CE VRAJI A MAI FACUT FEDERATIA MEA

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 03 Feb 2007, 14:07

apsalba scrie: Nu stiu ce oameni au fugit de mine. In ce ma privesete cred ca nu am deranjat pe nimeni, eventual cineva s-ar fi simtit deranjat de discursul meu. In ceea ce ma priveste, prefer sa spun oricui ce gandesc, nu sa-l atac pe la spate. Daca aveti vreun nume, m-ar bucura sa il spuneti, in ideea ca l-as fi jignit cumva, pentru ca sa-mi cer scuze. .
:shock: :lol:
ce memorie scurta.
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 03 Feb 2007, 14:07

Hai mai nea Jean! Chiar asa ...nu te poti abtine sa postezi?! Ca de fiecare data imi place sa-ti citesc posturile ! Parca ai trai aici cu noi ...dupa parerea mea! :oops: Dupa a altora ...ma rog :wink:

Acum chiar sunt curios si EU sa vedem ce ascunde domnul Popescu! Si daca cineva stie il rog sa spuna ca sa stim si noi, astia simpli membri APS Alba , care ( din ce posteaza lumea aici asa reiese nu?) am scapat de dr... si am dat de muma-sa !!! :evil: Oare asa sa fie? Curaj...

Si asta pentru ca poate ca la multi nu ne place atitudinea d-lui Popescu pe forumuri , dar pe mine ma intereseaza ce rezulta bun din activitatea apsalba ... Pentru ca la pescuit mergem singuri sau cu prietenii :lol: !
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Vali Vesa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 21 Dec 2006, 09:10
Localitate: Constanta

Mesaj de Vali Vesa » 03 Feb 2007, 14:16

@Jean Scurtu

Intelegeti gresit. Nu cred ca ce-i ce-l contesta pe apsalba sunt inpotriva luptei cu AGVPS. Il contesta pentru felul in care vrea sa-si impuna punctul de vedere, de pe o pozitie de forta. Ori esti cu el ori nu EXISTI! In plus citez pe dl apsalba
qte
Cum credeti dumneavoastra ca eu ca persoana pot sa pretind sa devin, asa cum afirmati, un dictator intr-o organizatie democratica (FNPSR)
uqte

Din pacate, stim cu totii ca am mai avut un dictator intr-o societate a TUTULOR ... Si din pacate, dl apsalba seamana foarte mult la stil cu decedatul...

andrei vladeanu
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 17 Dec 2006, 16:04

Mesaj de andrei vladeanu » 03 Feb 2007, 14:48

popescu insista obsesiv cu ideea ca FRPS nu exista, nu s-a infiintat, etc.
normal ca nu s-a infiintat. in acest moment pescarii de competitie infiinteaza cluburi sportive. cand actele acestor cluburi sportive vor fi gata, ele vor aplica la ANS pentru obtinerea CIS-ului (certificat de identitate sportiva)
abia in momentul obtinerii acestor documente vom putea depune dosarul pentru infiintarea federatiei.
cred ca este destul de clar.
Senzor Carp Team- APCR
www.crapmania.ro

andrei vladeanu
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 17 Dec 2006, 16:04

Mesaj de andrei vladeanu » 03 Feb 2007, 14:59

ps domnule popescu te rog sa nu-mi dai vreun raspuns la postarea de mai sus.
precizarea mea a fost facuta pentru oamenii interesati de pescuitul competitional in romania care vor sa adere la aceasta viitoare (sic!)structura sportiva.
suntem interesati sa dialogam cu pescarii de competitie, prin reprezentantii lor - presedintii de cluburi sportive.
nu ne intereseaza nici un fel de dialog cu managerii de profesie care considera ca a sosit timpul sa ne organizeze, fara a avea absolut nici o legatura cu fenomenul.
ne organizam singuri foarte bine.
Senzor Carp Team- APCR
www.crapmania.ro

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 03 Feb 2007, 15:36

@dr.pike
Andrei nu s-a prea inteles ce-ai vrut sa spui la p.s. daca vrei detaileaza.

D-le Vladeanu ati pus punctul pe "I".
Asa cum in 2006 tot pescarii de spinning au schimbat sistemul competitional tot asa vor decide cum vor dori sa se organizeze si sa se conduca in viitor,puteti fi sigur de asta.
Sper ca s-a inteles ca e vorba de pescarii de competitie din tara.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 03 Feb 2007, 16:24

FNPSR are voie sa-si organizeze propriul sistem de competitie sau trebuie sa ceara voie la cineva? Pescuitul nu este recunoscut ca sport; demersurile pentru recunoastere dureaza; AGVPS nu se simte prea bine si nici prietenul pescarilor nu este prea departe. S-ar putea sa existe ceva surprize pe ici, pe colo. Apropos, nu ia nimeni dintre viitorii fondatori ai unei viitoare federatii, pozitie fata de sandramaua lui gigi, care calca cu voiosie legea?

PS. Cate cluburi s-au infiintat de la sedinta din12.01.2007 sau toate ies ca puii din oua in 12 martie 2007?

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 03 Feb 2007, 16:46

FNPSR poate sa-si faca program competitional nu trebuie sa-si ceara voie de la nimeni ,problema e daca v-a concura cineva in acest an in aceasta competitie avind in vedere faptul ca AVP are 8 etape .
Se mai ridica inca o problema ,ce rost are o competitie pararlela atita timp cit nici FNPSR nu e acreditat CIPS- FIPS,deci nici un cistig.
Cite cluburi se vor forma ramine de vazut si ar fi bine sa nu va bateti cu caramida in piept ca sunteti prima federatie infiintata ca nu are nici o relevanta ,relevant v-a fi daca se v-a face ceva pt. membrii ei.
Sa nu patiti ca in proverbul:"cine ride la urma ride mai bine."
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 03 Feb 2007, 16:47

apsalba scrie:FNPSR are voie sa-si organizeze propriul sistem de competitie sau trebuie sa ceara voie la cineva?
Pentru a nu stiu cata oara: Nu va interzice nimeni nimic !!!
apsalba scrie:Pescuitul nu este recunoscut ca sport; demersurile pentru recunoastere dureaza;
Dar au fost demarate ... nu ca v-ar interesa acest subiect ca oricum pescarii de competitie sunt sub 1% dintre pescari.
Sa inteleg ca ati renuntat la recunoasterea FNPSR ca Federatie sportiva de catre ANS ?
apsalba scrie:PS. Cate cluburi s-au infiintat de la sedinta din12.01.2007 sau toate ies ca puii din oua in 12 martie 2007?

I did not know you care .... :o
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 03 Feb 2007, 16:49

Bine zis Vali ... sar putea sa aibe si alti surprize !!!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Scrie răspuns