Federatie - AGVPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Adelin » 21 Feb 2014, 00:07

Lefterescu e de principiul: "...ma, daca nu pot sa repar, macar sa-l stric!!!"
Pai mai musiu', doar de atata esti mata instare la varsta asta, nu mai poti si mata sa construiesti ceva?!
...si nu te mai framanta asa cand scri la tastatura, ca iti inghiti naibi proteza dentara...zau e pacat de material! :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de razvan m. » 19 Mar 2014, 10:49

Sa ne mai delectam putin cu aventurile judiciare ale prezidentului federal.

Procesul de dizolvare, pe care Federatia de Sweetwater l-a inaintat pentru dizolvarea AGVPSR s-a amanat pe data de 24 aprilie 2014. Cu alte cuvinte, dupa mult asteptata data de 5 aprilie, cand susnumitul spera sa aiba hotararea de dizolvare in jeb...

http://portal.just.ro/300/SitePages/Dos ... d_inst=300

Nu ii ramane decat sa spere ca o va avea la congresul CIPS din 2015. :lol1:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de razvan m. » 21 Mar 2014, 08:01

apsalba scrie:mihuță,
Ai ocazia să aperi lotul de spinning de pe mal. Ne vedem la Judecătoria Alba Iulia! Să vedem dacă te mai pricepi si la altceva decât la divorturi!
apsalba scrie:
razvan m. scrie:
apsalba scrie: La chestii de astea, boii ar trebui să se abțină. Nu-i așa mihută? :lol: :lol: :lol: :lol:
Popica draga, sunt foarte curios sa vad ce aberatii juridice ai mai produs. :lol:
Cred că cererea este destul de serios motivată, având in vedere că este făcută se un sef de barou de avocați și că există și o cerere de dizolvare a AGVPSR. Probabil că am omis că cererea este impotriva AGVPSR si LRS. Oricum, tu ști cum se face și poți să reprezinți LRS. Te bagi ?
Acum, eu totuși cred că nu esti bun de gură doar pe forum. Arată ce poți in instantă. Acolo poți să convingi un judecător, nu niște fraieri.

Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Alba Iulia. Declină competenţa în favoarea Judecătoriei Sectorului 2 Bucureşti


http://portal.just.ro/176/SitePages/Dos ... d_inst=176

Se pare ca seful de barou a incurcat bocanele si te-a trimis cu cererea de ordonanta presedintiala la o instanta necompetenta. :)
In doua-trei luni vom vedea si cat de consistent a fost seful de barou pe fondul cererii ! :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 21 Mar 2014, 10:00

Ce-ai făcut bătrâne! Ai pierdut singurul tău avantaj?
Ia recunoaște sincer: tu știi ce s-a întâmplat cu întâmpinarea LRS de nu a ajuns la dosar. Asa ai câștigat tot timpul. Prin neprezentate și manevre la grefiere pe menopauza. Rușine ca ești om bătrân!

Acum sa îți vad curajul ...
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Gyorg » 23 Mar 2014, 19:44

Eu inca ma intreb cum a ajuns un dosar cu parat din sectorul 2 si unul in Ilfov sa fie acceptat la judecata la domiciliul reclamantului.
Sau poate am auzit eu bine ca acest presedinte trage niste sfori prin Alba, pe la PNL, pe la PSD?
Poate ca facem un pustiu de bine si dam informatiile care le avem organelor de ancheta, prea suna a coincidente surprinzatoare...

Hai sa incep cu una mica:
- daca in emisiunea in direct Il presidente a recunoscut ca pana acum n-au facut concursuri, cum oare au reusit sa primeasca CIS? Cred ca va inchiputi cate reprezentativitate au putut justifica la constituire...?
Sunt curios ce o fi in dosarul de la MTS?
P.S. stai linistit presedente, aflam noi cat de curand
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de apsalba » 24 Mar 2014, 07:59

Fă o cerere in baza Legii 544/2001 și primești tot dosarul. Nu este nimic de ascuns. Nu te mai îmbăta cu apă chioară! Cât despre implicarea politică, fă publice datele pe care zici că le deții. Altfel, ești un mincinos ordinar sau cum spunea altcineva, un îmbârligător. Părerea mea despre tine s-a conturat deja. Și nu o să te mai bag în seamă. Este pierdere de vreme!
PS Nu te îmbăta cu apă chioară nici tu nici Dinu. Schimbarea unei instanțe nu modifică fondul. De asta să vă pregătiți.
Oricum, mă bucur că am putut să stau de vorbă cu răzvan mihuță. Cred că și el este de acord cu ce am scris aici! Și fondul este serios! De asta depinde pe mai departe viitoarea voastră participare la competițiile internaționale!

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Cristi Y » 24 Mar 2014, 08:18

@ fane balamuc

pune arpacasul la muiat ca miroase din ce in ce mai tare a tamaie in jurul tau :lol1: :lol1:


https://www.youtube.com/watch?v=aE3tqs_pOs4 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de mynu_cs » 24 Mar 2014, 09:38

Cineva din cluj ar vrea sa mergem la cupa ligii?

De preferinta membru de club ?
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 24 Mar 2014, 09:43

mynu_cs scrie:Cineva din cluj ar vrea sa mergem la cupa ligii?

De preferinta membru de club ?
Cupa Ligii din Barca? Daca da atunci unul dintre componentii echipei rebuie sa fie sportiv legitimat unui club membru LRS.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de mynu_cs » 24 Mar 2014, 09:46

StefanDinu scrie:
mynu_cs scrie:Cineva din cluj ar vrea sa mergem la cupa ligii?

De preferinta membru de club ?
Cupa Ligii din Barca? Daca da atunci unul dintre componentii echipei rebuie sa fie sportiv legitimat unui club membru LRS.

Atunci nu de preferinta .. de necesitate
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

Scrie răspuns