New Stella 2014 !!!

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: New Stella 2014 !!!

Mesaj de George1985 » 27 Apr 2016, 20:22

Numai in bucatarie sa nu fie..o camera fara becuri poate :)

Cristi craiova
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 19 Feb 2016, 09:49

Re: New Stella 2014 !!!

Mesaj de Cristi craiova » 27 Apr 2016, 21:06

Pai bucătăria are oale cu ciorba, chiuveta , mașina de spălat ca oricum la balta tot nimic nu am prins :)

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: New Stella 2014 !!!

Mesaj de johnnybravo » 11 Ian 2017, 23:39

din cauza galetului nu o recomand pt pescuit sub 0 grade, prinde repede gheata si galetul nefiind asa permisiv ca cel de la daiwa, va permite firului sa iese din el si sa lucreze pe pick-up, lucru ce va duce la rateuri la intepare.

in rest ok mulineta.

daca mi-as mai lua inca una la fel sau alta marime? nu, parca mai mult ma atrage TP modelul nou, varianta PG.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: New Stella 2014 !!!

Mesaj de crapmaniacul » 24 Iul 2017, 20:07

johnnybravo scrie:din cauza galetului nu o recomand pt pescuit sub 0 grade, prinde repede gheata si galetul nefiind asa permisiv ca cel de la daiwa, va permite firului sa iese din el si sa lucreze pe pick-up, lucru ce va duce la rateuri la intepare.

in rest ok mulineta.

daca mi-as mai lua inca una la fel sau alta marime? nu, parca mai mult ma atrage TP modelul nou, varianta PG.
Salut.
A mai trecut ceva timp din ianuarie, s-au mai intamplat niste partide de pescuit cu Stella de atunci incoace, ai observat-o in situatii diverse. Poti sa ne mai faci un review despre ea , cum se comporta in drill, ce puncte forte are sau puncte slabe eventual daca ai constatat ? O pescuiesti cu textil sau cu mono ?
Multam anticipat !

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: New Stella 2014 !!!

Mesaj de johnnybravo » 24 Iul 2017, 22:14

o pescuiesc doar cu textil...fashaie rau, trebuie gresata, am tot ce-mi trebuie sa o gresez doar timp nu...
sunt multumit de lanseurile cu ea, de lipsa fasaitului galetului, frana ok dar nu am avut nimic serios pe ea inca, nu da semne de oboseala la jiguiala cu 40g.

ce sa zic, e buna doar ca nu ma asteptam sa necesite servisare dupa doar doi ani...nu am patit cu nicio daiwa pana acum...daca bradia imi mergea mai greu de gand am luat-o (si apoi perfect cu cateva picaturi de ulei pe ax), nu fashaia.

o sa o servisez si revin cu impresii... dar mai dureaza, deocamdata sunt axat pe somn si pastrav.


Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: New Stella 2014 !!!

Mesaj de Sorin » 07 Aug 2017, 11:00

am revenit si am facut putina curatenie in topic
va rog sa ramaneti la obiectul topicului si consideratiile personale jignitoare sa vi le adersati in privat sau la arena
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Scrie răspuns