Caut informatii

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
bursuc
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 09 Noi 2016, 16:58

Caut informatii

Mesaj de bursuc » 09 Noi 2016, 21:47

La ce se prinde știucă mai bine la Măgura Buturugeni

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Caut informatii

Mesaj de Nemernic » 13 Noi 2016, 21:44

bursuc scrie:La ce se prinde știucă mai bine la Măgura Buturugeni
La....insistență, din păcate :D
Mai ciufuta stiuca ca cea de pe Buturugeni....n-am întâlnit :lol:
P.s. Cel mai bun sfat ti-l da Nea Onel (administratorul baltii-il gasesti zilnic acolo), bun pescar de știucă ;)
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

bursuc
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 09 Noi 2016, 16:58

Re: Caut informatii

Mesaj de bursuc » 15 Noi 2016, 08:44

Așa este ciufta rău daia caut info poate sunt alții mai cu experienta .eu am stupina în Buturugeni si fug mai mereu acolo dar fără rezultate .Administratorul în fiecare zi are alta idee.

Aby129
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 20 Ian 2015, 19:31

Re: Caut informatii

Mesaj de Aby129 » 15 Noi 2016, 18:42

Sunt zile în care pestele e foarte apatic. Am avut zile la spinning după știucă în care n-am avut nici un atac, indiferent de nălucă, strună metalica sau fluorocarbon, am folosit chiar și uleiuri cu diferite arome. Am încercat toate locurile consacrate sau noi, am schimbat viteza de recuperare, jocul nălucii și chiar adâncimea. Nimic. Iar în alte zile parcă sunt turbate: scuturam shadul lângă barca, deasupra apei sa scap de verdeața de pe el și cumătra zbang, a țâșnit de sub barca și a insfacat năluca de la 20-25 cm deasupra apei. Cel mai frumos atac pe care l-am avut vreodată. Când nu mâncă, n-o prinzi! Părerea mea!

dermacultura
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 21
Membru din: 24 Noi 2016, 10:39

Re: Caut informatii

Mesaj de dermacultura » 24 Noi 2016, 11:02

Stiuca putina. Se prinde greu la orice. Acum as da cu shad Mann's de 5 cm, cu jig 1/0 de 3, maxim 5 grame. Sunt putine stiuci, procentual sunt multe marle. Nu-i arata lui Onel shadurile motoroil ca se milogeste sa ii dai si lui vreo cateva:)

bursuc
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 09 Noi 2016, 16:58

Re: Caut informatii

Mesaj de bursuc » 26 Noi 2016, 17:39

mersi mult de pont maine poate dau o fuga si acolo cand vin de pe Neajlov

RNN57
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 122
Membru din: 11 Iun 2016, 13:18
Localitate: România

Re: Caut informatii

Mesaj de RNN57 » 23 Ian 2017, 22:53

.............la 220W(oblere) de "n" luate cate "k" variante de O(scilante) :headbash: :headbash: :headbash: ......manuite cu pricepere si indemanare..... asta in cazul in care mai este stiuca prin zona....... :lol1: :lol1: :lol1: Daca nu, I don't know.... poate incerci in alta parte :)

...........lasand gluma la o parte, eu peste tot unde merg si locul tine stiuca, incerc pt. inceput 3 naluci: 1. OSCILANTA Dolinger auriu-argintiu 13g, 2. OSCILANTA Linx nr.2 argintiu, 3. SALMO Slider 7cm floating - yellow sau red tiger.......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
< º))))><

Scrie răspuns