Barca Gonflabila Navigator AD-270

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de vali stratonov » 09 Mar 2013, 12:07

diesel scrie:Pina la urma m-am hotarit si am comandat un kolibri KM 280 ,in trei saptamini o am sper sa fi facut o aleger buna.
Cu siguranta ai facut o alegere buna ....daca o si personalizai faceai cea mai buna alegere din lume. :wink: :D
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

diesel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 227
Membru din: 18 Dec 2010, 17:09
Localitate: victoria brasov

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de diesel » 09 Mar 2013, 19:34

Mie cred ca imi este suficenta deoarece eu o folosesc doar cu motor electric si pescuiesc pe barajele de pe olt.

cooolmarius
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 133
Membru din: 19 Iul 2011, 13:08
Localitate: Tr Severin

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de cooolmarius » 30 Sep 2013, 15:48

eu am un navigator 2,7 m .
http://www.navomodele-sonare.ro/barca-g ... d-270.html

Barca este f f buna, stabila , am urcat pe dunare pe curent cu ea cu un motor 4,5 cp - tohatsu . Chila o ajuta sa gliseze usor , merge brici . Materialul e suficient de gros . Putin mai greu , dar se descurca si o singura persoana cu transportul ei / defacerea/strangerea/punerea pe apa ( daca o faci la marginea apei , nu unde sunt maluri inaccesibile ) .
Un singur dezavantaj ... la interior , unde se imbina placile de la podea , sunt 2 bare care se monteaza pe lateral pentru a le tine drepte , incat sa nu se indoaie .. un fel de shine ... la punerea acestora apar un pik de probleme ...

Una peste alta , daca iei in calcul ca la 2100 ron iei barca noua cu podea rigida de aluminiu , chila gonflabila, calitate buna a materialului ... nu cred ca ar tre sa stai prea mult pe ganduri ... este o barca excelenta iar pretul e mai mult decat decent .

cooolmarius
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 133
Membru din: 19 Iul 2011, 13:08
Localitate: Tr Severin

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de cooolmarius » 30 Sep 2013, 16:02


Carponizer
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 07 Mar 2014, 14:28

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de Carponizer » 07 Mar 2014, 14:41

Dreptul la replica.. :respekt:
Multumim tuturor celor care apreciaza produsele noastre si efortul de a mentine un pret redus raport calitate/pret.
Venim in intampinarea d-voastra cu produse de calitate la un pret competitiv,comentariile rautacioase sunt binevenite,firma noastra incearca sa vina cu preturi minime.
Va asteptam sa participati la tombola noastra pe perioada Targului de Pescuit din Bucuresti 13-16 martie 2014,desfasurata pe Facebook,oferim 2 premii in valoare totala de 1000 de ron
Pentru tombola care consta in like/share le veti gasi incepand cu data de 13 martie pe pagina noastra de Facebook Carponizer
Succes!!

tarcea i ioan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 02 Mai 2014, 08:47

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de tarcea i ioan » 02 Mai 2014, 09:00

catre diesel,spune-mi te rog daca ai luat kolibri km 280 si cum se comporta,si eu vreau sa-mi iau o barca si tot la kolibri m-am gandit,dar nu stiu cum se comporta,as iesi cu ea si in delta,doar pe canale si lacuri nu pe dunare.multam.

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de feugen » 02 Mai 2014, 11:34

tarcea i ioan scrie:catre diesel,spune-mi te rog daca ai luat kolibri km 280 si cum se comporta,si eu vreau sa-mi iau o barca si tot la kolibri m-am gandit,dar nu stiu cum se comporta,as iesi cu ea si in delta,doar pe canale si lacuri nu pe dunare.multam.
De ce sa te lilmitezi cand postul 2 http://www.barcaholic.ro/f60/barci-pneu ... #post58046 Postul 1 este valabil doar pentru cei care investesc anticipat.
Ai peret final comparabil, plusuri inclusiv calitate, design mai prietenos + culoare mult mai avantajoasa fara nimic in plus. Trebuie doar sa astepti pana pe, aproximativ 15 iunie cand dai banu,l si primesti ceeace iti doresti cu adevarat... in limita "stoculului" disponibi (cineva din Craiova a platit 100$ in avans pentru dreptul de a-si alege una dintre cele 3 dimensiuni).
Pentru catamaran este o alta discutie, dar sunt absolut convins ca-l poti cumpara pe cel "example" folosit extrem de putin (test drive pe Lacul Morii + 1 sau 2 concursuri spinning) in jurul lui 1 august, la numai 1000 Eur, pretul unuia nou fiind de... :D
Bucuresti

tarcea i ioan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 02 Mai 2014, 08:47

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de tarcea i ioan » 04 Mai 2014, 09:11

feugen,in iunie incepe pescuitul,trebuia sa fii pregatit,astept o prezentare ca a lui serghei de pe kolibri,adica adu pune poze,da preturile,eu nu dau vrabia pe ceva de pe gard.succes!

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de feugen » 04 Mai 2014, 19:12

Poze reale doar de la catamaran si asta marti dimineata. Voi solicita poze reale si pentru barci, dar asta mai dureaza cateva zile.
Ca si date despre barcile comandate: PVC de 9mm in 5 straturi (2 straturi protectie, 2 PVC si una material textil), toate cu chila gonflabila, podina aluminiu, vasle aluminiu din cate 2 segmente, pompa picior, banchete din lemn, geanta transport, kit reparatie (materialul la culoare + adeziv) si husa stationare. 2 barci culoare gri deschis cu ornamentul gri inchis si una alba cu ornamentul gri deschis. Materialele sunt din Corea de Sud (Hypalon-ul, PVC-ul dar si adezivul) si sunt de cea mai buna calitate. Hypalon inca nu am comandat.
Imagine
Singura diferenta intre cele comandate si aceasta din poza este denumirea: Danubius Boat
Pentru moment nu pot asigura continuitate deoarece aceste barci nu sunt moca, fabricarea incepe dupa ce ii intra banii in cont producatorului si transportul dureaza 30-35 zile cu vaporul pana in Constanta unde se face vamuirea, plata taxelor catre Statul Roman, apoi transportul pana in Bucuresti. Toate astea dureaza aproximativ 2 luni.
Poate, intr-un viitor nu extrem de indepartat sa am bani suficienti pentru a avea suficinte produse pentru a deschide un magazin on-line, dar deocamdata este doar un vis.
Asa cum am scris si in postul anterior, catamaranul inca nu este destinat vanzarii. Dupa ce se va face un test drive pe Lacul Morii atat de mine cat si de cei potential interesati in care se vor constata avantajele acestui tip de ambarcatiune raportat la pneumatica clasica, apoi barca va face echipa cu un forumist (ales deja) la 1-2 concursuri spiining (am inteles ca unul va fi la sfarsitul lui iunie si un altul... alta data) si aventual la un concurs arbitrat de catre APC21 dar asta dupa ce primesc acordul Asociatiei. Dupa toate astea catamaranul va fi vandut la un pret de "folosit".
Barcile lui Serghei sunt niste barci foarte OK, pe care le recomand oricui. Eu, deocamdata, nu pot asigura stocul si diversificarea lui Serghei, motiv pentru care nu ma pot compara cu el, mai ales ca barcile comercializate de el au review-uri multe si favorabile, pe cand ale mele mai intai trebuie sa convinga.
Bucuresti

tarcea i ioan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 02 Mai 2014, 08:47

Re: Barca Gonflabila Navigator AD-270

Mesaj de tarcea i ioan » 05 Mai 2014, 09:24

ce producator incepe fabricarea dupa ce ii intra banii in cont?ca sa ai comenzi ferme trebuie date sigure,cel putin eu asa cred.succes si asteptam oferte!

Scrie răspuns