Adio Mihailesti.....

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 03 Apr 2014, 16:36

ok,ok, spune-mi o balta de rapitor pe langa buzau unde ai prins bine si iti spun numele incintei. Bonus si naluca pe care a mers. Tot nu ne citeste nimeni :)))

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de nasolu » 03 Apr 2014, 17:40

crapmaniacul scrie:
Nemernic scrie:Ha depus pe dreaq.... cel putin nu toate..... Mai lasati-le putin....
Ho fi si unele mai lenese care ale dreacu sta pe cuibar cat cioara-n par ... pai ce sa le fac, sa ma rog de ele sa depuna ? :roll: :lol: :lol: Oricum e sclifosite rau ele acum, nu pun ciocu decat asa la fenta si sunt mai greu de convins sa incerce confortul rucsacului ...
Maiculita,auzi la el:"confortul rucsacului" :lol: :lol: :lol1: !

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de adrian99 » 04 Apr 2014, 07:37

cu care placere....dar nu sunt :D
inafara de Mihailesti(cea din judet) care inca mai are ceva stiuca si biban mare alta chiar nu este
ca dovada eu pescuiesc pe baltile de langa Bucuresti(Chiroiu,Mariuta,Gostilele)
referitor la incinta sincer iti spun ca eram curios de faptul ca este permisa retinerea pestelui.eu nu stiu nicio incinta pazita si cu taxa din Delta care sa permita asa ceva.daca tu ai gasit-o si pescuit-o...foarte bine.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 04 Apr 2014, 11:50

nasolu scrie:
crapmaniacul scrie:
Nemernic scrie:Ha depus pe dreaq.... cel putin nu toate..... Mai lasati-le putin....
Ho fi si unele mai lenese care ale dreacu sta pe cuibar cat cioara-n par ... pai ce sa le fac, sa ma rog de ele sa depuna ? :roll: :lol: :lol: Oricum e sclifosite rau ele acum, nu pun ciocu decat asa la fenta si sunt mai greu de convins sa incerce confortul rucsacului ...
Maiculita,auzi la el:"confortul rucsacului" :lol: :lol: :lol1: !
Pai domnule nasol, am zis si eu sa ma aerisesc putin pe balta si daca tot eram in trecere ma gandeam sa aerisesc si niste cotofene de stiuci sa le bag la caldura, la separeu de la rucsac. Si nu asa moca, cu taxa platita cu bon fiscal, totul complet legal. Dar m-am ales doar cu o gaura de 4 piese in trusa de giugele si cu o cotofana mica la nici 600 gr. care a atacat furibund lingura. Am eliberat-o inapoi in apa sa mai creasca si cativa localnici se uitau foarte contrariati si cam nedumeriti ... Am stat ore bune insa nimic altceva, nimic, nimic , doar doua perechi de mici buni cu mustar si o lipie calda la restaurantul Dovinot din apropiere ...

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de StefanG » 05 Apr 2014, 20:43

adrian99 scrie:e secreta? :D

Presupun ca este vorba despre Uzlina :)
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de rine » 05 Apr 2014, 20:54

adrian99 scrie:cu care placere....dar nu sunt :D
inafara de Mihailesti(cea din judet) care inca mai are ceva stiuca si biban mare alta chiar nu este
ca dovada eu pescuiesc pe baltile de langa Bucuresti(Chiroiu,Mariuta,Gostilele)
referitor la incinta sincer iti spun ca eram curios de faptul ca este permisa retinerea pestelui.eu nu stiu nicio incinta pazita si cu taxa din Delta care sa permita asa ceva.daca tu ai gasit-o si pescuit-o...foarte bine.
sunt..dunavat 2 "la nicu", dunavat1 "la traian"permit retinerea.
in zona mila23,obretinul mare, si acolo se permite retinerea.
si inca cateva :wink:

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de adrian99 » 08 Apr 2014, 08:47

posibil
insa daca erau atat de "bogate"in stiuca ar fi fost mult mai mediatizate
sunt putine locatii in Delta in care ai sute de atacuri pe zi
sunt sigur ca le cunoaste toata lumea
:D

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 08 Apr 2014, 10:14

adrian99 scrie:posibil
insa daca erau atat de "bogate"in stiuca ar fi fost mult mai mediatizate
sunt putine locatii in Delta in care ai sute de atacuri pe zi
sunt sigur ca le cunoaste toata lumea
:D
Adrian, cred eu ca locatiile bune se si nu prea se mediatizeaza atat de intens decat in cerc restrans si mai conteaza sa prinzi si cateva zile bune in care pune gura, asta face de multe ori diferenta intre o zi buna si una deosebita. Apoi nici acolo nu cred ca te trage stiuca de maneca la tot pasul, tot trebuie sa transpiri cautand-o prin cotloane.

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 957
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de sosoktm » 08 Apr 2014, 17:32

crapmaniacul scrie: Apoi nici acolo nu cred ca te trage stiuca de maneca la tot pasul, tot trebuie sa transpiri cautand-o prin cotloane.
;)

am avut si experienta pe natural in delta(nu la iesirea asta) in care javra era pitita intr-o japsa de maxim 800 mp, densitate de nu am mai vazut de peste 10 ani. Nu vorbim totusi de sute de atacuri, asa ceva am avut doar la bibani, ferice de cei ce au experimentat si la stiuca orgasme din astea.
dar nu mai spun ca oricum suntem in prohibitie deocamdata

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Adio Mihailesti.....

Mesaj de crapmaniacul » 08 Apr 2014, 20:32

sosoktm scrie:
crapmaniacul scrie: Apoi nici acolo nu cred ca te trage stiuca de maneca la tot pasul, tot trebuie sa transpiri cautand-o prin cotloane.
;)

am avut si experienta pe natural in delta(nu la iesirea asta) in care javra era pitita intr-o japsa de maxim 800 mp, densitate de nu am mai vazut de peste 10 ani. Nu vorbim totusi de sute de atacuri, asa ceva am avut doar la bibani, ferice de cei ce au experimentat si la stiuca orgasme din astea.
dar nu mai spun ca oricum suntem in prohibitie deocamdata
Eram sigur ca daca misuni des pe acolo prin sufrageria ei si ai si nasul fin e clar ca o mai prinzi si descoperita cateodata pe cumatra, cand sunt stranse multe la vreo sindrofie si ai si zile incredibile. Daca poti bate des drumurile Deltei constiincios iti asumi ca la cateva partide modice, mai dibuiesti si o partida de zile mari. Ideea e ca tre sa fii acolo ceea ce nu e simplu mereu, poate si din cauza asta mai e stiuca prin zona ... Succ... Fire intinse in continuare ! :wink:

Scrie răspuns