Lansete CUSTOM

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Apr 2012, 19:17

Urmatorul ..'articol'.o sa aiba drept subiect,'speciile' de internet,
Subspecia,'romanasi care sterg renii la fund" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Apr 2012, 19:23

MuskMd scrie:eu ? Da, dar nu ma plang :twisted: . Nici nu ma agit :lol:
@rine : unu mai coane.... Unu mai ..... :D

Da,da,...intotdeauna unii au un koi in plus...asta ca sa ma exprimin termeni 'acvaristici' :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de razvan m. » 21 Apr 2012, 19:27

Putina rabdare si vine si articolul despre baitcasting light ! De data aceasta si cu filmulete. :D
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de bradypus » 21 Apr 2012, 19:38

semlecangheorghe scrie:Urmatorul ..'articol'.o sa aiba drept subiect,'speciile' de internet,
Subspecia,'romanasi care sterg renii la fund" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
deocamdata a aparut live cum ma sterg io cu tine la fund

Avatar utilizator
Andrei
veteran
veteran
Mesaje: 1077
Membru din: 02 Mai 2004, 18:19
Localitate: Arad/Timisoara
Contact:

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de Andrei » 21 Apr 2012, 19:45

bradyPUS - ti-ai pierdut cumpatul?!

Avatar utilizator
Andrei
veteran
veteran
Mesaje: 1077
Membru din: 02 Mai 2004, 18:19
Localitate: Arad/Timisoara
Contact:

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de Andrei » 21 Apr 2012, 19:51

Dupa cum ziceam... azi am fost la peste, si la botezul echipamentului mai light de casting.

Daca e sa ne luam dupa Ene... cu 8-9 g lansezi maxim 15metri (la pastrav - ca la restul speciilor sigur lansezi mai mult).

Iaca n-am lansat cu 8-9 grame, dar dupa cum ziceam am lansat cu 6g si cu 4g. sa vedem... poate fi folosit un echipament de casting la pastrav si clean sau nu poate fi folosit... ba mai mult am incercat si lansat cu mai multe voblere de diverse dimensiuni, de la 3.5 la 7-8 grame, ba mai mult ... ca sa vezi am si prins un avatel cu unul dintre ele...

Vizionare placuta:D

http://asavacustom.com/bc-light-lasati- ... ile-la-usa

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de MuskMd » 21 Apr 2012, 20:02

semlecangheorghe scrie: unii au un koi in plus...asta ca sa ma exprimin termeni 'acvaristici' :lol: :lol:
No way . Muscari, that's all, fara anomalii anatomice . ;) Nu stii tu de astea ....

Si ca sa stii si tu , koi nu tii in acvariu.... ca-i peste de iaz, rapanos........ da, e colorat frumos.....dar atat...cum sa ma exprim....esenta superficialului .... :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de bradypus » 21 Apr 2012, 20:05

Andrei de UNDEVA SA MA IEI..

place dramatizarea !

daca cel care filma statea la la distanta si mai mare... sa zic ... 100 de metri parea ca dai si mai si ! :D

place si iexactitatea lansarilor ! zici ca cade la firu de par una de alta

place si stilu de a masura... cast suna 28-30 :D :D :D :D si spinn 28 fix :D

ma andrei ... toata filmarea asta e din nou comparativa intre cum dai tu spinn si cast

si asta ne readuce ne readuce la faza cu definitiile tale despre avantaje si dezavantale

unul din dezavantaje la spinn mentionai ca la fiecare a doua lansare ti se agata bobleru de fir

poi am impresia ca prin deductie nu te stii prea bine nici la cast caci altfel iti dadeai seama de ce acolo nu ti se intimpla si implementai metoda si la spinn

asa e... e concurs intre tine si tine si cit de bine te stii la ambele sau cum ai vrut sa dai

amuzant !

keep on going ! :D

sory... cum ziceai tu ? mayday mayday ? :D

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de T.Adrian » 21 Apr 2012, 20:11

Andrei scrie:Dupa cum ziceam... azi am fost la peste, si la botezul echipamentului mai light de casting.

Daca e sa ne luam dupa Ene... cu 8-9 g lansezi maxim 15metri (la pastrav - ca la restul speciilor sigur lansezi mai mult).

Iaca n-am lansat cu 8-9 grame, dar dupa cum ziceam am lansat cu 6g si cu 4g. sa vedem... poate fi folosit un echipament de casting la pastrav si clean sau nu poate fi folosit... ba mai mult am incercat si lansat cu mai multe voblere de diverse dimensiuni, de la 3.5 la 7-8 grame, ba mai mult ... ca sa vezi am si prins un avatel cu unul dintre ele...

Vizionare placuta:D

http://asavacustom.com/bc-light-lasati- ... ile-la-usa
Pe langa modul incredibil de agresiv de care facem abstractie :lol: :lol: :lol:

...interesante rezultatele. Ca sa fie clar si impartial, spune-ne si lungimile betelor si tipul/grosimea firelor.

Batul "de dat pa pastrav de lac" mie imi pare pentru pescuit din barca si nu are mai mult de 7ft, ceea ce e putin tras de par in cazul asta.

Colegul daca schimba Megabassul ala de 6.2ft cu un sa zicem ULX de 2.4m dadea lejer cu 10m+ mai mult decat tine :lol:
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: Lansete CUSTOM

Mesaj de bradypus » 21 Apr 2012, 20:26

fix ca in balade de vitejie tot auzim de faptele bravilor razboinici

culmea e ca filmat cinstit nu-il auzi pe nimeni

pisica mea... lu wsb team luat 2-3 ani de articole si filmari si nici pina in ziua de azi n-au reusito

numa gura e de ei ! :D

Scrie răspuns