LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de George1985 » 27 Iul 2013, 21:28

Se pare ca un tub nu e suficient cu FanCur...
Revin la treaba cu buncarul :fluch

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de gabi udila » 29 Iul 2013, 18:45

Am si eu la activ un K2 trimis in tub Maver si ajuns in 2 bucati cu fancurier.
Mi-am asumat vina de a-l pune intr-un tub asa elastic.
Mi-am asumat si paguba de 1600 de lei, minus inelele.
Destinatar era un membru al acestui forum.

Avatar utilizator
julien
veteran
veteran
Mesaje: 566
Membru din: 05 Feb 2012, 19:25
Localitate: Pitesti

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de julien » 29 Iul 2013, 19:05

Domnilor,
In urma ultimelor postari, bag seama ca sunt destui care se scumpesc la tarate si se ieftinesc la malai. Pentru 20-25ron puteti asigura perfect o lanseta de orice lungime cu un tub de pvc pentru scurgeri. Imi este foarte greu sa inteleg astfel de atitudini. Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva. Nu a fost intentionat.

Ps: tot respectul pentru Gabi daca a facut asa ceva

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de IlieNeamt » 30 Iul 2013, 16:50

Am sperat ca nu voi ajunge sa dau bile negre dar nu am incotro.

Vreau sa acord o bila neagra si sa-i atentionez pe toti care vor sa faca "afaceri" cu userul Ionut the carp
http://www.rapitori.ro/forum/member1289.html
zanderlures@yahoo.com
Stefan Ioan Cristian, Str. Magnoliei, nr 56, Loc. Pantelimon, Jud. Ilfov. cod 077145
Tel. 0735855000 - 0740213160

Am comandat niste produsele la el , am trimis banii in avans (si pentru produse si pentru transport si ceva in plus).
Am asteptat ceva timp sa le trimita si in sfarsit mi-a dat un mesaj ca le-a trimis la posta pe 27 iunie. Am mers 10 zile la posta sa verific daca a venit coletul si nimic. La telefon nu mai raspundea, la mail nici atat. L-am rugat sa-mi trimita chitanta de la posta sa ma duc sa verific ce s-a intamplat (suma total a coletului era de vreo 150 euro). Pe 9 iulie imi trimite o chitanta : o scot la imprimanta si merg la posta cu ea sa fac scandal. Doamnele de la posta au fost foarte amabile si au inceput o ancheta...
A doua zi revin la posta si aflu verdictul : chitanta ce mi-a trimis-o individul era falsa. A fost facuta din mai multe chitante. Am facut si o sesizare online la Posta Romana si am prins raspuns ca nu exista nici un colet expediat spre mine.
Individul a fost sunat de la Posta din Piatra-Neamt si de la Posta din Bucuresti de unde sustine ca ar fi trimis coletul pentru a merge la ghiseul de acolo sa clarifice situatia.
Intre timp s-a oferit sa-mi refaca produsele pe cheltuia lui cica urmand ca el sa-si recupereze banii de la posta romana. Mi-a trimis un colet prin curier in care nu erau toate produsele. Vorbesc cu el si iar incepe sa ma abureasca...
Mi-a trimis al doilea colet tot prin curier si nici in asta nu erau toate produsele.
I-am trimis email pe 16 iulie in care i-am spus cati bani imi mai datoreaza si i-am dat si datele unde sa depuna banii.
Nu m-a mai bagat in seama...Au trecut 2 saptamani in care am asteptat o explicatie ....

Asadar grija mare cu acest individ :wallbash:
www.pentrupescuit.ro

Avatar utilizator
Petru B.GD.N
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 20 Sep 2006, 11:17
Localitate: Bucuresti (B.RC.NI)/Baia Mare

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Petru B.GD.N » 31 Iul 2013, 00:24

IlieNeamt scrie: A doua zi revin la posta si aflu verdictul : chitanta ce mi-a trimis-o individul era falsa. A fost facuta din mai multe chitante.
asta e noua pe aici. Sunt curios daca cei de la posta vor lua masuri in ceea ce il priveste.
Sector 4, contingent SUD, aria Periferie, Made in B.RC.NI.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de old_radu » 31 Iul 2013, 08:56

IlieNeamt scrie:.... Am facut si o sesizare online la Posta Romana si am prins raspuns ca nu exista nici un colet expediat spre mine.
Individul a fost sunat de la Posta din Piatra-Neamt si de la Posta din Bucuresti de unde sustine ca ar fi trimis coletul pentru a merge la ghiseul de acolo sa clarifice situatia....
...chestia cu falsul , cred , ca ar fi de competenta altora....NU ?

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Nemernic » 31 Iul 2013, 08:58

Ma indoiesc sa faca Ionut asa ceva.... E un vechi participant al acestui forum si destul de cunoscut printre pescarii din Bucuresti si nu numai....
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de IlieNeamt » 31 Iul 2013, 09:02

Asta a fost raspunsul Postei Romane dupa ce am trimis chitanta scanata :

http://s1089.photobucket.com/user/IlieN ... a.jpg.html

Nu stiu daca poate sa-i faca ceva Posta Romana.
Nemernic scrie:Ma indoiesc sa faca Ionut asa ceva.... E un vechi participant al acestui forum si destul de cunoscut printre pescarii din Bucuresti si nu numai....
Asa am crezut si eu dar se pare ca m-am inselat.... M-am mai interesat si nu e prima oara cand face asta ...
www.pentrupescuit.ro

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Nemernic » 31 Iul 2013, 09:10

Nasol atunci.... f urat :|
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
bogdan82
veteran
veteran
Mesaje: 1445
Membru din: 14 Oct 2009, 15:17

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de bogdan82 » 31 Iul 2013, 09:54

Atata vreme cat Ionut nu se justifica in niciun fel, Ilie si-a luat teapa de la el. Deci Ionut_the_Carp este tepar ...

Scrie răspuns