Valea Uzului

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 20 Feb 2006, 22:14

Poate o fi vrut omul sa spuna de doi metri si i-a scapat un 1 inainte :lol:. De doi metri ar fi si aia cu desavarsire improbabila, dar nu absolut imposibila ;). Nu mai iesea nici un scafandru afara daca era acolo stiuca de 5 metri, nu de 12 :lol:. S-ar fi turnat "Falci 14" pe lacul asta :lol:.
Cu lacrimi Bastus!

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de pescarel » 21 Feb 2006, 09:00

Are stiuca, am prins eu acum cativa ani, si am auzit de la localnici despre capturi notabile, importante chiar. Si asta fara sa trecem de limita naturala...

Avatar utilizator
sebi/7
veteran
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 26 Oct 2005, 19:58
Localitate: Bacau

Mesaj de sebi/7 » 21 Feb 2006, 09:50

Pescarel,care-i limita aia naturala?
Daca e-e;daca nu e-nu e!!! Asta e!!!
Mai bine mor in picioare decat sa traiesc in genunchi!

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: DARMANESTI_BACAU

Mesaj de adiwolf » 21 Feb 2006, 12:09

[quote="anf_andrei"]
....au aproximat ca stiuca care au vazut-o avea cam 12m...[quote]

Pazea!!!!!!Anaconda fratilor! :lol:

Avatar utilizator
crisp
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 254
Membru din: 10 Dec 2004, 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crisp » 21 Feb 2006, 12:59

de ce sunteti pricinosi? poate aveau ochelari cu lentile speciale care maresc de 10 de ori si au uitat. :shock: :lol: :lol: :lol:

stoica stefan
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 05 Dec 2004, 18:20
Localitate: iasi

Mesaj de stoica stefan » 21 Feb 2006, 13:15

mai baieti,mai exagereaza lumea....dar haide-ti sa-l lasam sa traiasca.

oricum,lacul este super.tine clean mult si fain,caras mare,pastrav,si nu in ultimul rand stiuca,un coleg de-al meu fiind martor la mai multe capturi ce depaseau 5kg cea mai mare de care am auzit ca a prins-o un bacauan avea vreo 11.toata smecheria e ca alea mari s-au luat din barca,si cu barca nu prea ai voie din cate stiu eu.

numa`bine lume.


P.S.:vede-ti cum face-ti totusi s-o prinde-ti pe aia de 12m :wink:

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 21 Feb 2006, 16:33

http://www.pescuitul.ro/ps/page.php/id/ ... l/dn/null/


personal, pe vremea cand dadeam la fixa :oops: am vazut un individ cu cizme sold, undeva in coada lacului, a intrat vreo 100m in apa si s-a intors cu un stuk de vreo 3-4 k. mi-au iesit ochii din cap, omu' era bastinos si dadea la ceea ce numeau ei blinker (rotativa...I guess) :roll:
cred ca era prin 2003, vara.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
sebi/7
veteran
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 26 Oct 2005, 19:58
Localitate: Bacau

Mesaj de sebi/7 » 21 Feb 2006, 20:46

Mai fratilor,dar daca in loc de 12 m omul ar fi vrut sa spuna 12 kg.?Asa mai merge,nu?Dar sa-l lasam,e pescar ca si noi,si fiecare mai baga ceva la cintar in discutiile amicale.Unde esti,moldovene,ca te-am scos? 8) :lol: :lol:
Daca e-e;daca nu e-nu e!!! Asta e!!!
Mai bine mor in picioare decat sa traiesc in genunchi!

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

ewe

Mesaj de noname » 21 Feb 2006, 21:36

au iesit speriati....au aproximat ca stiuca care au vazut-o avea cam 12m...prima data au crezut ca e un bustean in apa dar apois-au convins.Din cate am inteles acea stiuca o duce bine in apropierea digului la adincime
:mrgreen: :mrgreen: super tare faza din descriere nu prea reiese ca erau 12 kile ci ....12 m :roll: bine ca nu-s rechini acolo ca ar avea o viata cruda saracii.... pai se poate si cu stiuca aia cine stie... poate o fi inghitit vre'o sticluta cu hormon de crestere :mrgreen: si a mai inghitit una, sau s-o fi imperecheat cu vre'un bustean
:mrgreen: si a iesit un hibrid ce terorizeaza lumea si care o duce bine in apropierea digului :wink: oricum a fost cea mai draguta povestire horror pe care am citit-o pe site

Avatar utilizator
cosmin81
veteran
veteran
Mesaje: 843
Membru din: 22 Ian 2005, 21:00
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de cosmin81 » 22 Feb 2006, 09:38

In Pescar Modern, numere mai vechi, era un tip care scria articolele din seria "Comando Delta" si mai baga si ceva povestiri cu aventuri din lacul de acumulare Valea Uzului, cu faze de-alea de prindea cate un clenutz de cateva sute de grame si-l aducea catre barca si se repezea diktai stiuk in el si ajungea harcea parcea bietul clean! Daca avetzi o colectzie Pm mai veche adik 99-2001, cam in perioada aia se intamplau articolele putezi citi cu sufletul la gura despre drilluri cu dintzoase enorme de acolo! Si pe mine ma roade sa dau o tura pe acolo......mai ales de cand am aflat ca are si pastrav! :wink:
"cand ultimul copac va fi taiat din padure, cand ultima caprioara va fi impuscata, cand ultimul peste va fi scos din ocean, omul va realiza un lucru....NU PUTEM MANCA BANI"

Scrie răspuns