Starea Oltului

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
castillio
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Sep 2013, 20:36

Re: Starea Oltului

Mesaj de castillio » 06 Sep 2014, 18:32

am fost din nou azi pe Olt in zona Brasov. aproape limpede numai bun de pescuit. nici macar o muscatura. am dat cu tot ce aveam la mine in materie de voblere. nimic. urmarea voblerul pina in mal si atat. nu punea gura. nu stiu ce sa mai zic. poate mai incerc si luni. daca nu ploua trebuie sa se limpezeasca si mai bine. poate cresc sansele sa puna gura.

castillio
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Sep 2013, 20:36

Re: Starea Oltului

Mesaj de castillio » 11 Sep 2014, 19:42

mai fratilor acuma cand s-au oprit ploile si e o vreme asa frumoasa nu mai posteaza nimeni nimica despre minunatul nostru Olt si pestele dintransul?

castillio
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Sep 2013, 20:36

Re: Starea Oltului

Mesaj de castillio » 14 Sep 2014, 13:47

daca voi nu mai vreti sa postati nik las k postez tot io. am fost ieri pe Olt langa Ariusd si pt prima oara pe anul asta dupa insistente multe am dat de clean. ce-i drept nu mare dar macar i-am simtit atacurile. sarea si muscarea in prostie dar de abia pe la ora 13 a inceput sa manance serios. a trebuit sa plec dar altfel cred ca luam mult mai mult si poate si mai mare. oricum, m-am bucurat de partida. succesuri tuturor!

castillio
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Sep 2013, 20:36

Re: Starea Oltului

Mesaj de castillio » 04 Oct 2014, 14:08

am fost din nou azi pe Olt tot in zona Ariusd - Brasov. apa superba, ziua superba si peste. am stat vreo 2 ore si am adus la mal vreo 10 - 12 bucati frumoase. acum incep sa mai trag nadejde ca ne mai putem bucura de riul asta. fire zdruncinate tuturor!

castillio
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Sep 2013, 20:36

Re: Starea Oltului

Mesaj de castillio » 11 Oct 2014, 18:13

tot in zona Ariusd - Brasov am luat vreo 7 bucati de clean destul de aratoase. limpede si bun de pescuit Oltul.

Avatar utilizator
ovi_vl
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 238
Membru din: 04 Iun 2010, 23:39
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Re: Starea Oltului

Mesaj de ovi_vl » 14 Oct 2014, 14:15

Oltul in Valcea in zona raureni este limpede cristal , peste nu exista am iesit de nenumarate ori fara rezultat :wallbash: cel mai prost an deja nu mai stiu cum e un drill :( imi vine sa ma las de hobbyul asta

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Starea Oltului

Mesaj de adiwolf » 14 Oct 2014, 19:10

ovi_vl scrie:Oltul in Valcea in zona raureni este limpede cristal , peste nu exista am iesit de nenumarate ori fara rezultat :wallbash: cel mai prost an deja nu mai stiu cum e un drill :( imi vine sa ma las de hobbyul asta
saptamana trecuta in zona respectiva s-a prins stiuca (de pe mal si nu doar una)
nu frecventez zona pt ca nu imi place (din diverse motive), dar cunosc doua persoane diferite care au prins si nu sunt pescari de spinning dedicati.
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Re: Starea Oltului

Mesaj de spiridusul » 20 Oct 2014, 14:26


Radu90
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 26 Oct 2008, 15:34
Localitate: Brasov

Re: Starea Oltului

Mesaj de Radu90 » 02 Noi 2014, 19:12

salutari, si eu pescuiesc pe olt in zona brasovului. pe la ariusd, fagaras etc.
Oltu in 2.11 este limpede, scazut. Cel putin la ariusd. Lume multa, peste putin.
Daca este cineva interesat de un partener de pescuit la spining pe olt, mai ales zona fagaras, baraje oltet etc. Nu ezitati sa-mi trimite-ti un mesaj privat. De cele mai multe ori merg singur. Detin autoturism pt transport. Caut doar pe cineva cu care sa mai schimb o vorba si eventual sa mai reduc putin din cheltuielile de transport.
Fire intinse tuturor !

castillio
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Sep 2013, 20:36

Re: Starea Oltului

Mesaj de castillio » 08 Noi 2014, 15:45

cum zice si Radu la ariusd lume multa, foarte multa si pestele s-a ascuns rau de tot. cred ca erau vreo 30-40 de masini. nici n-aveai loc sa moi voblerul in apa. si culmea daca pleci din zona podului nici macar vreun atac nu mai ai. cred ca trebuie sa caut alte locuri mai linistite ca aici pestele e ametit de atata populatie. nu stiu cum o fi pe Raul Negru. daca stie cineva locuri ceva dati un semn va rog.

Scrie răspuns