Rog stiri despre Pod Giurgiu Ruse

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
stelian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 188
Membru din: 23 Noi 2005, 16:15

Rog stiri despre Pod Giurgiu Ruse

Mesaj de stelian » 25 Mai 2016, 16:12

Stimati colegi,
Rog ajutor cu o informatie..
Doresc sa stiu care este situatia lucrarilor la Podul Giurgiu Ruse...
Anul trecut 5 suflete x3 ore adica 15 ore din viata pierdut pe pod... :( Informatiile CNADNR sunau incurajator ... "se circula" pe o singura banda etc... Politia recomanda rute ocolitoare etc... Nu a scris nicaieri ca se moare acolo la propriu de inima rea... iar stirile de scandal au aparut abia tarziu, odata cu fluxul mare de turisti spre Grecia... Acuma nenorocitii au pe site tot ceva de genul "se circula restrictionat etc... pana la nu-stiu-cat aprilie... cand lucrarile se vor termina...etc... Cum traim in Ro, si asta ne ocupa tot timpul, stiu ca, cel mai probabil, termenul de finalizare nu a fost respectat, stirile autoritatilor sunt false, iar stirile de scandal vor incepe abia la 15 iul, cand vom plange, la propriu, cu bebelusii in brate, in cozi de muuulti km, asteptand sa putem circula...Multumiri anticipate!

RipKid
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 19 Mar 2009, 21:22

Re: Rog stiri despre Pod Giurgiu Ruse

Mesaj de RipKid » 26 Mai 2016, 22:23

Salut,

Am trecut ieri dimineata pe la 5:30 pe apa, pe sub pod, astazi inca vreo doua drumuri pe acolo... iti pot spune ca stateau tirurile bara la bara. Nu stiu cum se prezinda soseaua fizic, dar cert este ca se statea. Posibil sa fi fost doar tirurile oprite, iar autoturismele mici sa treaca. Repet, nu stiu sigur.

Scrie răspuns