Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

numai pentru persoane fizice

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

scales
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 151
Membru din: 01 Noi 2010, 13:05
Localitate: Romania

Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de scales » 07 Ian 2017, 09:57

In primul rand La multi ani, la multi bani si multa sanatate tuturor in noul an.

Postez si eu un anunt:

Am de vanzare un pachet Thierry Mugler AMEN, format din: apa de toaleta-50ml si gel de dus-50ml. Apa de toaleta este varianta cauciucata, reffilable, iar gelul de dus are TIPLA. Pachetul este primit cadou acum 3 luni. La primirea cadou am dat un singur puf din apa de toaleta pe incheietura mainii, dar nu este genul meu si doresc sa il vand. In Sephora si in Douglas pachetul se vinde cu 225 lei. Poza cu acest set pe websiteurile sephora.ro si douglas.ro este diferita, cutia pachetului se deschide altfel, dar este acelasi produs, asta mai depinde si de distribuitor-din ce mai stiu si eu. Acest pachet pe care il am eu spre vanzare l-am vazut in Kendra. Am hotarat un pret de plecare de 190 lei. Pretul este NEGOCIABIL.

O mentiune: Varianta de 30ml(singura) se vinde cu 180 lei in Kendra(pe Sephora si Douglas vad ca nu mai au in stoc varianta de 30 ml).

Poze:

1. https://postimg.org/image/7x7up139v/

2. https://postimg.org/image/wg3u1gt4z/

3. https://postimg.org/image/sei8ngr1b/

4. https://postimg.org/image/6z6aohhct/

5. https://postimg.org/image/h0ltx7o9v/

In poza 4, codul 0519368, respectiv(dedesubt), codul 15196, verificate pe siteul http://checkcosmetic.net, arata ca apa de toaleta si gelul de dus sunt manufacturate in august, respectiv septembrie 2015. Referitor la valabilitatea produsului, poza a 5-a spune ca apa de toaleta este valabila pana in septembrie 2020, iar gelul de dus(care are tipla pe el), este valabil 18 luni de la deschiderea capacului.

Nu sunt un vanzator constant de parfumuri, sunt doar utilizator de parfumuri, iar aceasta este doar o vanzare ocazionala. In urma cu vreo 5 ani am mai vandut, tot aici pe forum cateva pachete de voblere Rapala. Cumparatorii au fost multumiti. Mi-am "pastrat" obiceiul, cu alte cuvinte sa nu va faceti probleme ca parfumul este contrafacut. Nici eu nu cumpar/folosesc parfumuri contrafacute. Cand am dat un puf pe incheietura mainii mirosul s-a pastrat mult timp, are miros puternic, persistent.

Un an bun tuturor !

scales
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 151
Membru din: 01 Noi 2010, 13:05
Localitate: Romania

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de scales » 10 Ian 2017, 10:38

Valabil.

Haiderati fratilor, ca e pret bun si mai e si negociabil. Parfumul e un clasic, foarte apreciat in lume. Eu unul folosesc Armani Aqua di Gio EDT. Amen-ul nu e genul meu, ca il foloseam eu, normal!

Deci:

PENTRU PESCARI PARFUMATI, LUATI RAPID SI NU MAI STATI!

Avatar utilizator
andreisavin
veteran
veteran
Mesaje: 928
Membru din: 10 Noi 2013, 18:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de andreisavin » 11 Ian 2017, 10:58


scales
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 151
Membru din: 01 Noi 2010, 13:05
Localitate: Romania

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de scales » 11 Ian 2017, 13:15

andreisavin scrie:http://www.aoro.ro/thierry-mugler/amen-set-cadou-vi/ ... spor la vanzare
Am cumparat si eu de pe aoro si m-am fript; o apa de toaleta care in mod normal tine 7-8 ore in 2 ore s-a dus! Diferenta mare de pret intre aoro pe de-o parte si Douglas si Sephora pe de alta parte nu iti spune nimic???

Am cumparat de pe aoro mostre care persista ore intregi, deci "zeama" clar era originala, dar cand am cumparat o butelca de 100ml din mostra care mi-a placut...pas...persista putin, desi mirosea ca si cel original! :wink: :wallbash: Nu imi mai trebuie sa fiu prost a doua oara! Baietii de pe aoro te agata cu mostra, apoi iti livreaza perversa!

Cumpara dumneata de pe aoro si mai vorbim si lasa-ma pe mine sa cumpar din Kendra, Douglas si Sephora, ca o apa de toaleta Armani Aqua di Gio ce am cumparat-o recent de pe Douglas.ro ma tine vreo 12 ore, data pe piele, iar daca dai pe haine, nu mai spun, se simte mirosul si a doua zi!!! Deci despre ce vorbim acilea??????

Concluzia mea este ca aoro ori vand contrafacute, ori vand atat contrafacute cat si originale(mai degraba ultima varianta, ca sa agate fraieri). Uita-te la commenturile clientilor de pe aoro. Sunt impartite! Clientii aoro care cumpara constant de aici spun ca unele parfumuri persista si sunt multumiti de ele iar altele nu si nu sunt multumiti! Asta ce iti spune???

Tipa care mi-a facut mie cadou pachetul care il am spre vanzare o stiu bine ca isi cumpara de pe Kendra in mare parte, apoi mai rar de pe Douglas si Sephora. Iar pachetul, in varianta pe care o am eu spre vanzare, l-am vazut numai in Kendra. Asa am facut legatura ca de aici l-a luat.

DIFERENTA DE PRET INTRE AORO SI CELELATE SPUNE TOT! Daca tot exista aoro, atunci de ce "titani" in domeniul cosmeticalelor pentru femei si barbati, precum Sephora, Douglas si Kendra(B&B Collection) nu dau faliment? Imi raspunde si mie cineva la intrebarea asta? :lol1:

Spor la cumparaturi! :lol: :lol:

Avatar utilizator
andreisavin
veteran
veteran
Mesaje: 928
Membru din: 10 Noi 2013, 18:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de andreisavin » 11 Ian 2017, 16:03

Eu cumpar de pe aoro de 5-6 ani si nu am avut probleme vreodata...sunt exact aceeasi calitate ca in kendra/douglas/sephora...ceea ce nu intelegi dumneata este ca nu poti sa vinzi un parfum folosit/desfacut la pret de nou...spor la vanzare si am incheiat discutia...

scales
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 151
Membru din: 01 Noi 2010, 13:05
Localitate: Romania

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de scales » 11 Ian 2017, 16:42

Iar ceea ce nu intelegi tu este ca am dreptate in privinta aoro.

Deci, omule, NU TE CRED ca tu cumperi de pe aoro si nu ti-ai "luat-o". Scurt pe numarul 2. Asta ar fi una.

Apoi:

Kendra, Douglas si Sephora sunt pentru alta categorie de portofele, cei care cumpara din astea 3 pentru tine inseamna ca pentru tine sunt fraieri ca dau bani mai multi, sau cum???

Eu am comparat pretul pe care l-am hotarat eu la vanzare cu pretul de pe Douglas, Kendra si Sephora, nu cel de pe "jmenoro". Cand am zis 190 de lei nu am zis ca e batut in cuie. Nicidecum! Oricum, decat sa-l dau la pret de nimic, mai bine il arunc. Mirosul este prea puternic, desi este un parfum foarte bine cotat in lume, nu este pentru mine. Spre exemplu, vizavi de mirosuri puternice, am fost ieri sa verific mirosul Armani Acqua di Gio Profumo(este o sticla neagra), in Kendra, in eventualitatea unei noi achizitii, dupa ce termin varianta EDT, pe care mi-am luat-o in decembrie. Mirosul este prea puternic la varianta Profumo, cel putin pentru mine, nu pot sa il suport. Raman la Acqua di Gio, varianta EDT(apa de toaleta). Asta ca o paranteza.

Lasa-ma pe mine sa fiu "fraier" in continuare si sa imi achizitionez parfumurile de pe douglas, sephora si kendra. Pe piata parfumurilor trebe sa casti ochii cat cepele cand dai banu, adica trebe sa fii foarte atent de unde iti cumperi, pentru ca un parfum de calitate si costa! Mai ales ca traim "la" Europa de Est! Cumpara dumneata de pe jmenoro in continuare.

Argumentele mele de mai sus sunt solide. Deci cred ca eu am "incheiat discutia" inflacaricioasa intre noi 2! :lol: Te superi pe mine ca nu vreau sa cumpar de pe aoro? :lol: Si ce daca? :lol:

Sanatate, cu bine!

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de misulica70 » 12 Ian 2017, 07:43

Cu Aoro am muscat-o si eu adica, nevasta prima comanda primit produs ok .La a doua comanda vad pret bun ce zic las sa i-au doua buc sa fie acolo.
Pun sub brad sotia bucuroasa se da ,cica sa vin sa bag nasul nimic miros lesinat rau.
Cind ii zic ca e de la aceeasi firma nu ii venea sa creada ambalaj identic tot.
A treia comanda o dau cind vine tata de la cimitir la asa nenorociti

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1721
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de albert.C » 12 Ian 2017, 13:32

din cate am inteles nu toate din aoro sunt de calitate,eu cel putin am cumparat 1 data si a fost un bluf..nu o sa mai cumpar,pe cand kendra clar m-a convins...
oricum parful il am si eu insa nu am inteles de ce e nevoie de praful/substanta de pe carcasa pvc..in rest e unul dintre cele mai bune parfumuri in categoria asta de pret.

scales
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 151
Membru din: 01 Noi 2010, 13:05
Localitate: Romania

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de scales » 12 Ian 2017, 14:46

albert.C scrie:din cate am inteles nu toate din aoro sunt de calitate,eu cel putin am cumparat 1 data si a fost un bluf..nu o sa mai cumpar,pe cand kendra clar m-a convins...
oricum parful il am si eu insa nu am inteles de ce e nevoie de praful/substanta de pe carcasa pvc..in rest e unul dintre cele mai bune parfumuri in categoria asta de pret.
Am din Kendra cumparat Carolina Herrera Prive Man, e bun, aduce putin cu gama Dior Homme. Tot din Kendra am mai avut Davidoff Coolwater. Nu prea am fost multumit de apa asta de toaleta, nu e persistenta si aici nu e vina celor din Kendra.

Am mai folosit si recomand Dolce Gabanna Pour Homme, deosebit, la fel, pe timp de vara e bun Versace Eau Fraiche, la fel este si Versace Pour Homme, Kenzo Pour Homme, Calvin Klein Man. Armani Code e iar un parfum bun, la fel si Givenchy Pi, astea doua pentru perioade mai reci ale anului.

Referitor la cel care spunea ca a cumparat din aoro de ani de zile si a fost bine, ei, incearca si omu sa strice vanzarea, ca doar romanii se pricep bine la distrus! Colonia asta in care traim se va face bine la cap cu greu, poate nu secolul asta!

Mai lipsea sa apara unul care sa zica: "eu cumpar de la baietasi, direct din mana, de pe strada, si nu m-am plans niciodata, asa ca ia mai scade dumneata din pret, ca de fapt costa cat un pachet de tigari!" :lol: :lol:

scales
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 151
Membru din: 01 Noi 2010, 13:05
Localitate: Romania

Re: Vand pachet parfum Thierry Mugler AMEN

Mesaj de scales » 14 Ian 2017, 21:06

170 lei negociabil

Scrie răspuns