FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de George1985 » 25 Ian 2019, 10:33

Mare bila alba pentru ADV

Radu_Cioara
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 14 Noi 2006, 01:42
Localitate: Arad

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de Radu_Cioara » 28 Ian 2019, 09:03

Pentru colaborarea excelenta, o bila alba pt. dl. Tdum!
Respecte,
Radu

Avatar utilizator
larrypescarul
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 12 Feb 2011, 08:29
Localitate: Galati

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de larrypescarul » 29 Ian 2019, 14:12

Bile albe pentru Dehelean...câte dorește.
Super om.

Avatar utilizator
dori
senior
senior
Mesaje: 333
Membru din: 18 Dec 2009, 00:00
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de dori » 31 Ian 2019, 20:11

Bila alba pentru Radzvaan. M-a impresionat prin modul deosebit de grijuliu de ambalare a echipamentului (artificiale).

Fir intins!
Prin natura omul este posesiv, dar prin incultura ce devine, egoist ?

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de Pif. » 12 Feb 2019, 17:30

O BILA ALBA ... pt crapmaniacul desi cred ca nu mai era nevoie il cunoastem cu toti de ani buni ..colaborare excelenta,produs ambalat cu simțul raspunderi..mult umor si voie buna mi ar placea sa pescuiesc langa asfel de om daca nu am prinde pesti am fluiera 😁
Sa nu uit i ti multumesc ca ai fost "luminat "sa vinzi rabla de lanseta 😁
Fir intins !

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de DEM » 15 Feb 2019, 13:02

Bila mare si alba pt. adrian99,multumesc,ai facut un pusti fericit.
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

dancostea
veteran
veteran
Mesaje: 965
Membru din: 05 Iul 2005, 23:18
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de dancostea » 15 Feb 2019, 16:47

Bila NEAGRA pentru fish4funn. Atentie - verificati veridicitatea informatiilor din anunturi, mai ales cand vorbim de sume mari.

Am cumparat in Decembrie lanseta din acest acest anunt viewtopic.php?f=11&t=49143&p=715702&hil ... oz#p715702 .
Suma a fost una consistenta, cel putin pentru mine, respectiv 1.200 Lei.

Am vrut sa dedic mai mult timp pescuitului la Dunare la salau si somn de pe mal si aveam nevoie pt. locurile unge meream (apa adanca, current mare) de un bat mai puternic. Nu mai avusesem pana atunci lansete cu putere mai mare de 50 g deci nu prea ma pricepeam.
Am avut incredere in Silviu pentru ca mai cumparasem diverse de la el e mai multe ori (voblere, jiguri, etc, chiar si un XML) si nu mi-am pus problema sa verific mai amanuntit descrierea.
Montajul era impecabil si am recunoscut mana lui Laurentiu a carei lucratura este inconfundabila. In plus imi aminteam ca am vazut aceste lansete (culoare rosie) pe siteul lui Laurentiu.
Am iesit cu ea cateva ore la pescuit in Decembrie si am pescuit cu max. 65 g (nu era apa de mai mult) si cateva aruncari cu 80g de curiozitate.
Ulterior am vazut un Daiwa Tournament AGS 2.4 m 1-3 oz, am decis ca este mai versatila si cu mai multe aplicatii pt. mine. Am decis sa vand Lamiglasul si am sunat caiva prieteni de pe forum care pescuiau pe Mures,, fiind potentiali interesati.
Prima intrebare primita a fost ce blank era exact ca nu se gasea pe net. In anunt era trecut G 1000 - GSA108-2H, insa nici cumparaorul nici eu nu l-am regasit pe net. Lanseta avea doar sigla Lamilas, fara alte detalii.
L-am sunat pe Silviu sa imi dea concret un link sau o descriere din facturi, comenzi etc., sa pot sa fac dovata catre comparator, M-a trimis aici http://www.johnnyspond.com/lamiglas-g10 ... lanks.html , spunand ca este variant GSH1082HX (1-6 ozi).
Am intrebat de era trecut alt model in anunt, raspunsul a fost "a fost o mica confuzie/ incurcatura" din partea lui/
Diferenta intre acesta si cel din anunt este atat de pret 125 $ vs 200 $ dar si e greutate - 4.5 vs 3.3 oz. Am sesizat acest aspect intr-un SMS catre Silviu si am subliniat ca trebuie sa fim mai atenti cu acest tip de amanunte, mai ales in gama asta de pret. Nu am mai primit niciun raspuns (ma asteptam la scuze si asigurarea ca nu a fost voita confuzia).

Am trimis lanseta catre potentialul comparator sa o incerce inainte sa o cumpere si dupa teste, consultare cu alti pescari de Lamiglas, puteri mari si chiar rod builder, concluzia lor, pe baza experientei, a fost ca blankul este de 2 1/2 oz (La 80 de grame deja era o fortare). Avusesem si eu aceasta senzatie, ar am zic ca mi se pare si nu am suficienta experienta sa ma pronunt. Colegii sunt insa unii experimentati si folosesc altfel de scule chiar Lamiglas, si sunt in cunostinta de cauza.

Concluzie - anuntul a fost eronat, facand referire la alt blanc - gama de pret mai mica si limita de putere mult mai mica decat cea afisata
Pentru cumparator se traduce in achiztia unui produs cu un pret supraevaluat si care nu ii este util nevoilor.
(chiar daca componentele au fost de caltate si montajul excellent realizat de Laurentiu Andronic).
Consider inacceptabile asemenea "erori" la modul general, cu atat mai mult la nivelul acesta de pret si cu atat mai mult cu cat nu am primit niciun mesaj ulterior de la vanzator.
Personal nu o sa mai am nicun fel de colaborare cu fish4funn (Silviu Dragomir) si va recomand si voua multa atentie.

Toate cele bune,

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de crapmaniacul » 16 Feb 2019, 09:42

O bila deasemenea ALBA pentru domnul Pif de la Arad. Comunicare excelenta, seriozitate si promptitudine , asa cum e cand ai bile albe. Ragalia de lanseta sa-ti aduca pesti frumosi la kil :roll: si sa o folosesti multi ani cu placere :!: :lol:
Iti multumesc ptr aprecierile tale.

eu
senior
senior
Mesaje: 357
Membru din: 14 Dec 2004, 13:04
Localitate: Cluj

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de eu » 26 Feb 2019, 18:38

Sunt sigur ca @dancostea are deja un sac de bile albe, dar nu ma pot abtine sa nu-i mai adaug si eu inca o bila mare ALBA.
Mare om, mare caracter. :respekt:
Multa lume, putini oameni...

naj
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 04 Apr 2007, 18:59
Localitate: vaslui

Re: FEEDBACK la rubrica vanzare-cumparare

Mesaj de naj » 02 Mar 2019, 21:19

Și sa mai fie încă una de la mine în același sac!
suntem o natie de ipocriti

Scrie răspuns