lanseta Ultralight

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
wily91
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 285
Membru din: 25 Iul 2016, 22:58
Localitate: Timisoara

Re: lanseta Ultralight

Mesaj de wily91 » 20 Aug 2017, 11:27

De lanseta daiwa silver creek de 2.35m, 3-14g ceva pareri? Intentionez sa cumpar o lanseta de clean pt voblere gen hornet, cd-uri de 3 si mini voblere. Orice parere despre ea sau de o alta lanseta de clean de 2.30-2.40 in plaja asta de actiune ar fi de real folos

Avatar utilizator
mircea13
veteran
veteran
Mesaje: 569
Membru din: 21 Feb 2009, 18:17

Re: lanseta Ultralight

Mesaj de mircea13 » 26 Aug 2017, 07:02

http://www.totalfishing.ro/lanseta-daiw ... 54471.html
Lansetele care au varful cu blector sunt mai moi la intepat pestele.Ele au fost concepute pentru ca pestele in drill sa nu rupa firul de pe mulieta dar si sa oboseasca pestele.Vezi ca mai sus nu scrie actiunea lansetei.Tie iti trebuie o lanseta cu actiune Fast adica tare la inteparea pestelui.
In cazul folosirii lansetelor pentru pescuit din barca lanseta poate fi mai scurta intre 1,5m si 2m.Cand pescuiesti de pe mal trebuie sa fie mai lunga de la 2m la 3m.Pentru momelile usoare nu se preteaza lansete lungi deoarece nu controleaza foarte bine naluca.Pentru momeli mici si usoare sunt bune lansetele de la 1,90 m la 2,13m.cu actiune fast.Vezi ca mai sunt si alte firme care produc lansete bune.
http://www.totalfishing.ro/pescuit-la-r ... 77_21.html
Pana la urma tu hotarasti ce vrei sa cumperi deoarece tu dai banii si tu vei folosi lanseta.
Numai bine.
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
wily91
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 285
Membru din: 25 Iul 2016, 22:58
Localitate: Timisoara

Re: lanseta Ultralight

Mesaj de wily91 » 26 Aug 2017, 08:07

Multumesc mircea pt raspuns. Am comandat lanseta dar inca nu a ajuns. Am un dragon x-tream spin si e prea fast cand dau cu voblere mici. Ratez foarte multi pesti...

Scrie răspuns