Pescuit Bicaz!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bosssorin
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 02 Sep 2005, 19:33
Localitate: Bucuresti

Pescuit Bicaz!

Mesaj de bosssorin » 24 Iul 2016, 11:42

Buna ziua! Intentionez ca pe data de 27 sa fac o excursie de 5 - 8 zile in zona lacului Bicaz cu familia!..As dori sa stau cat mai aproape de lac pentru a putea pescui si eu si familia..suntem toti pescari..! Mentionez eu pescuiesc la rapitor iar sotia la stationar de pe mal!..Intrebarea mea este : tinand cont ca nu am mai fost in aceasta locatie,ma poate indruma cineva intr-o anumita zona a lacului unde putem gasi si cazare si locuri de pescuit de pe mal sau poate sa inchiriem barca ...??...Multumesc!

Dan64
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 12 Mar 2016, 23:50

Re: Pescuit Bicaz!

Mesaj de Dan64 » 26 Iul 2016, 00:43

Salut! Se apropie plecarea si nu ti-a raspuns nimeni din zona. Un loc care ar corespunde este sat Ceahlau zona debarcader sau confluenta cu Bistricioara.In ambele locuri poti ajunge cu masina pe mal. Pe malul opus Hangu si Grozavesti sunt pensiuni dar accesul pe mal cu masina pe drum forestier si panta este greu. In plus fundul este in panta si pescuiesti greu la pluta. Nu cunosc zonele din aval spre baraj.

Avatar utilizator
bosssorin
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 02 Sep 2005, 19:33
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit Bicaz!

Mesaj de bosssorin » 28 Iul 2016, 18:00

Multumesc din suflet!..Exact acolo am auzit si eu ca este bine deci acolo plec sigur maine!!..M-am hotarit sa merg in sat Ceahlau si sa pescuiesc din barca ..am o Samba si cu greu obtinut acordul sotiei sa o indes in masina!...Multumesc inca odata!!Cu respect Sorin!

Dan64
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 12 Mar 2016, 23:50

Re: Pescuit Bicaz!

Mesaj de Dan64 » 28 Iul 2016, 23:23

Ma bucur ca te-am putut ajuta.Este f.mult biban.Merg bine pilcker-ele Jaxon, Rapture Wind rider de 3,5g gold si gume mici. Concediu placut si vreme frumoasa!

Scrie răspuns