Pescuitul si cainii agresivi

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuitul si cainii agresivi

Mesaj de tito » 11 Iun 2017, 11:36

cristi.v scrie:
de tito » Joi Apr 27, 2017 7:23 am

Spring scrie:
tito scrie:
Le-am incercat pe toate si de departe asta e cel mai bun https://www.....ro/oferta/mini-electros ... c4a44e63cc .
Tito cum il folosesti impotriva cainilor?
Tito, ai dat de caini surzi pana acum? sa vezi cum parai cu electrosocul si numa se uita asa mai ciudat la tine. :D
Aia surzi nu mai musca, abia se mai tin pe picioare. Crede-ma ca am fost si la stana cu chestia asta si a ramas uimit pana si ciobanul de cum ii fug cainii.

zvic
veteran
veteran
Mesaje: 1910
Membru din: 12 Ian 2005, 15:53
Localitate: Zalau

Re: Pescuitul si cainii agresivi

Mesaj de zvic » 28 Iun 2017, 22:28

Fug dupa ce-i curentezi? Cum functioneaza ala, cu baterii? Sau e cu acumulator, trebe reincarcat ... ? Daca pici in apa cu el in buzunar, risti o electrocutare?

Am foolosit si eu spray cu piper de ala mic dar nu prea functioneaza, am un cunoscut care are un pistol cu bile de cauciuc, zice ca e singura solutie.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Pescuitul si cainii agresivi

Mesaj de rcorbu » 29 Iun 2017, 08:33

Ieri am cumparat asa ceva: Spray Autoaparare URS 225ml Dispersant Walther Pro Secure
Sper sa nu mai am problem cu eventualii caini pusi pe galceava !

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16144
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuitul si cainii agresivi

Mesaj de adrian99 » 29 Iun 2017, 08:41

era mai bun un spray autoaparare URSS... :lol:

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuitul si cainii agresivi

Mesaj de tito » 01 Iul 2017, 10:32

zvic scrie:Fug dupa ce-i curentezi? Cum functioneaza ala, cu baterii? Sau e cu acumulator, trebe reincarcat ... ? Daca pici in apa cu el in buzunar, risti o electrocutare?

Am foolosit si eu spray cu piper de ala mic dar nu prea functioneaza, am un cunoscut care are un pistol cu bile de cauciuc, zice ca e singura solutie.
Fug datorita sunetului produs de aparat,are acumulator propriu- se reincarca. Daca vrei sa te electrocutezi trebuie sa apesi pe buton :D

Scrie răspuns