Gest

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 17 Noi 2011, 18:16

...faina ideea cu cadoul , dar va anunt ca unii o practica mai tot timpul anului , nu doar in preajma sarbatorilor si sunt convins ca inafara de mine au primit / facut si altii cadouri
...multumesc si cu aceasta ocazie , celor care "m-au cadorisit".

geppetto scrie:... am 2 voblere daiwa de dat cadou de craciun si o gramada de reviste. In principiu pentru ...batrani.
...uite mai atent la "nick-ul" meu :!:
:lol: :oops:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 18 Noi 2011, 08:13

deci, domnilor, o dam drumul oficial ?

Pt aia cu vanzarile caritabile cred ca solutia este deschiderea unui alt topic in care propuneti persoanele pe care sa le ajutam, noi astia d epe aci punem ce e la vanzare, ala care cumpara posteaza o copie dupa documentul de plata in numele celui pe care il ajutam...fair enough ? :D

Cu donatiile direct, cand demaram ? .... sunt sigur ca pe la fiecare o sa se gaseasca si jucarii, haine sau alimente daca e cazul , si in mod cert, bani :)
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 18 Noi 2011, 08:47

Cu 5-10 lei pot sa particip si eu.Sa avem ceva cazuri concrete si putem incepe sa strangem banu in cont.
Imagine

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 19 Noi 2011, 01:16

MuskMd scrie:deci, domnilor, o dam drumul oficial ?

Pt aia cu vanzarile caritabile cred ca solutia este deschiderea unui alt topic in care propuneti persoanele pe care sa le ajutam, noi astia d epe aci punem ce e la vanzare, ala care cumpara posteaza o copie dupa documentul de plata in numele celui pe care il ajutam...fair enough ? :D

Cu donatiile direct, cand demaram ? .... sunt sigur ca pe la fiecare o sa se gaseasca si jucarii, haine sau alimente daca e cazul , si in mod cert, bani :)
ne bagam? ne bagam!

pentru inceput trebuie sa gasim un caz.
un caz care merita intr-adevar atentia noastra. in functie de situatie, vedem cu ce putem ajuta. referitor la bani, astia oricand ii putem dona.
problema se pune asa: cum strangem banii? putem dona de acum. cand gasim primul caz, suma respectiva se va duce acolo.
cum strangem banii? sau unde?
(v-as ruga de pe acum sa nu aduceti in discutie biserici, betivi sau lepre). :oops: nu intru in detalii.

Muscoiule, facem topic separat si continuam acolo?

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 19 Noi 2011, 08:22

Cineva ar trebui sa propuna un caz de oameni necajiti,care sunt foarte saraci si au lipsurile zilnice.Cine a venit cu ideea topicului sa puna contul lui si in el sa fie virati banii.Si cand se strange o suma frumusica,mers la cumparaturi si cumparat alimente si dulciuri pentru copii.Parerea mea!
Imagine

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 19 Noi 2011, 09:48

old_radu scrie:...faina ideea cu cadoul , dar va anunt ca unii o practica mai tot timpul anului , nu doar in preajma sarbatorilor si sunt convins ca inafara de mine au primit / facut si altii cadouri
...multumesc si cu aceasta ocazie , celor care "m-au cadorisit".

geppetto scrie:... am 2 voblere daiwa de dat cadou de craciun si o gramada de reviste. In principiu pentru ...batrani.
...uite mai atent la "nick-ul" meu :!:
:lol: :oops:
Ce-i drept ii drept, si eu fac cadouri in afara ocaziilor dar daca tot vine sezonul bauturilor spirtoase e mai usor sa ne uitam in truse sa vedem ce-i mai util altora decat noua.

Asa ca pentru situatii din astea de bunavointa colegiala e marfa sa asteptam putin pana de Craciun. Radule, daca-mi dai adresa, un vobler pleaca la tine.

Pentru situatii urgente daca vrea cineva sa se faca util:

AJUTATI-L PE ALEXANDRU !
MULTUMIM PE ACEASTA CALE TUTUROR CELOR CARE AU DONAT DIN PUTINUL LOR PENTRU A-L AJUTA PE ALEXANDRU-MIHAI RICIU ... ORICE AJUTOR ,FIE EL CAT DE MIC ESTE BINEVENIT PENTRU A PUTEA CONTRIBUI IMPREUNA LA SALVAREA ACESTUI BAIETEL,CARE LA VARSTA DE 14 ANI SUFERA DE O BOALA NECRUTATOARE ... CANCER OSOS !

NE ESTE GREU SA PRONUNTAM SAU SA SCRIEM NUMELE ACESTEI CUMPLITE BOLI, DAR TREBUIE SA RECUNOASTEM CA ESTE CRUDA REALITATE CU CARE SE CONFRUNTA ALEXANDRU SI FAMILIA LUI.


IN ACEST MOMENT ALEXANDRU ESTE INTERNAT INTR-UN SPITAL DIN BUCURESTI, UNDE ORELE DE CURS AU FOST INLOCUITE CU SEDINTELE DE CHIMIOTERAPIE. ACUM URMEAZA A DOUA CURA CU CITOSTATICE SI VA PUTETI IMAGINA PRIN CE TRECE ACEST BAIETEL IN ACESTE CLIPE. VIATA LUI, VISELE LUI, ADOLESCENTA LUI SE SCURG PE UN PAT DE SPITAL...

COLEGII,CADRELE DIDACTICE,ENORIASII,PREOTII SI SLUJITORII BISERICII "NASTEREA SFANTULUI IOAN BOTEZATORUL"CONSTANTA AU CONTRIBUIT SI S-AU IMPLICAT DEOPOTRIVA IN CAMPANIA UMANITARA "INIMI PENTRU INIMI" INITIATA DE DIRECTORUL SCOLII GEN.NR.7 CONSTANTA PROF.MIRELA STOICA .

CEI CARE DORESC SA-L AJUTE IN CONTINUARE PE ALEXANDRU O POT FACE DONAND DIRECT LA BISERICA NOASTRA ,LA LICEUL TEORETIC OVIDIUS UNDE ESTE ELEV IN ACEST MOMENT ALEXANDRU, LA SCOALA GENERALA NR.7 CONSTANTA ,UNDE A INVATAT ALEXANDRU . IN ACEST SENS VA STA LA DISPOZITIE IN BIROUL DNEI DIRECTOR MIRELA STOICA (SC.GEN.NR.7) O CUTIE SPECIAL AMENAJATA PENTRU ACESTE DONATII...

DONATII PUTETI FACE SI IN CELE DOUA CONTURI DESCHISE PE NUMELE BUNICULUI LUI ALEXANDRU, SI ANUME:


SAPRAGA CONSTANTIN CONT EURO
RO 28 ING B 0000999902732800 ING-BANK MV AMSTERDAM SUCURSALA BUCURESTI
SOSEAUA KISELEFF NR.11-13 SECTOR 1 BUCURESTI




SAPRAGA CONSTANTIN CONT RON
RO 98 ING B 0000999902732801 ING-BANK MV AMSTERDAM SUCURSALA BUCURESTI
SOSEAUA KISELEFF NR.11-13 SECTOR 1 BUCURESTI


ALEXANDRU - MIHAI ARE URGENT NEVOIE DE AJUTOR FINANCIAR ATAT PENTRU TRATAMENT CAT SI PENTRU INTERVENTIILE CHIRURGICALE CARE VOR URMA IN STRAINATATE ...

... anunt preluat de pe:

http://nastereasfantuluiioanbotezatorul ... andru.html

Personal nu agreez biserica si religia in general dar cunosc personal cazul tanarului cu pricina.

Multa sanatate!

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 19 Noi 2011, 10:43

geppetto scrie:... Radule, daca-mi dai adresa, un vobler pleaca la tine.
...multam fain pentru oferta !
...cred ca nimanui nu i-ar lipsi un vobler in plus in trusa , dar la fel de sigur sunt convins ca sunt multi altii mult mai nevoiasi decat mine
...imi cer scuze daca am fost inteles gresit , dar asa sunt eu mai "shugubatz" si imi place sa ma joc cu sensul cuvintelor , intr-un inteles cat mai hazliu sau cel putin asa imi place sa cred .
...inca o data multumesc frumos si sper sa se bucure de cadoul tau o persoana care intradevar are posibilitati financiare limitate .
:respekt:

Avatar utilizator
philiphito
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 216
Membru din: 30 Noi 2009, 11:06
Localitate: in sula R

Mesaj de philiphito » 22 Noi 2011, 23:22

merci beaucoup indiene pentru dedicatie!!
ia de aici !!
http://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 22 Noi 2011, 23:31

philiphito scrie:merci beaucoup indiene pentru dedicatie!!
ia de aici !!
http://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE
:bere:

nu stiu cum ai facut dar ai nimerit-o la fix. :wink: este a doua oara!

ps: anul trecut m-ai sarit. poate anul asta zici si tu cand aterizezi. :wink:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 22 Noi 2011, 23:57

Incredibil la ce se poate ajunge de la idea unui ....Hell :lol:
Count me IN!! :wink:

Scrie răspuns