Lanseta spinning pentru reactive MARI

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
valeriu28
veteran
veteran
Mesaje: 1276
Membru din: 16 Aug 2014, 21:04
Localitate: Bucuresti

Re: Lanseta spinning pentru reactive MARI

Mesaj de valeriu28 » 19 Iul 2017, 20:47

Eu tot cu Major Craft Turel pescuiesc. am pus mana pe toata gama.
2.70 si 2.58 (1/4-1oz) ... din pacate am renuntat la ele, pentru ca de cand mi-am luat barca nu mai pescuiesc de pe mal. exceptionale betele, la preturi mici.
Acum am unul de 2.20m si 10-50 gr, perfect pentru slidere de 10cm, si pentru chestii mai grele am tot un Turel de max 80gr.
Ciudat e ca, pe cat de puternice sunt, flexeaza frumos in drill.

Am avut G1000, prefer turelul. e mai usor, si blankul e o generatie mai noua. lacul ii da rezistenta, si e senzitiv. vine si cu k-uri...singurul dezavantaj ar fi manerul cam lung.
Money can't buy happiness, but it can buy a lot of fishing gear !

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Lanseta spinning pentru reactive MARI

Mesaj de stefanflorin » 20 Iul 2017, 11:38

Eu zic sa aruncati un ochi si la Xzoga http://www.totalfishing.ro/lansete-rapi ... _2014.html , sunt intr-un mare fel, garantat o sa fie multe optiuni pt. amatorii de bete puternice, fie de reactive, slider sau jig.
Urasc atarnatorii!

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Lanseta spinning pentru reactive MARI

Mesaj de SF » 05 Aug 2017, 12:34

magaru39 scrie:
SF scrie:Pa tati dracii , credeam ca la ora asta ii clar ce asteptam de un bat :shock:

In acelasi timp , betele pentru reactive is in plina crestere , de ceva vreme , pare o gluma , insa is putine magazinele care inca mai au bote decente :wink: , pe de alta parte ,reactivele o sa functioneze , intodeauna :wink: Mai mult , mono o sa capete si mai multa importanta :wink:
mono ? la ce......
Cel mai important aspect al reactivelor ii ca prind pe recuperare lineara , cu mici iesiri din schema , daca vrei sa lucrezi la viteaza redusa , minima , punctu ala unde naluca aproape nu inainteaza insa se misca , si atrage prin rolling mai mult decat pe woblling , acolo mono ii sfant :wink:

dmarian13
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 05 Noi 2016, 15:31

Re: Lanseta spinning pentru reactive MARI

Mesaj de dmarian13 » 15 Feb 2018, 17:41

Eu folosesc Lamiglas Rogue river special 3/8- 2 oz de aproximativ 4 ani şi sunt foarte mulțumit .

Scrie răspuns