Ce-ai simtit dupa ce ai ratat stiuca vietii tale?

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
superbaloane
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 130
Membru din: 28 Mar 2005, 14:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ce-ai simtit dupa ce ai ratat stiuca vietii tale?

Mesaj de superbaloane » 23 Noi 2011, 11:40

Vine, e mare, parca ataca si… o ratezi inexplicabil!
Stiu, e frustrant. Toti am patit-o, altfel n-am fi pescari. Analizeaza-te!

Primul raspuns care-ti vine in minte: daca o mai lasam o fractiune de secunda sa atace decisiv… sau poate n-am ce trebuie la mine?

Plecam de la un mare adevar: naluci mari = stiuci mari! Ai in arsenal swimbait-uri unduioase, jerkbait-uri prinzatoare dar inca nu detii o lanseta capabila sa le lanseze si sa le manuiasca in mod prinzator?

Pentru stiuci mari vand lanseta profesionala, conceputa si realizata in Japonia cu urmatoarele caracteristici:
- lanseta casting marca Graphiteleader, seria de top Vigore
- denumirea exacta: Graphiteleader Vigore GVIC-74XX, regular-slow, 1/2-5oz
- destinata pescuitul cu naluci mari, exceleaza la swimbait-uri (ex: Imakatsu Javallon Hard), Deps si jerkbait-uri grele (precum Slider-ul de la Salmo, prinzatorul Zalt), la o lingura buna, samd
- actiune: Regular Slow – dupa cum bine ai intuit, da, actiunea lansetei ii lasa stiucii o fractiune de secunda sa inhaleze naluca si sa elimine tensiunea creata de atacul initial
- puterea lansetei este XX Heavy: rezerva incredibila pe cotor, poti dirija cu usurinta exemplarele mai mare care tind sa plece catre agataturi
- lanseaza si mai ales controleaza naluci foarte mari: de la 14gr la 140 gr.!!!
- versatilitatea e o caracteristica greu de gasit la alte lansete: poti lansa o lingura de 14gr. si apoi un swimbait de 100gr fara sa te soliciti
- e foarte usoara si sezitiva: 152 gr. – stiu ca suna incredibil dar DA, japonezii sunt in masura sa fabrice lansete performante la greutatea unei ciocolate si jumatate
- lanseta este dintr-o singura bucata, cu manerul detasabil asa cum ii sta bine oricarei lansete de top din lume
- sistemul de ghidaj al inelelor este de tip spirala, asigura lanseuri mai lungi si mai precise si evita torsiunile blank-ului in drill
- timpul de asteptare pentru o astfel de lanseta poate fi de 6 luni
- made in Japan
- pentru toate cele de mai sus pretul corect este de 500 euro
- Motivul vanzarii: educatia fiului meu! Asadar, accept si oferte mai mari!

0723.799.115 – Ciprian Diaconu.
ciprian.diaconu (@) gmail.com


Site-ul producatorului nipon: http://www.olympic-co-ltd.jp/en/g_rod/v ... _74xx.html
De acum poti pleca linistit la pescuit, pentru decorul evenimentului tau ne ocupam noi. Detalii la www.superbaloane.ro

mircioneolt
veteran
veteran
Mesaje: 938
Membru din: 12 Noi 2009, 13:25
Localitate: Rosiorii de Vede

Mesaj de mircioneolt » 23 Noi 2011, 12:21

asa da prezentare sincer spor :wink:

trabic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 06 Aug 2010, 22:26
Localitate: neamt
Contact:

Mesaj de trabic » 23 Noi 2011, 18:25

ridic topicul, impresionat fiind de logica prezentarii, fluentza exprimarii si corectitudinea redactarii :D
Spor la vanzare!

superbaloane
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 130
Membru din: 28 Mar 2005, 14:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de superbaloane » 05 Dec 2011, 18:35

Multumesc frumos tuturor celor care au citit postarea mea! Desi am avut 3 oferte, lanseta a plecat la cel care a oferit pretul mai mic!

Cateodata, calitatea umana primeaza in fata banilor!

Stati pe-aproape! Am multe de oferit!
De acum poti pleca linistit la pescuit, pentru decorul evenimentului tau ne ocupam noi. Detalii la www.superbaloane.ro

Scrie răspuns