BeastMaster BX - schimbat inele

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Spartacus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 212
Membru din: 09 Noi 2007, 09:02
Localitate: SV

Re: BeastMaster BX - schimbat inele

Mesaj de Spartacus » 20 Mai 2016, 08:12

Multumesc, dar, desi sunt destul de increzator in abilitatile mele :P, parca nu m as baga la treaba asta. Nu as vrea sa o stric...

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: BeastMaster BX - schimbat inele

Mesaj de SF » 21 Mai 2016, 16:56

semlecangheorghe scrie:
In plus, exista un alt risc pe care rodbuilderul trebuie sa si-l asume , adica un eventual accident pe blank in timpul curatarii vechilor inele, si acest aspect este bine sa fie clarificat de la bun inceput.Adica cine si-l asuma in caz de doamne fereste...
Cu ce dai ma jos inelele , cu toporu ? :shock:

Dao in puii mei de treaba , estetica ma doare undeva , desi nu-i natural sa pui culori gay , oriunde , pe pereti , masini sau bete , ca sa ne intelegem , daca greutatea conteaza ii clar ca tre sa primeze (desi am mai intrebat , chiar cu cat mai usor cu atat mai bine , in sensu ca un bat , in teorie , ii gandit sa lucreze cu greutatea rasinii , inelelor si atei cu care ii prezentat din fabrica , intodeauna am avut dubiul asta , da nu am reusit sa-l dumiresc :cry: ) ...insa ....contrar necesitatilor bazice :shock:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: BeastMaster BX - schimbat inele

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Mai 2016, 05:52

Pune ''ma'' tu mana si ''dezbraca'' vreo 2-3 blankuri si dupa aia poti sa iti dai cu parerea.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

CISKO
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 241
Membru din: 18 Noi 2009, 13:39

Re: BeastMaster BX - schimbat inele

Mesaj de CISKO » 07 Feb 2017, 10:52

Va rog stergeti subiectul. Multumesc !

RNN57
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 122
Membru din: 11 Iun 2016, 13:18
Localitate: România

Re: BeastMaster BX - schimbat inele

Mesaj de RNN57 » 12 Feb 2017, 21:04

florin1948 scrie:Concluzia la care ai ajuns e corecta,rezultatul nefiind unul spectaculos fata de lanseta actuala.
Dragul meu Stefan, si eu sant din Buc. asa ca te invit intr-o seara la mine, bem o cafea si sporovaim si totodata iti pun la dispozitie o lanseta cu sase inele sa o modifici sa fie cu sapte inele. Vii cu materialele tale, ata de matisaj , preserve color, rasina de matisaj (inelele le pun eu la bataie ) si daca in 6 ore obtii o joarda corecta din p.d.v.d. tehnic si estetic ( fara invartitoare) pleci cu ea acasa. Ce zici, te tenteaza ?
Ai nevasta/iubita ? Eu o pot scoate la o promenada si la un "Cico" pana voi sporovaiti si spoiti lansete. Spune-i fetei/doamnei, ca-s tanar, in putere si "cu tanc baban"..... Dupa propunerea facuta lui Stefanuc, cred ca esti SINGUR CUC :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:
< º))))><

Scrie răspuns