Gura Portitei

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 24 Iul 2006, 18:12

tarife in perioda asta: cazare in camere duble - 250 RON/noapte + 10% pt noptile de uichend :x

HUO! Nu v-ar mai satura...
near the beer

Avatar utilizator
milcica
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 04 Iul 2005, 09:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de milcica » 26 Iul 2006, 20:17

merci pt raspunsuri,

cred ca plec sapt viitoare, cum ajung las "bagajul" la plaja si tusti la pescuit...ce-o fi o fi... bine ca pot sa ma pacalesc pe un canal ceva ca daca mergeam in statiuni eram mort.

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 27 Iul 2006, 07:38

costica_fishing scrie:tarife in perioda asta: cazare in camere duble - 250 RON/noapte + 10% pt noptile de uichend :x

HUO! Nu v-ar mai satura...
oamenilor asta inseamna 70 EUR /noapte - 80 EUR / noapte
super preturi de aia ma duc in grecia in concediu
the angler is catching xxx, not by the lure

Avatar utilizator
CipU
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 155
Membru din: 10 Aug 2004, 18:56
Localitate: Iasi

Mesaj de CipU » 24 Aug 2010, 13:40

are cineva noutati de la gura portitei ?
multumesc.

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 19 Iul 2011, 09:22

Intentionez sa merg in august cateva zile la cort la Gura Portitei. Nu am mai fost din 2005. Pe vremea aceea puteai pescui pe canale. Care o fi situatia acum? Daca a fost cineva recent sa-mi spuna ce conditii de pescuit sunt?

emi
senior
senior
Mesaje: 341
Membru din: 07 Noi 2009, 15:42
Localitate: Bucuresti

portita

Mesaj de emi » 21 Iul 2011, 13:18

Salut, eu am fost acum 2 ani in iulie si m-am cazat la casutele de pe insula, alea cu terasa ponton. Am dat la crap prima zi si noapte, nimic...Am pus un plastic si am avut atac de la prima lansare. De atunci pana am plecat, am luat in fiecare zi strapi pana in kg unul dupa altul. Ii luam si ii faceam la gratarul de la carciuma cu o spaga la baieti. Am luat si bibani frumosi, dar la pestisori. Pastram doar ce mancam. Cand am fost eu era 50 euro camera. M-as mai duce oricand, dar inteleg ca s-a scumpit.

Atentie, am inchiriat barca sa dam tot in fata pensiunii, nimic. Cred ca stau pe prag si merge numai dinspre casute...

PsiHo
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 124
Membru din: 03 Sep 2007, 07:31
Localitate: Bucuresti City

Mesaj de PsiHo » 21 Iul 2011, 19:54

salut,am niste prietenii care se duc mereu in septembrie,dar nu prea le au cu pescuitul. anul acesta ma duc si eu cu ei,am inteles ca e 20 lei pe zi sa-ti inchiriezi barca.
ceva noutati cei care au pescuit..anul trecut..sau recent pe-aici? :P

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de dumi_id » 22 Iul 2011, 00:28

20ron....poate pe ora....hidrobicicleta, atat era acum 2 veri. Este o zona foarte frumoasa dar cam scumpa pentru ce ofera. In afara de unitatile de cazare de pe insula, casutele sunt doar ceva mai bun decat cortul prin prezenta paturilor....baile sunt comune...si "turcesti"
Peste sigur este si va mai fi, pescuitul cu plase este limitat, complexul de lacuri si canale fiind imens.

PsiHo
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 124
Membru din: 03 Sep 2007, 07:31
Localitate: Bucuresti City

Mesaj de PsiHo » 23 Iul 2011, 00:39

salut,da cica 20lei ora si 35 toata ziua.ma refer in septembrie

Buster
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 30 Iun 2010, 16:40
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Buster » 21 Aug 2011, 08:56

Am fost acum o saptamana la Gura Portitei in urma unei impresii destul de bune de anul trecut. Ceea ce nu luasem in calcul este ca anul trecut am stat doar trei zile si-n graba de a pescui, a vizita etc ...nu am vazut partile negative. Anul acesta am stat 6 zile....
Sa lamuresc un lucru de la-nceput. Peste este si se prinde si rapitor si albitura si crap. Si nu numai mic :P .
Conditiile de cazare si restaurantul sunt varza in schimb. Anul asta am avut in camera soareci in casutele de 50 EURO/ noapte cele cu ponton pe insula.
Se deverseaza in canal apa menajera iar cand se-ntampla asta pute ingrozitor chiar daca este oarecum epurata (zic ei). Apa de la chiuveta nu se poate bea iar de la bar costa 5 lei jumatate de litru - aviz amatorilor care ajung acolo - investiti in apa :D. Chiflele si ce servesc la restaurant sunt din vremea lui Nea Nicu iar chelnerii sunt terminati complet. Daca aveti nenorocul sa-nimeriti pe canalul cu pontonul plutitor al angajatilor aveti toate sansele sa ascultati manele ...Sincer va spun ...eu nu mai calc pe acolo ...sa-si bata joc toti prapaditii de banii mei.

Scrie răspuns