pareri barca aqa-storm 260 balon 40

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: pareri barca aqa-storm 260 balon 40

Mesaj de misulica70 » 11 Feb 2018, 18:45

cristi cristi scrie: pt ca e foarte slaba la material. Eu stiu ca e accesibila la pret dar in rest...calitatea lasa de dorit
Daca erau asa slabe a naibii daca mai aveau braconierii de pe acumulare Rogojesti[Siret] cu ce sa puna setcile pe apa :wallbash:
Si nici nu am auzit sa se inece careva,si slava domnului le freaca prin ciritei si stuf la greu.
Toti prietenii mei folosesc Storm si sint ok.Acuma ca fac probleme la viteza posibil nu comentez.
N-am chef de poze sa fac acuma in garaj sa-ti arat oglinda[sau cum se cheama fundul de la barca] lovita de elice[electic],daca era slab materialul faceam ditamai gaura in ea.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: pareri barca aqa-storm 260 balon 40

Mesaj de goodmans » 12 Feb 2018, 15:41

Salut,
Eu cred ca se face o confuzie.
Nu comentez in cunostiinta de cauza,pentru ca nu am detinut storm.Totusi am pipait cateva la salonul F&H 2017.

Storm LU260 (cea in discutie)are material de 0.7mm restul de storm STK-urile mai exact au material 1mm deci mult mai gros si impplicit mai rezistent.Vorbim totusi de 25% din grosimea materialului.

Braconierii aia au numai STK-uri din reportajele pe care le-am vazut.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: pareri barca aqa-storm 260 balon 40

Mesaj de goodmans » 12 Feb 2018, 15:45

Asta de 260 are material de 850gr/mp densitate iar STK-urile de la 3m in sus au material de 1100gr/mp.
Este o diferenta destul de mare.

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: pareri barca aqa-storm 260 balon 40

Mesaj de misulica70 » 12 Feb 2018, 17:29

Cam greu sa ia in spate STK si sa fuga cu ea,se cauta barca mica si usoara fara chila.Asta de mai jos merge la visle de nici nu ai nevoie de motor pe baraje.

https://aqua-storm.com/en/catalog/ss260r/

Ideea e ca omul a intrebat cum rezista in timp,eu zic ca foarte bine.Azi am vb cu cineva care are sovietica de 12 ani si nu are nici un por sau petic pe ea.
Evident ca depinde si cum o pastrezi,transporti etc.

Avatar utilizator
cristi cristi
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 29 Oct 2009, 13:06

Re: pareri barca aqa-storm 260 balon 40

Mesaj de cristi cristi » 12 Feb 2018, 19:33

Eu am spus ce probleme am intalnit in cei 2-2,5 ani de cand o folosesc ,acum voi va cumparati ce va doreste inima ,de exemplu: kingf materialul vechi unul dintre cele mai bune materiale ,dur,nu se intepa usor chiar daca o frecai pe dale dar prost lipita la inbinarea baloanelor, baracuda un material bun lipituri bune la baloane dar proaste lipiturile la placa motor si acareturile lipite pe baloane inclusiv la vasle ,allroundmarin lipituri bune,material bun chiar foarte bun, colibri la prima vedere (a cumparat un prieten) material bun ,lipituri ok acum sa vedem in timp ce si cum. Barcile care sunt numerotate mai sus le-am folosit eu si cativa prieteni de pescuit ,au fost transportate numai stranse(desumflate) de acasa la balta si invers cred ca asta si influenteaza foarte mult delipirea barcilor, placa motor ,vasle etc. Daca mi-ar trebui barca gonflabila la ora actuala as opta pt : colibri - allroundmarin - zodiac depinde de buget.

Scrie răspuns