Ancore oscilante

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Ancore oscilante

Mesaj de crapmaniacul » 30 Oct 2017, 10:41

C&R trage aer in piept si reciteste tot topicul de la cap la coada, poate intelegi totusi ceva ... poate iti dai seama cum ai dus discutia in derizoriu si cat de penibil ai fost, poate alta data o sa eviti sa te tavalesti cu pofta in mocirla ... Am incredere !

C&R
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 29 Sep 2017, 00:46

Re: Ancore oscilante

Mesaj de C&R » 31 Oct 2017, 00:06

crapmaniacul scrie:C&R trage aer in piept si reciteste tot topicul de la cap la coada, poate intelegi totusi ceva ... poate iti dai seama cum ai dus discutia in derizoriu si cat de penibil ai fost, poate alta data o sa eviti sa te tavalesti cu pofta in mocirla ... Am incredere !
Eu am citit inainte sa scriu... si, spre deosebire de tine, am si inteles.
Eu doar scrisesem un mesaj ca raspuns la intrebarea ta, iar tu ai inceput sa refulezi ca un WC statut si infundat...
Era o mare deosebire intre gluma si ironia din mesajele mele si jignirile din mesajele tale!
Asta e nivelul tau de educatie, adica lipsa... Atata poti pentru ca asta esti: un mitocan.
Si ca sa-ti raspund pe "limba" ta: Ha' sictir! :arrow:

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ancore oscilante

Mesaj de johnnybravo » 03 Noi 2017, 09:10

Hey, nu va mai înțepați atât :) reveniți la ancore. Merci

magaru39
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 16 Mar 2013, 17:58
Localitate: arad

Re: Ancore oscilante

Mesaj de magaru39 » 04 Noi 2017, 20:02

crapmaniacul scrie:Cu tot respectul dar de când VMC a ajuns un reper de calitate si noi nu am aflat ? Am vazut modele de ancore VMC si toate de o calitate medie ... Nu intru in polemică, nu ma interesează ce voblere echipează dar stiu ca sunt cam slăbuțe. Pescarii mai pretentiosi le considera "praf", sa nu ne ferim de cuvinte.
Gamakatsu sunt mult peste VMC, nu încape discuție. Voblerele japoneze consacrate oare cu ce ancore sunt echipate, ca VMC-uri nu sunt sigur ?
incearca triplele de la cannelle.le-am pus la toate voblerele si oscilante.

Scrie răspuns