...si uite asa se scrie istoria...

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

peavey
junior
junior
Mesaje: 86
Membru din: 15 Aug 2012, 19:22

...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de peavey » 29 Ian 2013, 11:19

Eu unul nu stiam de filmuletul asta...Si poate mai sunt si altii...Oare sa ne meritam soarta? Eu zic ca da...Rupeti-va 20 de minute cat tine filmuletul,nerecomandat celor slabi de inima...
http://inpremiera.antena3.ro/reportaje/ ... r-148.html
Doua lucruri ma alina si ma vindeca de boala
Damigeana cand e plina si mandruta cand e goala...

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de semlecangheorghe » 29 Ian 2013, 11:37

Tare de tot...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de anem » 29 Ian 2013, 12:57

nasoala treaba ... se pare ca singura rezolvare reprezinta vreo pusca cu luneta printre copacii de pe maluri.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

alex87nfs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 05 Iun 2012, 12:20
Localitate: targu-mures

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de alex87nfs » 29 Ian 2013, 13:46

anem scrie:nasoala treaba ... se pare ca singura rezolvare reprezinta vreo pusca cu luneta printre copacii de pe maluri.
ar trebui foarte multe gloante :censored: e mai pus la punct sistemul decat in cosa nostra :? :fluch
i'm not special !! i'm just LIMITED EDITION

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de DEM » 29 Ian 2013, 14:01

O TARA DE VIS,NISTE oameni DE KKT... :wallbash: Deaia imi vine cateodata sa emigrez in Cuba.
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de rapace » 29 Ian 2013, 15:12

Asta nu este istorie ...este doar trecut ca si cardurile de sturion din apele noastre ...eu de loc sunt de prin partea moldovei Roman mai exact unde raul Moldova poposeste in apele Siretului cand eram doar un copil si nu stiam a pescui decat la undita am avut ocazia de a prinde de cateva ori cega si un morun ....mici ce este drept ......daca pe acea vreme apucau pestisorii sa urce atat de sus in apele interioare se datora faptului ca erau protejati in mod real ...acum nu mai avem alta sansa decat sa plangem dupa acele vremuri ..este odios ce se intampla pe teritoriul acestei tari ...culmea este ca singura solutie pentru noi ca sa nu mai asistam la aceste crime ar fi sa emigram oriunde numai aici sa nu ramanem......imi vine sa plang :cry: :cry: :cry: :cry:

alex87nfs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 05 Iun 2012, 12:20
Localitate: targu-mures

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de alex87nfs » 29 Ian 2013, 15:45

rapace scrie:Asta nu este istorie ...este doar trecut ca si cardurile de sturion din apele noastre ...eu de loc sunt de prin partea moldovei Roman mai exact unde raul Moldova poposeste in apele Siretului cand eram doar un copil si nu stiam a pescui decat la undita am avut ocazia de a prinde de cateva ori cega si un morun ....mici ce este drept ......daca pe acea vreme apucau pestisorii sa urce atat de sus in apele interioare se datora faptului ca erau protejati in mod real ...acum nu mai avem alta sansa decat sa plangem dupa acele vremuri ..este odios ce se intampla pe teritoriul acestei tari ...culmea este ca singura solutie pentru noi ca sa nu mai asistam la aceste crime ar fi sa emigram oriunde numai aici sa nu ramanem......imi vine sa plang :cry: :cry: :cry: :cry:
pffff ai atata dreptate !! :wallbash: :respekt:
i'm not special !! i'm just LIMITED EDITION

Albuletu Alexandru
veteran
veteran
Mesaje: 756
Membru din: 09 Iul 2009, 19:38
Localitate: sibiu

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de Albuletu Alexandru » 29 Ian 2013, 19:50

nu am fost niciodata de acord cu emigratul ( nu in cazul altora, ci al meu) si, Dumnezeu mi-e martor, am avut destule ocazii... imi iubesc tara si prietenii.... dar cand vad toate lucrurile astea incep sa regret ca nu am plecat cand a trebuit...
problema este ca nu numai apele sunt distruse, ci orice a fost bun si productiv in tara asta... asta e durerea mea cea mai mare: ca nu se intampla aceste nenorociri numai in domeniul pescuitului, ci in toate domeniile... efectiv nu mai avem nimic cu care sa ne mandrim si despre care sa spunem ca ,,merge''... bineinteles, in afara de HOTIE...
Nihil Sine Deo

danstiucaru
veteran
veteran
Mesaje: 1481
Membru din: 20 Apr 2009, 14:39

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de danstiucaru » 29 Ian 2013, 20:03

am mai zis si o mai repet
devina suntem tot noi,cei care citim aceste randuri
sincer in momente de astea imi vine sa imi cumpar pusca si sai impusc pe toti,dar pe toti incepand de la cei care braconeaza as continua cu cei care le vand si apoi as continua cu cei care le consuma (si o gramada de politicieni) sunt sigur ca nu as avea nici un regret...un peste de ala valoreaza mult mai mult decat viata unui rahat de braconier :cry:

Avatar utilizator
TAVY
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 16 Oct 2011, 22:59
Localitate: targoviste

Re: ...si uite asa se scrie istoria...

Mesaj de TAVY » 29 Ian 2013, 21:31

danstiucaru scrie:am mai zis si o mai repet
devina suntem tot noi,cei care citim aceste randuri
sincer in momente de astea imi vine sa imi cumpar pusca si sai impusc pe toti,dar pe toti incepand de la cei care braconeaza as continua cu cei care le vand si apoi as continua cu cei care le consuma (si o gramada de politicieni) sunt sigur ca nu as avea nici un regret...un peste de ala valoreaza mult mai mult decat viata unui rahat de braconier :cry:
Da decat a unui rahat de braconier si decat a unui rahat de politician care poate sa faca ceva sa stopeze fenomenul si nu o face. Dar cum se vede si in material ,,CINEVA ACOLO SUS II IUBESTE PE BRACONIERI". Din pacate, cu astfel de putori la conducere soarta pestilor este pecetluita. :cry:
totul pentru ape si pesti

Scrie răspuns