Barci aluminiu Alaska Boats

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Eugen Nic
veteran
veteran
Mesaje: 725
Membru din: 22 Ian 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti

Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de Eugen Nic » 08 Iun 2019, 07:39

Vand barci aluminiu Alaska Boats - www.barcheinalluminio.it/category/catalogo-barche/
Detaliile tehnice si preturile pentru toate modele - www.barcheinalluminio.it/listino/
Video prezentare:
https://youtu.be/jYjBhB7ZfzQ
https://youtu.be/4-z3XebDrFg
https://youtu.be/EO653nRwHQM
https://youtu.be/b0kqWkKtOR0

Barcile vor fi disponibile incepand cu 01 iulie.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de crapmaniacul » 08 Iun 2019, 09:32

Foarte interesante barcile si cu preturi bune, in mod cert vor avea succes ! Felicitari ptr initiativa !

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1721
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de albert.C » 08 Iun 2019, 12:59

arata ok,dar care e pretul final,cu sau fara tva? avem ceva stocuri in tara sau se mai adauga si transportul?

Eugen Nic
veteran
veteran
Mesaje: 725
Membru din: 22 Ian 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de Eugen Nic » 08 Iun 2019, 15:37

albert.C scrie:
08 Iun 2019, 12:59
arata ok,dar care e pretul final,cu sau fara tva? avem ceva stocuri in tara sau se mai adauga si transportul?
Preturile sunt fara TVA (conf. lista furnizor) si includ transportul pana in Bucuresti.
Garantia este de 2 ani
La sfarsitul saptamanii viitoare va fi disponibila (in Bucuresti) o barca 435, urmand ca in cursul lunii iulie sa mai ajunga cateva (390 si 435). Nu va fi un stoc mare.
Modelele 370, 500 si Bass Boat se aduc la comanda.
In functie de model, se pot face mici modificari (accesorizari). Se poate renunta la bancheta centrala, inlocuit oglinda pentru motor cu cizma lunga, montat consola, platforma pescuit din aluminiu, fund dublu aluminiu, etc. Termenul de livrare pentru barcile modificate este de min. 60 zile.
https://www.facebook.com/33992420278856 ... 65&sfns=mo
https://www.facebook.com/33992420278856 ... 65&sfns=mo

Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie - tel. 0744.538176 sau MP

zvic
veteran
veteran
Mesaje: 1910
Membru din: 12 Ian 2005, 15:53
Localitate: Zalau

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de zvic » 09 Iun 2019, 10:13

Salutari,

Eugen, postez aici impresiile mele, daca consideri ca e offtopic te rog sa-mi spui si o sa cer moderatorului sa stearga.

Eu am comandat modelul 390s, fara bancheta centrala si cu oglinda pentru cizma lunga. Am analizat unpic pe net alternativele de pe la noi pana in 4m (din motive de spatiu in garaj) si in cele din urma am ales Alaska. Trebuie sa mentionez ca am experienta limitata cu barcile in general iar din aluminiu am incercat doar motocraft, am vazut cateva linder 355 si 400 sportsman. Scopul e pescuit la spinning pe lacuri interioare, delta si dunare, maxim 2 persoane si bagaje, motor 20cp.

Inca nu am vazut barca, va fi gata pe la sfarsitul lunii, asa ca expun argumentele pro si contra pe care le-am luat eu in considerare la alegere:

In primul rand forma de canadian care si-a dovedit calitatile in timp, modelul fiind destul de popular. Apoi grosimea materialului de 2mm. Complet sudata, "crivacele" pana in copastie, copastie lata ce permite fixare de accesorii. De asemenea constructia e interesanta in sensul ca de la pupa pana pe la jumatate tabla e ambutisata si indoita pe forma barcii iar sudura incepe abia de la mijloc inspre prova. Certificate categoria C, multi italieni le folosesc in zone costiere. Accepta motoare destul de puternice pentru dimensiunea lor. Un avantaj major e ca poti customiza multe lucruri de la inceput.

Forma operei vii pare un compromis intre stabilitate si comportament pe valuri si in glisaj, unghiul de stelaj pupa destul de mic, relativ ingusta (depinde cu ce o compari). Intentionez sa montez o podina usoara la nivelul fundului ca sa stau pe drept, sper ca va fi suficient pentru 2 persoane sa pescuiasca in picioare la spinning. E doar pe jumatate contra deoarece am considerat un avantaj forma de canadian.

Pretul mi se pare bun considerand cele de mai sus.

Ca si alternative pentru mine, pana in 4m, au fost: motocraft 380sl, buster mini, marine 400 dlx si linder sportsman 400, am studiat si cateva variante autohtone dar am renuntat pentru ca vreau o barc certificata. Mi-ar fi placut sportsman 400 dar nu ma pot intinde la pretul de nou iar pentru un SH mi se pare prea scumpa. Pentru buster mini nu am gasit solutii decat in FR sau DE. Vroiam neaparat o barca fara bancheta pe mijloc, pentru un spatiu deschis cat mai mare posibil, la linder si buster trebuiau facute modificari ... Marine 400 DLX mi s-a parut varianta cea mai potrivita pentru mine ca si amenajari interioare, asa as vrea sa fac si Alaska 390s.

Un aspect important e comunicarea. Atat Eugen cat si Alex au fost foarte deschisi, m-au ajutat cu informatii, raspund pe mail, facebook, telefon rapid si sunt foarte saritori. Din punctul meu de vedere e un aspect foarte important. De la noi doar cu motocraft am avut acest nivel de comunicare, in rest parca erau deranjati ca sun si intreb si ... nu mai zic ca nu e locul.

Concluzia mea e ca Alaska ofera multe la un pret corect si o consider cea mai buna optiune pe piata de la noi acuma ca Eugen se ocupa de importul lor in tara.

Eugen Nic
veteran
veteran
Mesaje: 725
Membru din: 22 Ian 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de Eugen Nic » 09 Iun 2019, 18:20

Iti multumesc pentru postare (on topic), Alin. Sper sa revii cu un feedback dupa ce primesti barca.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de vali stratonov » 09 Iun 2019, 18:36

Nu am gasit pretul unui bass boat...macar unul orientativ se poate?
Ms Vali Stratonov
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Eugen Nic
veteran
veteran
Mesaje: 725
Membru din: 22 Ian 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de Eugen Nic » 09 Iun 2019, 21:00

vali stratonov scrie:
09 Iun 2019, 18:36
Nu am gasit pretul unui bass boat...macar unul orientativ se poate?
Ms Vali Stratonov
Incerc sa le transmit in 2-3 zile.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de vali stratonov » 09 Iun 2019, 21:22

Ok...ms mult...
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Eugen Nic
veteran
veteran
Mesaje: 725
Membru din: 22 Ian 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti

Re: Barci aluminiu Alaska Boats

Mesaj de Eugen Nic » 10 Iun 2019, 08:24

vali stratonov scrie:
09 Iun 2019, 21:22
Ok...ms mult...
Bass Boat Alaska Chacal 518 - pret aprox. 9.450 euro + TVA.
https://www.facebook.com/33992420278856 ... 65&sfns=mo

Pentru mai multe informatii ma puteti contacta pe tel. sau mp.

Scrie răspuns