ANPA executata silit..

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

ANPA executata silit..

Mesaj de semlecangheorghe » 11 Noi 2015, 07:58

http://www.aradon.ro/agentia-nationala- ... it/1588329

Minunatul nostru inspector se ocupa cu orice altceva , inafara de problemele specifice atributiilor sale.Groapa ilegala de deseuri industriale din zona Cicir ,precum si ''greblash land''-ul din zona sunt binecunoscute aradenilor.

Acuma s-au pricopsit si cu un proces pierdut definitiv.

Ar fi foarte interesant si subiectul multitudinii de pescari care si-au platit autorizatiile de pescuit printr-o anume asociatie, dar nu si-au vazut aceste autorizatii niciodata,unii si de 2-3 ani.Da' cine sa ii controleze??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de APSHD » 11 Noi 2015, 08:24

Si cu mine ANPA-Bucuresti a pierdut un proces , zilele astea mi-a fost comunicata sentinta .Cheltuielile de judecata sunt de aproximativ 10.000 de EU.
In cazul in care vor face recurs suma se va dubla s-au chiar tripla .
Si eu voi executa fara drept de apel conturile ANPA-Bucuresti pentru a recupera cheltuielile facute intr-un proces pe care ei l-au fortat fara a avea nici cea mai mica sansa de cistig .

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de semlecangheorghe » 11 Noi 2015, 08:59

Tocmai asta-i durerea...mai bine se ocupa de procese inutile si neprofitabile pentru ei decat sa isi faca treaba pentru care sunt desemnati..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de rcorbu » 12 Noi 2015, 07:51

APSHD scrie:Si cu mine ANPA-Bucuresti a pierdut un proces , zilele astea mi-a fost comunicata sentinta .Cheltuielile de judecata sunt de aproximativ 10.000 de EU.
In cazul in care vor face recurs suma se va dubla s-au chiar tripla .
Si eu voi executa fara drept de apel conturile ANPA-Bucuresti pentru a recupera cheltuielile facute intr-un proces pe care ei l-au fortat fara a avea nici cea mai mica sansa de cistig .

Daca maresc astia taxa de pescuit sa vezi ce va iau la maciuci ! :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

jackspinner
veteran
veteran
Mesaje: 712
Membru din: 03 Mai 2010, 20:18

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de jackspinner » 12 Noi 2015, 20:03

rcorbu scrie:
APSHD scrie:Si cu mine ANPA-Bucuresti a pierdut un proces , zilele astea mi-a fost comunicata sentinta .Cheltuielile de judecata sunt de aproximativ 10.000 de EU.
In cazul in care vor face recurs suma se va dubla s-au chiar tripla .
Si eu voi executa fara drept de apel conturile ANPA-Bucuresti pentru a recupera cheltuielile facute intr-un proces pe care ei l-au fortat fara a avea nici cea mai mica sansa de cistig .

Daca maresc astia taxa de pescuit sa vezi ce va iau la maciuci ! :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:
:lol1:

Constantin37
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 11 Oct 2015, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de Constantin37 » 29 Noi 2015, 19:36

APSHD scrie:Si cu mine ANPA-Bucuresti a pierdut un proces , zilele astea mi-a fost comunicata sentinta .Cheltuielile de judecata sunt de aproximativ 10.000 de EU.
In cazul in care vor face recurs suma se va dubla s-au chiar tripla .
Si eu voi executa fara drept de apel conturile ANPA-Bucuresti pentru a recupera cheltuielile facute intr-un proces pe care ei l-au fortat fara a avea nici cea mai mica sansa de cistig .
Daca tot te-ai "laudat" (ca sa nu scriu ca te-ai dat in fapt) poate spui si care a fost obiectul litigiului/procesului si cam pentru ce ai cerut "10.000 de EU" (euro presupun) cheltuieli de judecata... si ca un sfat: incearca sa postezi cat mai repede! Eu sunt unul dintre cei care platesc anual cotizatia (taza) ANPA si am un INTERES LEGITIM... si sincer, nu ai vrea sa(-ti) justific interesul!!!

chiscaru'
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 04 Ian 2015, 20:34

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de chiscaru' » 29 Noi 2015, 22:02

Constantin37 scrie: Eu sunt unul dintre cei care platesc anual cotizatia (taza) ANPA si am un INTERES LEGITIM... si sincer, nu ai vrea sa(-ti) justific interesul!!!
tot sincer, eu mor de curiozitate sa aflu ! :twisted:
suna atat de incitant si de amenintator incat nu ma pot abtine ! :mrgreen:
Deci esti... cotizant ANPA ! :wallbash:
Asa,... si ? ? ? ! ...
:lol:

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de APSHD » 30 Noi 2015, 12:41

Constantin37 scrie:
APSHD scrie:Si cu mine ANPA-Bucuresti a pierdut un proces , zilele astea mi-a fost comunicata sentinta .Cheltuielile de judecata sunt de aproximativ 10.000 de EU.
In cazul in care vor face recurs suma se va dubla s-au chiar tripla .
Si eu voi executa fara drept de apel conturile ANPA-Bucuresti pentru a recupera cheltuielile facute intr-un proces pe care ei l-au fortat fara a avea nici cea mai mica sansa de cistig .
Daca tot te-ai "laudat" (ca sa nu scriu ca te-ai dat in fapt) poate spui si care a fost obiectul litigiului/procesului si cam pentru ce ai cerut "10.000 de EU" (euro presupun) cheltuieli de judecata... si ca un sfat: incearca sa postezi cat mai repede! Eu sunt unul dintre cei care platesc anual cotizatia (taza) ANPA si am un INTERES LEGITIM... si sincer, nu ai vrea sa(-ti) justific interesul!!!


Daca esti platitor la ANPA poti sa-i intrebi pe ei , de ce nu respecta legile si de ce pierd procesele pe banda rulanta si mai ales de ce este executata silit institutia si nu cei care fac abuzuri in functiile pe care le detin.

chiscaru'
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 04 Ian 2015, 20:34

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de chiscaru' » 30 Noi 2015, 14:34

Mai APSHD,...
Lasa-l ma, nu-l trimite la plimbare,...
Poate aflam si noi interesul lui legitim in chestiune, si mai ales de ce "sincer, nu sa vrei sa ti-l justifice"... :twisted:
cred ca o sa fie interesant !
Hai Constantine, spune-ne... justifica-te...
:lol:

Constantin37
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 11 Oct 2015, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: ANPA executata silit..

Mesaj de Constantin37 » 30 Noi 2015, 14:53

chiscarule nu te mai agita, e greu pentru tine, dar asta e... ai si tu dreptul la libera exprimare (atata cat ai invatat si poti sa exprimi)... tie chiscarule, ti-am raspuns aici http://www.rapitori.ro/forum/propunere- ... 18-10.html
interesant nick ti-ai ales (chiscar = chis + car), pare ca te defineste... :lol:

Scrie răspuns