunturile are timp sa le actualizeze, mesajele are timp sa le citeasca. sau daca e chiar asa ocupat, incat nu poate sa trimita mai departe coletele, sa renunte la treaba asta cu cabelas. cand iei comision cred ca iti asumi si expedierea coletului mai departe, ar trebui...
bila neagra e pentru neseriozitate, sper ca nu e cazul sa incadrez situatia la teapa.
sper ca altii care au comandat prin colegul nemernic sa fi fost mai norocosi ca mine si sa fi primit cu bine si fara peripetii produsele...:)
IDEM SI LA FEL, NESERIOZITATE...

ionutivan
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 135
Membru din: 08 Dec 2014, 00:09

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de ionutivan » 18 Mai 2016, 22:17

Bila neagra pt Nemernic!!! de 3 luni si 1 saptamana astept o rola de fir si restul de bani inapoi! nu raspunde la telefon nici pe whatsapp!!!

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Gogol » 19 Mai 2016, 05:31

L-a arestat anafu'...

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de danone » 19 Mai 2016, 12:26

Am luat de la PeApe.ro o gonflabila Honwave T27-IE2 cu podina de inalta presiune pe care mi s-a pus pata si numai la ei am gasit-o pe stoc. Am dat vreo 4500 ron si l-a pretul asta asteptam macar transportul sa fie gratuit pana la Cluj. Cand am receptionat pachetul de la curier am aflat ca mai trebuie sa mai dau in jur de 100 ron si pe transport. Bun ,am acceptat si asta ca m-am vazut bucuros cu barca. Dupa plata ramburs mi-au zis ca am primit 97 ron bonus. Am vrut sa imi iau si alte produse de la ei dar nu in scopul neaparat de a folosi bonusul ci pt ca am gasit acolo produsele. Dupa ce mi-am umplut cosul si am finalizat comanda mi-am zis ca daca tot am platit transportul barcii pe care ma asteptam sa fie gratuit la valoarea respectiva, macar sa beneficiez de bonus. Am fost contactat de o persoana care mi-a zis ca au doar vreo 2 articole pe stoc din ce am bagat eu in cos :shock: si sa decid ce sa fac. Am convenit sa-mi deblocheze comanda ca sa o refac si sa o relansez. Nu s-a intamplat nimic desi am trimis cateva emailuri la persoana de contact solicitand acelasi lucru. Desi comanda "subtiata" a ajuns la vreo 27 ron (din valoarea solicitata initial), s-au evaporat si cei 97 ron bonus ca si cum i-as fi cheltuit (fara sa fac alta comanda intre timp). Nu ca ar fi fost vorba de o valoare dar am cumparat NIMIC cu puncte bonus. Probabil ca atunci cand va expira perioada de gratie a utilizarii punctelor bonus imi vor debloca comanda cu bonusul blocat si –mi vor spune ca nu am utilizat punctele la termen.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Zamfi » 20 Mai 2016, 07:24

Acum multi ani am comandat prima si ultima data la ei! Au uitat sa puna un produs , mi-au inlocuit altul ...Vad ca dupa atatia ani fac greseli in continuare.E dreptul lor dar ...si al nostru! :twisted:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Scrie răspuns