Fane federalu`

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Fane federalu`

Mesaj de miyagi » 29 Noi 2011, 19:04

Baieti va invit aici sa va manifestati disputele pe seama neterminatului ca sa nu perimam si sa disctrugem celalalt topic in care tin neaparat sa urmarim doar actiunile lui la modul concret.
Va multumesc pentru intelegere.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 30 Noi 2011, 14:11

Faza tare de tot
Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV
de Trentea pe Noiembrie 30th, 2011, 11:50 am

Sunt confuz...Am citit pe crapmania ca viitorul CM de crap din 2012 va fi organizat de AGVPSR, avand ca locatie balta CORBU din jud. Constanta.
Buuun...Acum urmeaza informatia:

buhac constantin
Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU
MesajScris: Mar Noi 29, 2011 9:13 pm
Membru din: Joi Iun 17, 2010 1:36 pm
Mesaje: 761

FRPS -va contribui cu arbitrajul .

O intrebare pt. Dl. Popescu: cum comentati aceasta postare a sefului comisiei de crap din cadrul Federatiei, domnul Buhac, stiind ca Federatia se afla in postura antagonista fata de AGVPSR? Veti valida aceasta colaborare?Trentea
membru nou

Mesaje: 39
Membru din: Septembrie 24th, 2010, 7:46 pm
Locaţie: Barcelona Sus
--------------------------------------------------------------------------------

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV
de popescu stefan pe Noiembrie 30th, 2011, 12:08 pm

Buhac face glume. Pe undeva, știe el ce spune. Federația și-a autorizat corpul de arbitri. Dar vor arbitra doar competițiile organizate de federație.popescu stefan
trecut prin multe

Mesaje: 286
Membru din: Aprilie 17th, 2010, 9:02 am Sus
--------------------------------------------------------------------------------

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV
de Gerula pe Noiembrie 30th, 2011, 12:19 pm

Tare faza, oricum

Am impresia ca problema, ca si in cazul lui Shoco, este una de comunicare: oamenilor nu li s-a explicat foarte clar, sau n-au inteles, ca proiectul federal este un soi de lichidare generala a activitatilor tip "roata tiganului" (bine ales termenul asta , pacat ca e un exemplu cam singular de comunicare buna, explicita ) desfasurate pana acum.

Unii credeau (si altii par sa creada in continuare) ca se inlocuieste AGVPS cu FRPS iar treaba va continua pe aceleasi principii

Bine, in plus Shoco a avut o atitudine foarte pragmatica, pe el il intereseaza participarea internationala in 2012. Sunt multi care gandesc asa "domle, cu AGVPS mergem in 2012 la mondiale, cu Popescu ce facem?"
Gerula
Site Admin

Mesaje: 8967
Membru din: Octombrie 22nd, 2008, 12:26 pm
Locaţie: Bucuresti
Site webPersonal album Sus
--------------------------------------------------------------------------------

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV
de Gerula pe Noiembrie 30th, 2011, 12:32 pm

In alta ordine de idei, ia uitati ce a ajuns lumea sa creada:

anem scrie:
Ei bine, fane nicicare dintre doleantele mele nu le are trecute pe lista ... carpodroame, balastiere, concursuri, performanta, federatie, sport si alte bull-shit-uri de genul asta culminand cu inregimentarea tuturor pescarilor din romania pentru a scoate cati mai multi bani sa isi umple buzunarele ...

....................................................................................................................

in intreaga poveste singurul meu interes e sa merg linistit la pescuit cand mai ajung prin tara, nu sa dau examene de promovare, sa ma inscriu in cluburi, sa platesc taxe pentru a merge x,y si z la concursuri sa faca performanta care pe mine nu ma incalzeste cu nimic ...

Eu cred ca omul asta 1. nu stie ce face AGVPS cu cate un euro din banii luati pe FIECARE permis vandut si 2. Crede ca Federatia o sa-l oblige pe nea Gheorghe de la Urlati sa se inscrie intr-un club ca sa poata pescui pe malul garlei

Va dati seama ce aberatii au pus trogloditii in circulatie ragand pe forumuri?
Mah trogloditule cine o zbierat ca pescuitul trebuie sa devina sport??
Esti chiar crettin??Nu Fane al tau o spus raspicat asta??
Si cum ramine cu declaratia d-lui Buhac??Cade Popescu la armistitiu cu A.G.V.P.S.R.??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 01 Dec 2011, 14:54

Bhatozel a scris
Re: Prostie abisala pe forumurile de pescuit

de Gerula pe Noiembrie 30th, 2011, 7:46 pm

In alta ordine de idei, homosexualul onanist dovedit Adelina trage tare de tot pentru obtinerea titlului de cel mai prost om din lume :



semlecangheorghe scrie:cine o zbierat ca pescuitul trebuie sa devina sport??
Esti chiar crettin??Nu Fane al tau o spus raspicat asta??
Si cum ramine cu declaratia d-lui Buhac??Cade Popescu la armistitiu cu A.G.V.P.S.R.??


Oare cat de cretin sa fii ca sa faci confuzie intre recunoasterea pescuitului ca sport (o chestie legitima, care a intarziat in Romania doar din cauza manevrelor AGVPS-ului) si interzicerea dreptului de a practica acest sport "pe maidan"?

Mai idioata fara scapare, daca eu bat mingea cu cativa prieteni ce face, vine Mircea Sandu sa ma certe ca n-am arbitru si nu-s sportiv legitimat?

Modul in care trogloditii incearca sa arunce fumigena ca recunoasterea pescuitului ca sport ar insemna imposibilitatea practicarii lui in afara structurilor federale arata cat de disperati sunt.

Tampitilor, poate o fi facut Stefan Popescu misto de voi pe undeva si n-ati inteles ce vroia omul sa spuna, dar cum ar putea fi cineva atat de cretin incat sa creada ca recunoasterea pescuitului ca sport inseamna ca trebuie sa fii sportiv legitimat ca sa-l practici pe maidan? Ii obliga cineva pe sutele de mii de copii care bat mingea in fiecare zi sa se legitimeze ca juniori la vreun club de fotbal?

Bhatozel draga,poate ca unu ca mine,„cel mai prost om in viata„,„birjar„si „grevist de ocazie prin benzinarii„,n-o fi inteles prea bine ce vrea Popescu.Interesant este insa ce a inteles unul titrat,atit ca si campion cit si ca absolvent de facultate,mindria tarii,ce mai..

Uite..
shoco a scris:


Federatia va trebui sa aibe surse de finantare, un motor care sa functioneze si sa se autosustina.
Fara retinere , as scoate din schema AGVPS-ul si RNP-ul (doua SRL-uri care vand permise si distribuie profitul sub forma de salarii si prime) in privinta gestiunii si managementul apelor si resurselor acvatice.
In majoritatea tariilor europene, Federatia de pescuit din tara respectiva gestioneaza atat apele cat si pestii din ea..
Nah ,ce zici??Poi daca Federatia gestioneaza apele si pestii din „ea„(nu stiam ca Federatia in sine are pesti in ea,sau tara,da ma rog, io is prea prost :roll: :lol: )inseamna ca daca vrei o „partida„ ,trebuie sa o platesti la....Federatie...

Evident ilustrul emitent al unei asemenea enormitati,n-a putut sustine „„perla„produsa cu nici o dovada,dar asta-i altceva..

Deci dupa cum vezi,asta este scopul lui Popescu, a federatiei,si a tuturor ce il sustin,sa gestioneze apele si pestele din „ele„,nu din „ea„,asta ca tot vorbisesi de agramati.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 01 Dec 2011, 23:36

Poate chiar a vrut sa zica pestii din ea, adica din tara. Insa se pune atunci problema care pesti, aia cu doua picioare ? :?
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Dec 2011, 08:42

Pai cam asa am inteles si eu... :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

cerere oficiala :)))

Mesaj de MuskMd » 02 Dec 2011, 09:27

Stimate domn presedinte, suptsemnatu' muscar, permiteti sa ies azi o ora la peste? cand da soarele ? Promiteti sa nu ma declarati pescar sportiv ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 02 Dec 2011, 09:30

ce a naibii e chielea pe tine...ce e domne cu semnatura aia, ce e? :lol:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 02 Dec 2011, 09:36

nu e nici sportiv, nici pe bani, nici recreativ .... deci nu intra sub incidenta federatiei :D ... e dependenta domle....ma tratez :D
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 02 Dec 2011, 09:38

dependenta se trateaza doar in sanul federatiei, nu si in afara ei. :lol: ori te conformezi ori te cauta militia! sa fie clar tovarase!

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 02 Dec 2011, 10:26

am mai tratat-o in san si nu o mers... sau na...nu am stiut eu :lol:
as trata-o in fund de data asta ... ce ziceti ? :twisted: :lol: :lol: :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns