Cumpar triple apa sarata

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Cumpar triple apa sarata

Mesaj de Sebicu » 10 Feb 2012, 10:20

Cumpar triple si/sau carlige pentru apa sarata (mari). Daca are cineva si ceva naluci de apa sarata pe care nu le foloseste, vartejuri, agrafe, inele despicate serioase, astept un pm.
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 10 Feb 2012, 12:53

Sau daca stiti vre-un magazin in Romania de unde as putea lua asa ceva...
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 10 Feb 2012, 13:06

Sebicu scrie:Sau daca stiti vre-un magazin in Romania de unde as putea lua asa ceva...
cred ca ti-ar fi mai usor sa cumperi toate cele necesare din locatia unde vrei sa mergi sa pescuiesti ... sunt sanse destul de mici sa gasesti in magazinele din romania chestii specifice pescuitului in apa sarata ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Mesaj de grey-wolf » 10 Feb 2012, 13:12

cit de mari triplele ? ce marime (de pus pe wobler sau de hita macar atita detaliu ) ?
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 10 Feb 2012, 13:31

grey-wolf scrie:cit de mari triplele ? ce marime (de pus pe wobler sau de hita macar atita detaliu ) ?
De la 1 in sus. 1/0, 2/0 ...

Si nu sunt " de hita"
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 10 Feb 2012, 13:33

anem scrie:
Sebicu scrie:Sau daca stiti vre-un magazin in Romania de unde as putea lua asa ceva...
cred ca ti-ar fi mai usor sa cumperi toate cele necesare din locatia unde vrei sa mergi sa pescuiesti ... sunt sanse destul de mici sa gasesti in magazinele din romania chestii specifice pescuitului in apa sarata ...
Am cumparat cate ceva de pe magazine online de afara. In locatia unde merg trebuie sa am totul la mine...
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 10 Feb 2012, 13:37

Sebicu scrie:
anem scrie:
Sebicu scrie:Sau daca stiti vre-un magazin in Romania de unde as putea lua asa ceva...
cred ca ti-ar fi mai usor sa cumperi toate cele necesare din locatia unde vrei sa mergi sa pescuiesti ... sunt sanse destul de mici sa gasesti in magazinele din romania chestii specifice pescuitului in apa sarata ...
Am cumparat cate ceva de pe magazine online de afara. In locatia unde merg trebuie sa am totul la mine...
pai in cazul asta cred ca cel mai OK ar fi sa iti iei ce ai de luat de pe site-uri de afara iar in privinta celor necesare vezi ca mai sunt ceva topicuri unde gasesti recomandari de la persoane care au pescuit in astfel de ape ...

ps : unde mergi?
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Mesaj de grey-wolf » 10 Feb 2012, 13:42

nu era o acuzatie intrebarea mea . doream sa stiu ce marimi ai nevoie ca sa vad daca pot sa te ajut cu ceva din rezerva personala . dar la 1/0 am doar 5 si 2/0 1 bucata :(

iti recomand sa cumperi de pe la americani ca au pe alese si la preturi bune . sunt pe forum baieti de incredere care aduc la preturi de bun simt
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 10 Feb 2012, 13:48

anem scrie: pai in cazul asta cred ca cel mai OK ar fi sa iti iei ce ai de luat de pe site-uri de afara iar in privinta celor necesare vezi ca mai sunt ceva topicuri unde gasesti recomandari de la persoane care au pescuit in astfel de ape ...
Da, nu plec chiar chel, iar topicurile le-am tot citit. Plus ca am mai invatat si din greselile proprii...
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 10 Feb 2012, 13:52

grey-wolf scrie:nu era o acuzatie intrebarea mea . doream sa stiu ce marimi ai nevoie ca sa vad daca pot sa te ajut cu ceva din rezerva personala . dar la 1/0 am doar 5 si 2/0 1 bucata :(

iti recomand sa cumperi de pe la americani ca au pe alese si la preturi bune . sunt pe forum baieti de incredere care aduc la preturi de bun simt
Asa e dar acum nu prea mai am timp sa astept sa vina din state. Poate pentru data viitoare.

Mi-ar fi de folos si alea 6 buc. Nu ma duc special pt pescuit. Dau si eu asa in timpul liber...
Viata este grea. Avem noroc ca se termina repede...

Scrie răspuns